Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie przepływomierza i przepustnicy

czyszczenie przepływomierza czyszczenie przepustnicy przepływomierz przepustnica

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 157 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Założyłem nowy temat, czyszczenie przepływomierza i przepustnicy.. nie znalazłem takiego na forum, a przynajmniej nie mogłem odnaleźć.. dlatego założyłem go tutaj.. czy w dobrym dziale to się okaże.. gdyby tutaj był nie odpowiedni to przepraszam i proszę o umieszczenie w innym bardziej odpowiednim.. :)

A więc pytanie..

W związku z tym że muszę wyczyścić w/w elementy, chcę spytać jakimi preparatami czyścicie przepływomierz i przepustnicę.. w waszych Rexach jak ona się odbywa i czy używacie osobnych preparatów do tego zabiegu czy jest jeden środek do usuwania zabrudzeń..

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 757 postów
  • Samochód:Mazda Rx8
Liqui moly pamiętam miał środek do przepustnicy, zaworów egr. Na prawdę robił robotę

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 928 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Przepływomierz czyścisz delikatnym środkiem . Typu ipa , Ew . Jak gronek pisał delikatny zmywacz hamulcowy jak textar Ew środek stricte do czyszczenia rlektroniki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1368 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
A przepustnice agresywnym do mycia gaźnikow. np. Stp

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Maxx

Maxx

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 157 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Dobrze że chociaż dyskusja się zaczęła.. ale co powiecie o samym czyszczeniu.. czyścicie to gdy wyciągacie przepływomierz i macie dostęp do przepustnicy..?
Trzeba to jakoś na odpalonym silniku robić.. czy wystarczy.. że odłączymy te elementy i wyczyścimy, osuszymy i jest ok..?
zadaje takie pytania gdyż na pewno tutaj co poniektórzy będą w stanie je zadać.. więc troszku wyprzedzę ich intencje :)

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 928 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP

Odlaczasz , wyciągasz czyścisz przeplywke nie dotykasz drucika metalowego i nie traktujesz mocna chemia . Jak Gronek wspominał w innym temacie , ściągnij oring uszczelniający żeby nie spuchł ( jak użyjesz preparatu do czyszczenia elektroniki nic się nie stanie - preparat do czyszczenia a nie do przewodzenia ;) )

przepustnice możesz na aucie wyczyścić używając pędzelka i szmatek i coś typu brake cleaner (wygodniej wyjąc ale przewody chłodzące :P) tylko wytrzyj dobrze i daj odparować żeby nie zostawić środka do czyszczenia w dolocie - temu używam brake cleanera - szybko paruje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik arkadzik edytował ten post 13 luty 2019 - 12:10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy