Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto dysponuje pomiarami przyspieszeń, mocy itp, dla RX-8 oraz 2JZ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

moryc7

moryc7

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • SkądZakopane
  • Samochód:Mazda RX-8
Witam!

Piszę pracę magisterską, w której opisuję przebieg mojego swapa silnika w samochodzie Mazda RX-8. W samochodzie jest już 2JZ, ale niestety wyszło dużo komplikacji i proces nie został jeszcze ukończony, a pracę muszę oddać w ciągu 3 tygodni. Postanowiłem zatem zmienić koncepcję mojej pracy i do tego celu potrzebuję pomocy:

Czy dysponuje ktoś może pomiarami przyspieszeń dla Mazdy RX-8? Chodzi o czasy rozpędzania, np 0-100 km/h, 100-200 km/h, pomiary czasu hamowania (np 100-0 km/h), rozkład mas / naciski na osie, wykresy z hamowni, itp? 

Każde dane, parametry, będą dla mnie bardzo pomocne.

Pytanie dotyczy także pojazdów z silnikiem 2JZ. Zarówno w konfiguracji wolnossącej, jak i doładowanej (fabrycznie, lub uturbione 2JZ-GE) - im więcej danych, tym sprawniejsze i pełniejsze charakterystyki porównawcze będę w stanie wykonać.

Proszę o wsparcie każdego, kto dysponuje jakimiś pomocnymi dla mnie materiałami.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam, moryc7

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6454 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Szkoda, że tak daleko masz. Mamy w wwa zmierzone na jednej hamowni ponad 40 aut . Różne wersje, modzone, serie, z katem, bez :)  W temacie mojego warsztatu masz sporo wykresów. tylko się przedrzyj przez górę postów.  

http://forum.rxklub....hicles-service/

Ewentualnie na fejsie wejdź na nasz fanpejdż i tam w fotach poszukaj. Pisałeś do mnie PW ale nie odpisuję bo dziennie mam kilkanaście różnych pytań i nawet nie mam kiedy . Wielkie sory

• kaj1990 lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 250 postów
  • Skądmilicz

Szkoda, że tak daleko masz. Mamy w wwa zmierzone na jednej hamowni ponad 40 aut . Różne wersje, modzone, serie, z katem, bez :)  W temacie mojego warsztatu masz sporo wykresów. tylko się przedrzyj przez górę postów.  

http://forum.rxklub....hicles-service/

Ewentualnie na fejsie wejdź na nasz fanpejdż i tam w fotach poszukaj. Pisałeś do mnie PW ale nie odpisuję bo dziennie mam kilkanaście różnych pytań i nawet nie mam kiedy . Wielkie sory

A może była by opcja żeby utworzyć temat na forum z wykresami żeby to pozbierać w jedno? Wydaje mi się że taki temat cieszyłby się popularnością? Wiem że hamownia hamowni nie równa, i to że na wykres ma wpływ wiele rzeczy... 

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6454 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

gdzieś w czeluściach jest taki temat. 

Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl