Skocz do zawartości

Zdjęcie

Angielskie daily by Kacpes

rx8 hp lhd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 270 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Arkadzik nie czepiaj się. Mnie nawet nie poinformowaliście że coś działacie. ;((

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MizuNeko edytował ten post 17 kwiecień 2019 - 04:47

Kacpes

Kacpes

Bywalec

• Użytkownicy
  • 149 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Uff cały czas ten projekt, lekko muszę od niego odpocząć całe dni slifu piaskowania lakierowania.
Sorki, Arkadzik że pominąłem ostatnio, tak jakoś moje szczęście, że 90% tego projektu lecę sam, ale nie  mogę narzekać na Twoją pomoc ;)
Samochód od dou został zjechany blisko 0, oczywiście na razie sam przód, jakbym zdjął okulary nie widziałbym gdzie nie ma gołej blachy. Czemu musze robić kompletną odbudowe auta z poprzedniej dekady... Piaskujesz nadwozie, oryginalne zabezpieczenie mazdy a pod nim rdza :/ dwie blachy zgrzewane ze sobą i pod podkładem na samym zgrzewie powierzchowna rdza, i to na losowych zgrzewach....
Załączony plik  IMG_0476.JPG   112,38 KB   12 Ilość pobrań
Jako, że nie było ani grama rdzy to poleciał epoxyd.
Załączony plik  WP_20190421_001.jpg   97,83 KB   12 Ilość pobrań
Na epoxyd poleciał baranek, 
Załączony plik  WP_20190421_007.jpg   69,66 KB   12 Ilość pobrań
Góry aż tak dokładnie nie piaskowałem bo nie była ona pordzewiała na tyle.
Załączony plik  IMG_0500.JPG   161,78 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0514.JPG   196,35 KB   12 Ilość pobrań
Po przemalowaniu, wrzuciłem wiązkę luźno, idą nowe trytki na przewody.

Załączony plik  IMG_0515.JPG   200,81 KB   12 Ilość pobrań
wielkie podziękowania dla Arkadzika, za możliwość załatwienia takich pierdół, aby to nie był kolejny projekt trytą drutem i blachowkrętem płynący.
Cały czas staram się aby żaden gwint o ile się da zachować go oryginalnie, każdy element staram się trzymać blisko ori. Niestety belka do której mocuje się przewody olejowe, puchę aku i foltra powietrza, była przerdzewiała, od dołu, zrobiłem od 0 własny dół na podstawie przekroju zamkniętego, aby służył.

Projekt projektem, ale daily też trzeba robić. To opiszę kiedy indziej w innym dziale. 
Załączony plik  IMG_0513.JPG   224,25 KB   13 Ilość pobrań

Projekt dostał nazwę "czarna perła" mam nadzieję że na forum nikt takiego przydomku dla auta nie dał jeszcze.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Atkadzika, za pomoc w rozebraniu, zdzieraniu warstw ochronnych, i załatwianiu części.
Ja muszę odpocząć ale po majówce wracam robić swoje.
Osłonę na budzie wydłuszającą zamówiłem nową na metry będę robił od 0 bo ostatnio uszkodziłem starą.
Zawiecha będzie robiona oddzielnie na poli w przyszłym roku, Resztę podwozia będę robił w lato.
Chyba na ten moment tyle.

• Ravi lubi to

Kacpes

Kacpes

Bywalec

• Użytkownicy
  • 149 postów
  • SkądBiałystok

Taa, fajnie było mieć rx....
Samochód złożony i poskładany, po tym przyszedł czas na silnik. Po jego zlożeniu odpalenie to była katorga pomylenie wtyczek od wtrysków spowodowało, że auto po godzinach kombinowania odpaliło dopiero bez pompy paliwa na.... samostarcie.
Ale odpaliła trochę się poturlała auto w końcu mobilne. Po czym zebrali się wszyscy, i doszliśmy do wniosku, że auto miało przygazowanie od czasu do czasu. Kilka motogodzin popracowało, można sprawdzić jak się zachowa na wyższych obrotach. I na filmie poniżej wyj.... korek z bloku od wody... Wcześniej się dowiedziałem że tak bywa po azotowaniu.

Ale nic, na chwilę bym wbił brok na wymiar na spokojnie zarejestrował przegląd i pełna rejestracja. W momencie jak mi powiedzieli w urzędzie że go nie zarejestrują bo umowa podpisana została w Polsce nie poza jej granicami. Starałem się zdobyć inną kopię.
I tu zaczęły się je*** schody.
Silnik w międzyczasie poszedł na części i poszedł.....
I po całych perypetiach, których nie będę opisywał, auto ostatecznie wróci do poprzedniego właściciela, jak nie będzie chciał przyjąć to wyliczę roboczogodziny udokumentowane zdjęciami i filmami i trafi to do sądu.
Morał: Jak kupujesz auto z za granicy, i osoba pisze, lub mówi że wystarczy zarejestrować. To czemu tego sama kurka nie zrobi.

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 994 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP

Pozdro

;)

Miło było no ale cóż :(

Załączony plik  IMG_2052.JPG   324,23 KB   13 Ilość pobrań

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik arkadzik edytował ten post 22 sierpień 2019 - 11:54

Kacpes

Kacpes

Bywalec

• Użytkownicy
  • 149 postów
  • SkądBiałystok

Temat można zamknąć lub usunąć, dla mnie jakieś 3 miechy muszą teraz pójść w niepamięć.
Pewnie poszukam zamiast perły hp rhd. Ale teraz już nie chcę mi się go robić.
Obaczym co będzie

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1477 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Możesz rozwinąć na czym polegał dokładnie problem z rejestracja? Jakieś konkretny paragraf którym Cię odprawili?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

yasko

yasko

Zapaleniec

• Moderators
  • 1254 postów
  • SkądWML
  • Samochód:było RX-8 HP, jest R3

Dokładnie, miejsce podpisania umowy wpływa na konieczność opłacenia oprócz akcyzy PCC.

Jak nie chcesz pisać na forum to wyślij PW. Może coś pomożemy..

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia

Kacpes

Kacpes

Bywalec

• Użytkownicy
  • 149 postów
  • SkądBiałystok

Auta już nie mam.

Oba PCC były opłacone, i ciekawostka, nikt mi nie podał paragrafu. Tylko powiedzieli, że nie zarejestrują bo brakuje ciągłości właścicielstwa.
Pojazd zarejestrowany na osobę a anglii. Umowy od tej Pani do mnie były (sztuk 2). Ale jako, że w dokumencie V5C pisze, keeper nie owner, i to że angole mają jebitną czcionką "THIS IS NOT PROOF OF OWNERSHIP" czy jakoś tak. I na bazie dokumentu którego zdjęcia porobiłem właściciel w angielskim prawie jest w sekcji jednej, która w moim dokumencie nie istniała.
Z jednej strony głupio, że nie mogłem się doprosić odmowy pisemnej (w sumie to może na takie coś jest ustawa?) a jedynie mogłem złożyć oficjalny wniosek o rejestrację który mi powiedzieli że będzie trwał 2 miesiące i i tak odrzucą.
Ogólnie załatwianie tak prostych rzeczy w Polsce oceniam na nie warto. Ogólnie jest jakiś wymóg, żeby ukrócić takie coś? Mam na myśli "nie, bo nie"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy