Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX-8 FE 13B-MSP '04

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

sewo

sewo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:StreetPorted RX8 HP

Witam was!

Rok temu po wiosennym zlocie na TP zaświtał pomysł zmiany auta na coś mocniejszego. Jak podliczyłem koszty turbo w Miacie plus fakt że na co dzień będzie użytkować auto żona stwierdziłem że to głupi pomysł. Spalanie bardzo zbliżone a problematyczność dużo większa. No i fakt że Małżowinie zawsze podobał się Rex spowodował że nie mogło skończyć się inaczej. Gronek przewiózł mnie na prawym po pełnej nitce toru Poznań w sumie to bardziej był Drift bo mokro było, wieczorna kameralna impreza więc alko plus jego gadana i decyzja była jednoznaczna. Do tego jeszcze okazało się że Tomek kupił żonie rexa ale w sumie stoi już nie ruszany jakiś czas i raczej remontować go nie będzie. W lipcu pojechaliśmy auto zobaczyć, podpisana umowa i pozostało czekać. Ale było warto bo mistrz kunsztu zrobił:
– Remont wraz z portingiem
– Przegląd i serwis hamulców
– Przegląd i serwis zawieszenia
– Remont blacharki ( progi, nadkola, konserwacja podwozia, malowanie)

Na razie auto docieramy, w styczniu wymiana oleju i program. Jest jeszcze parę mankamentów ale to już szczegóły usmiech.GIF

Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.3 HP streetport
Moc: Obecnie kto to wie ? (ok 235)
Przebieg: 148 000 km

Wyposażenie:
-Wszystko oprócz Navi
-Vogtland -35mm
-Wydech końcowy TOYOSPORTS
-Skrzela oraz V aluminiowe

Plany:
– Malowanie przedniego zderzaka (jest delikatnie ciemniejszy wypłowiały i wgniotka po kulce od haka)
– Pakiet Aero
– Jakieś 19' minimum 9 cali
– przyciemnić szyby
– zdrapać i odświeżyć skrzela oraz V
– Semislick i upalać chociaż 4razy w roku na torze

Odczucia po przesiadce z miaty? hmmm mx5 to gokart. Jako seria jest super autem!!!!!! Ale wystarczy założyć basowy wydech plus stożek, twardą sprężynę do tego 16' i nie ukrywam auto staje się niewdzięczne w użytkowaniu na co dzień. I zdania nie zmienię ale cholernie mi jej brakuje smutny.GIF Niestety wszystkiego mieć nie można. Rex to już cywilne auto prowadzące się tak samo jak i nie lepiej, moc inna jedzie się obrotami i kusi, baardzo kusi usmiech.GIF Wygodne i w serii szpera :D No i fotelik dla dziecka można włożyć ale to już bardziej przyszłościowo usmiech.GIF

Załączone pliki

• Załączony plik  1.jpg   135,95 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   113,27 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   94,67 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   76,7 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   115,38 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8.jpg   150 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  9.jpg   136,74 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11.jpg   61,46 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12.jpg   78,82 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  13.jpg   110,95 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  14.jpg   136,23 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  15.jpg   199,62 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  16.jpg   210,15 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  17.jpg   172,5 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  18.JPG   104,28 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  19.JPG   94,39 KB   18 Ilość pobrań

• THX911, Patison i mati0696 lubią to

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1300 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Witamy kolejnego byłego właściciela mx5. Mam nadzieję że zostaniesz dłużej niż koledzy. Powodzenia😉

Dariusz548

Dariusz548

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 181 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:RX-8/MPV

Ładna sztuka :D Zrobiona robota cieszy ;) 

sewo

sewo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Auto po dotarciu znowu zawitało na pomarańczowym ranczu usmiech.GIF Wymieniona skrzynia na zregenerowaną serwis olejowy i strojenie spoko.gif Dużo elastyczniej się zrobiło , spalanie na poziomie 16l jak najbardziej realne.

Lato wjechało. Miały być 19nastki z Gjtki ale trafiła się powiedzmy okazja z oponami usmiech.GIF
(AEZ BRIDGE 8x18 ET38)

W następnym tygodniu wymiana dolnych wahaczy (zamówili też górne i końcówki drążków bo na starych już tego na pewno nie złożą), poduszki powietrzne, pompa paliwa z przewodami. Wszystko na koszt mazdy, akcje serwisowe trzeba nadrobić usmiech.GIF

Załączone pliki

Użytkownik sewo edytował ten post 10 marzec 2019 - 21:59

• zdu, THX911 i ziomecka342 lubią to

sewo

sewo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Tor Poznań zaliczony z czasem 1:58 na oponach MICHELIN Pilot r21 slick.
Ogólnie dzień uważam za udany. Pogoda idealna, dobra opona więc czego było chcieć więcej... Heh odwagi  :)  Jeździłem tak na 80% możliwości. Gdzieś z tyłu głowy jednak fakt że to auto po remoncie zrobiło prawie 5 tyś km plus to że skubana puściła mi jebitne 3 bąki olejowe (moja wina niepotrzebnie dolewałem oleju i cofnęło odmą ale gronek ją przegonił i już było wszystko sii) a na domiar złego "coś" wkręciło się w wentylator, spalił się bezpiecznik i lekko się podgotowało pod maską sprawiło że złapałem bloka. Na ostatnich 2 sesjach dopiero jakoś się odblokowałem i pojechałem szybciej. Można by hamować później, można by coś z nitką zrobić, można by kręcić ciągle pod odcinkę, można by iść większym ogniem w zakrętach ale wolałem jechać raczej spokojniej i zachowawczo. Kamil świetnie mnie podsumował że od siedzenia w domu po operacji gdzieś mi jaja wcięło :)  Mam nadzieje że w październiku złamie 1:55  :)  

Podziękowania dla ekipy Rev Service (Pikny, Hubert, Gronek) za szybką reakcję i pomoc w usunięciu awarii  ;)

W skórach jazda po torze to jednak męczarnia więc trzeba pomyśleć o innym fotelu.

Załączone pliki

Użytkownik sewo edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 11:27

• Patison i ziomecka342 lubią to

yasko

yasko

Zapaleniec

• Moderators
  • 1254 postów
  • SkądWML
  • Samochód:było RX-8 HP, jest R3

Miło było Cię poznać.

Gratuluje czasu!

Przypomiało mi się jak slizgałem się na swoim kilka lat temu. Zmiana fotela to miałbyć pierwszy mod w kierunku R3.

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy