Skocz do zawartości

Zdjęcie

Swap silnika volvo 2.3 t5 250kM b5234t3


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#21
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

Coś właśnie wspominał problem z pierścienia chyba na drugim cylindrze... Dwa razy to bylo

Kurcze bliźniacza jednostka z s60r v70r ,lecz coś zmienili dołożyli kuni i wyszło szambo 



#22
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

c4c50624-db08-4b3f-bd9d-f44169178ef2.pngff03a9a3-723a-4b14-91f0-3370eed1282a.png

 

Czy jest ktoś w stanie podać mi wymiary grodzi w rx8 .Chwilowy brak kanału :/ Serce łosia ma ~62 cm i 68 cm wysokości (nie jak pisałem wcześniej 58) Chodzi mi o zmierzenie od początku skrzyni do sanek i magla. Wiem że sciana bedzie mi wadzić tylko ile,bo szeroki u góry jest ten mój dawca :/



#23
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

4:33 

47 inch od gałki zmiany biegów  :P



#24
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

 

47 inch od gałki zmiany biegów  :P

Wczoraj to oglądałem , rzeźnik  <_<  47 inch ile to na nasze...? już wiem 119.38 cm  ,ale ile zatem ma skrzynia od rx? a i jeszcze rozmiar łożyska igiełkowego w wał bo w volvo brak.


Użytkownik Byniu edytował ten post 07 styczeń 2019 - 22:38


#25
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

Z racji iż dumam obecnie nad adapterem do skrzyni , pytanie kieruje do swapowiczów :D  Jakiej grubości są zazwyczaj te adaptery? Myślę ze około 10 mm by stykło ze stali czarnej.



#26
Junior111

Junior111

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 853 postów
  • Samochód:Mazda Rx8
Ja mam aluminium, dokładnie Ci nie powiem jaka grubosc ale na oko widać że więcej niż 1 cm. Na wszelki wypadek zmierz jak będę miał auto na garażu.

Użytkownik Junior111 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 17:00


#27
Sopel_XL

Sopel_XL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 708 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

u mnie też aluminium 8mm dokładnie


  • Byniu lubi to

#28
marecki-85

marecki-85

    Amator

  • Użytkownicy
  • 31 postów
  • SkądNiepołomice
  • Samochód:Mazda rx8 Y32SE
Witam, ciekawy pomysl, sam jeżdze c70 z t5 i też chodził mi ten pomysł po głowie myslałem nawet o t6 ale tam jeszcze jeden gar więcej pchał by się na magiel. Miejsca mało 47cm od skrzyni do uchwytu magla, mogę foty rzucić z pomiarów, y32se z kolektorem też wysoki musiałem przerobić mechanizm wycieraczek, wymiary łożyska też bym znalazł bo musiałem dorabiać tuleje łaczącą wałek skrzyni rx8 z wałem v6

#29
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

Witam, ciekawy pomysl, sam jeżdze c70 z t5 i też chodził mi ten pomysł po głowie myslałem nawet o t6 ale tam jeszcze jeden gar więcej pchał by się na magiel. Miejsca mało 47cm od skrzyni do uchwytu magla, mogę foty rzucić z pomiarów, y32se z kolektorem też wysoki musiałem przerobić mechanizm wycieraczek, wymiary łożyska też bym znalazł bo musiałem dorabiać tuleje łaczącą wałek skrzyni rx8 z wałem v6

Jesteś jak bratnia dusza :D i dzięki z góry za  wszelakie info



#30
Byniu

Byniu

    Amator

  • Użytkownicy
  • 28 postów
  • Samochód:rx8 2005r.

Pytanko do Swapowiczów  :D  Żeby działały systemy w rx8 ,trzeba zostawić przepustnice ,czujnik wału,pompę oleju .W T5 też mam elektryczną przepustnicę i chcę zostać na razie przy ori kompie.Czy jak podepnę drugą przepustnicę pod ten sam pedał rx8 ,to będzie działać ?Czy trzeba drugi pedał z volvo by był na osobnym układzie jeden system i drugi...



#31
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Nie no oddzielnie. Przecież to dwa różne urządzenia.
  • Byniu lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy