Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX-8 R3 2009

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Fiveopac

Fiveopac

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Samochód:RX8 R3, MX5 NC turbo

Nowy rok, nowe postanowienia ;) W sumie już rok czasu cieszę się z zakupu więc najwyższy już czas by spełnić jedno z postanowień i w końcu założyć tutaj temat o swojej drugiej mazdowej zabawce ;)

Panie i Panowie oto R3 z 2009 z oryginalną kierownicą po lewej stronie w stanie miętowym B)

Załączony plik  20180816_193125.jpg   173,84 KB   28 Ilość pobrań

Zakupiłem auto spontanicznie, przypadkowo nadziałem się na ofertę sprzedaży 5 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Szukałem innego auta ale R3 było zbyt kuszące, szczególnie w takim stanie.

Auto zostało osobiście sprowadzone z usa przez poprzedniego właściciela. Sprowadzone po lekkiej stłuczce przodem, na tyle delikatnej , że żadna poducha nie wystrzeliła a jedynie wymieniony został zderzak, maska i przedni błotnik. Auto w oryginalnym lakierze, w słońcu błyszczy się niesamowicie. Idzie się zakochać z miejsca :)

Lampy ksenonowe od razu zostały wymienione na europejskie wersje. Tylne przeciwmgielne jest w lampie cofania by spełniało wymagania norm europejskich.

Auto jest w pięknym oryginalnym stanie na seryjnych 19 calowych felgach, wnętrze jak nowe więc nawet nie przechodzi mi przez myśl by coś tu grzebać, r3 za perfekcyjnie wygląda w serii :)

Z bonusów auto ma dolot racing beat oraz miało wymieniony  wydech na przelotowy 3-calowy z końcowym podwójnym tłumikiem. Dorzuciłem od siebie katalizator magnaflow'a oraz środkowy tłumik by nie niepokoić ludzi na drugim końcu województwa wyciem z wydechu oraz przechodzić przegląd techniczny bez względu na miejsce jego wykonywania ;)

Chwilę martwił mnie przebieg auta jako że buda ma nalatane ponad 195 tys km ale silnik ponoć miał rewizję w usa i faktycznie chodzi perfekcyjnie i odpala idealnie. Stan podwozia również mnie bardzo miło zaskoczył, wygląda lepiej niż moja wychuchana MX-5 z 2006 r :) widać, że aura w usa była bez porównania bardziej przyjazna niż poslska. Do tego wnętrze, który wygląda jak nowe i w sumie nie potrzebowałem innych argumentów by zakupić to auto.

Z rzeczy , które dodłubałem to oczywiście pełen serwis wszystkich płynów, profilaktycznie świece (poprzedni właściciel wymienił cewki zapłonowe , przewodyi również świece), odświeżyłem hamulce plus wszystkie nowe klocki i nowe tarcze z przodu nacinane. Dla lepszego czucia auta dałem do przeróbki kierownicę na grubszy i spłaszczony wieniec z "bicepsami" wraz z obszyciem czerwoną nicią. Tego akcentu zdecydowanie brakowało we wnętrzu.

Naprawiłęm drobne usterki w stylu nie zawsze podnosząca się szyba pasażera (trybik za 5 zł), naprawa wejścia aux do radia (radio także wymienione na europejskie ) i prze poważna naprawa odpadającego przycisku świateł awaryjnych :P

Auto jeździ jak nowe, jestem w ciągłym zachwycie jak się prowadzi i brzmi, Stylistycznie to wg. mnie najpiękniejsze auto jakie mazda stworzyła. Czysta poezja :)

Chyba wystarczy mi już tych zachwytów an chwilę obecną, niech przemówią zdjęcia ;)

Załączony plik  20180127_153424.jpg   91,7 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  20180309_161527.jpg   93,35 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20180518_173923.jpg   131,42 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20180829_182217.jpg   174,44 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20181004_122938.jpg   125,18 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20180220_183539.jpg   94,98 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  20180123_210141.jpg   165,5 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20181019_110946.jpg   110,61 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  20180408_102639.jpg   138,44 KB   22 Ilość pobrań

0 Links

Użytkownik Fiveopac edytował ten post 02 styczeń 2019 - 12:31

Less roof, more fun!

Animation_top_always_down.gif

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 270 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Ładne, naprawdę ładne. Oby nic ukrytego nie było i żeby tanio się jeździło (zwłaszcza przy tym spalaniu i cenie paliwa).

A teraz tak poważnie, CHCĘ JE. xD

A teraz poproszę jeśli można to cenę (może być na priv), dobrze by było wiedzieć ile realnie kosztuje taka wersja.

Szerokości i przyczepności w tych niesprzyjających warunkach atmosferychnych!

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

yasko

yasko

Zapaleniec

• Moderators
  • 1254 postów
  • SkądWML
  • Samochód:było RX-8 HP, jest R3

Cześć FIve!

Jak już gdzieś pisałem, wreszcie masz porządne auto :P

Czerwone BMW poznaje, żółtą RX-8 też. Co to za biała NC? 

Wielu kilometrów i do zobaczenia na jakimś zlocie. 

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia

Paweł.Gołembiewski

Paweł.Gołembiewski

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 164 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:FB, FC, SE

Hej :) Gratulacje, pozdrowienia i do zobaczenia na torze! :) Jestem przekonany, że masz wielką frajdę z jazdy :)

Zapraszam do kontaktu przez fb: https://www.facebook...100001961368770

Więcej fot naszych RXów: https://www.instagra...ki.pawel.mazda/

Na co dzień znajdziesz mnie w serwisie Mazdy: https://www.Golembiewscy.pl

Fiveopac

Fiveopac

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz

Dzięki , postaram się zawsze trzymać drogi  ;)

Biała NC to auto Arturro ze stolicy, grubo dokoksowana, strojona przeze mnie, wolnossąca i na sprzedaż jakby co ;) Jeździ jak szalona http://www.mx5klubpo...hp?f=29&t=28093

Na tor już raczej reksem nie zawitam, sprawdziłem go ostatnio w boju w Poznaniu i jakoś tak nieswojo się czuje jak nie muszę walczyć o życie w każdym zakręcie hehe a tak poważniej to trochę szkoda mi ją upalać. Wystarczy że emiksa ciągle psuje.

Less roof, more fun!

Darko

Darko

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1171 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Fajna ta Twoja piątka szkoda że dopiero teraz ją zobaczyłem jak już po ptakach

kermit001

kermit001

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 810 postów
  • SkądWarszawa
Pochwaliłbys się lepiej tutaj swoją mx5, która właściwie jest już legenda i chyba najmocniejsza w pl jak i Europie?:)
Niemniej trend zachowany, najpierw Mx później rx :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1472 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Zaq'a (ex Kalego) mx-5 chyba najmocniejsze w PL?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 339 postów
  • Skądmilicz
To ile ma w końcu ta najmocniejsza MX5.?

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1472 postów
  • SkądŁódź
Za każdym razem jak wchodze na Rxklub.pl to pierwszy artykół który sie wyświetla mówi ze 556KM.

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 339 postów
  • Skądmilicz
A to widziałem... Nawet czytałem ;p bardzo fajny projekt

GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 801 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
Panowie była mowa ze najmocniejsza wolnossąca.

kermit001

kermit001

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 810 postów
  • SkądWarszawa
Dokładanie. Five ma chyba 2.5 z mazdy. Mx5 z waklem to w ogóle nie ta liga

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 339 postów
  • Skądmilicz

Pochwaliłbys się lepiej tutaj swoją mx5, która właściwie jest już legenda i chyba najmocniejsza w pl jak i Europie?:)
Niemniej trend zachowany, najpierw Mx później rx :)

gdzie tu napisane wolnossak. Nie chcę się czepiać poprostu byłem ciekaw... Widziałem artykuł o aucie khaleigo... Myślalem że ta ma z 800hp

Faktycznie jest wyżej wolnossak przeoczyłem 🙄

Użytkownik kaj1990 edytował ten post 06 styczeń 2019 - 21:21

kermit001

kermit001

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 810 postów
  • SkądWarszawa
A widzisz. Sam się zagmatwalem.
To jest 2,5 turbo 440 km i 520 Nm.

Fiveopac

Fiveopac

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądBydgoszcz

Hehe widzę, że jakieś legendy ze smokami krążą ;) trzeba będzie jednak założyć temat dedykowany emiksowi ;) NC ma 442 km i 517 nm. Mocniejszy jest chociażby wspomniany wyżej wanklowy potworek NB :) mnie ogarnicza żywotność skrzyni i ostatnio szpilki głowicy, arp2000 w średnicy m10 to jednak za mało by utrzymać 500nm+.

Less roof, more fun!

GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 801 postów
  • SkądMazowsze
Dobra. Wolnossaca miala byc biala. Mozna bylo sie zakrecic.

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1472 postów
  • SkądŁódź
Ale która niby jest wolnossaca? Ani ta Fiva, ani ta Zaq'a /ex-kali'ego.

GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 801 postów
  • SkądMazowsze
"Biala NC Arturro"

Po prostu pokrecilem. Przyznaje sie. Moja wina ;)

Użytkownik GMAgrzesiek edytował ten post 09 styczeń 2019 - 20:34

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1472 postów
  • SkądŁódź

Aaaa... a to co tam siedzi i ile kobyłek krzesa?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy