Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grafitowa Madzia z Wielkopolski

Mazda RX-8 Wankel

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bury

Bury

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądWielichowo
  • Samochód:Mazda RX 8 HP

Witam, w posiadanie rx 8 wszedłem pod koniec października 2018 i jest to moje spełnienie marzeń. Szukając auta głównie skupiałem się na tym by miało zdrową karoserie i nie miało tony szpachli. Co do silnika nie przykładałem większej uwagi, bo i tak miałem zamiar go zrobić. Udało mi się znaleźć i zakupić grafitową sztukę w bardzo zadbanym stanie sprowadzoną z Niemiec. Na całym aucie nie ma ani grama szpachli a na progach i błotnikach z tyłu znajdują się oryginalne folie bezbarwne osłaniające przed kamieniami.

 

Trochę o aucie:

Marka: Mazda

Model: RX-8 HP

Rok Produkcji: 2005

Moc: 231

Przebieg: 120 500

 

Z wyposażenia wszystko co rx posiadały prócz:

-Tempomatu, navi, szyberdachu i czujników parkowania.

 

Plany:

-Wymiana wszystkich filtrów i płynów eksploatacyjnych - Done

-Wywalenie katalizatora i wstawienie jakiegoś Decata - Done

-Podniesienie ciśnienia oleju z około 5 do 8 barów - Done

-Wymiana układu zapłonowego na coś od LS2 - Done

-Konserwacja podwozia (jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć) - Done

-Dodanie skrzeli - Done

-Domontowanie jakieś navi na stałe - Done

-Nowa mapa dawkowania oleju (w tym celu będę musiał odwiedzić gronka) - Done

 

W madzi wstawiony jest silnik z przebiegiem 45 500 oraz nowy komplet cewek, kabli i świec firmy NGK. (Wszystko wstawione przez poprzedniego właściciela.)

Na tym zestawie ma przejechane niecałe 500 kilometrów i zapala na szczała zarówno na zimnym jak i ciepłym, jednak wiem, że te cewki nie są polecane do tego samochodu, dlatego postanowiłem je wymienić dla bezpieczeństwa silnika.

 

Z racji, że silnik ma przejechane niecałe 46 tysięcy kilometrów to postanowiłem na razie go nie otwierać. Jeśli nie będzie wydawał żadnych niepokojących o znaków zużycia to za około 20 tysięcy kilometrów zdecyduję się go otworzyć i zobaczyć jego stan.

 

Mazda stoi teraz na 18 calowych felgach i z tego co widzę jest na jakimś obniżonym zawieszeniu, swoją drogą nie dawno zamontowanym, ponieważ na stacji diagnostycznej uzyskało bardzo wysoki wynik sprawności. Nie miałem jeszcze czasu dokładnie się przyjrzeć firmie tego zawieszenia.

 

Większość rzeczy będę robił sam także prace nad autkiem mogą trochę potrwać, tym bardziej że pracuje za granicą i tylko raz na jakiś czas jestem w domu w Polsce w którym posiadam niezbędne narzędzia i miejsce do zajęcia się małą.W przyszłości na pewno jakieś inne mniejsze i większe modyfikacje dodam do auta ale to jak już czas pozwoli.

 

 

A o to dwie fotki ukochanej które na razie muszą wam wystarczyć.  ;) 

 

Załączony plik  44870770_950713091780852_5926531475175374848_o.jpg   130,42 KB   17 Ilość pobrań

 

Załączony plik  44950870_950713215114173_276026840760451072_o.jpg   113,59 KB   17 Ilość pobrań


Użytkownik Bury edytował ten post 25 sierpnia 2019 - 22:11

  • Ravi lubi to

#2
sewo

sewo

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:StreetPorted RX8 HP

Witam.

Gronka polecam, sam niedługo go znowu odwiedzę hehe

Ładna sztuka!

Zapraszam na spoty do Poznania ;)



#3
Bury

Bury

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądWielichowo
  • Samochód:Mazda RX 8 HP
Troche czasu mineło od ostatniego posta także pora trocha uaktualnić.
Sprawdziłem jakiej firmy zawieszenie siedzi w mazdzie. Jest to Eibach także tak jak przypuszczałem auto jest obniżone o 25-30 mm
Do auta wleciał cały układ wydechowy firmy Turbo Works. Przy ostrej jeździe ryczy nie miłosiernie ale przy spokojnym przyśpieszaniu jest już okej.
Załączony plik  IMG_20190809_212616.jpg   77,14 KB   9 Ilość pobrań
Wpadły także nacinane i nawiercane tarcze + klocki do tego przewody hamulcowe Hel w oplocie.Zaciski hamulcowe zostały wyczyszczone i odnowione.To samo spotkało alusy. Do tego dołożone dystanse 22mm od Dystoms. Całość prezentuje się następująco:
Przed:Załączony plik  IMG_20190810_093952.jpg   189,15 KB   9 Ilość pobrań
Po:Załączony plik  IMG_20190819_075012.jpg   120,31 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20190810_194328.jpg   162,49 KB   9 Ilość pobrań
Dołożone Navi wraz z Odbiornikem Bluetooth Jack Usb firmy NVOX NV1080B BT 
Załączony plik  IMG_20190819_074627.jpg   89,13 KB   9 Ilość pobrań
Zwiekszone ciśnienie oleju dzieki zestawowi z WankelShop + Nowa mapa dawkowania oleju(tutaj podziekowania dla Gronka który ogarnął mi tą usługę wysyłkowo.)
Wleciał nowy kompletny zapłon D585 LS2 autko zdaje się lepiej wkręcać na obroty ale może to tylko efekt placebo. :P
 
Wymienione zostały  wszystkie płyny i oleje:
Silnik - 10w40 Motul Synergie 6100 + filtr oleju z polifta
Płyn chłodzniczy - Motul Inugel Optimal Ultra
Skrzynia - GEAR 300 75W90
Dyfer - MOTUL 90 PA 
Układ hamulcowy - Motul Dot 5.1
Filtr powietrza - Pipercross
 
Z innych mniejszych rzeczy to:
Wymienione paski klimy i alternatora. Nowy akumulator Bosch S4. Całe podwozie zostało przejrzane i zakonserwowane. Przerobione zostało trzecie światło stop. Obudowy lusterek poszły w kolor w którym aktualnie są felgi. Nowe pióra wycieraczek. Wmontowane projektory  led w drzwi. Dołożone skrzela i spoiler. Wymienione oświetlenie w środku auta na białe ledy. Wymieniona szyba na nową, stara miała  przykre spotkanie z kamieniem.
 
 
Jako że kończą mi się powoli pomysły na modyfikacje optyczne to chyba pora zająć się w niedługim czasie silnikiem. Oczywiście pierwsze co zrobię przy nim to porting + strojenie. Chodzi mi jeszcze po głowie dołożenie kompresora bądź turbo ale co do tego to nie jestem jeszcze w 100 procentach pewny czy chce to robić. Zostaną dołożone pewnie jakieś dodatkowe zegary by móc kontrolować ciśnienie i temperaturę. Zawieszenie pójdzie prawdopodobnie w Poliuretan a przy okazji zostanie wypiaskowane.
 
Auto aktualnie prezentuje się następująco:
Załączony plik  IMG_20190819_074721.jpg   109,26 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20190819_074853.jpg   93,61 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20190609_143945.jpg   133,22 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20190813_175715.jpg   110,93 KB   8 Ilość pobrań
 

Użytkownik Bury edytował ten post 25 sierpnia 2019 - 22:31

  • THX911, Sopel_XL i kosciukus lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Mazda, RX-8, Wankel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy