Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX-7 FC Turbo II `91


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
Janusz

Janusz

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 83 postów
  • SkądOpole
  • Samochód:Rx-7 FC Turbo
Moja przygoda z Rx-7 chyba by się nie zaczęła gdyby nie mój wuj... który kupił model 1 generacji w roku 1991-2 jesli dobrze pamiętam. Miała nią jeździć żona pewnego piłkarza, ale że kobieta zmienną jest odkupił ją. Miała wtedy mały przebieg coś około 60 tyś. Kiedy w wieku ok. 17 lat przejechałem się nią po prostu oszalałem ;-) wrażenia z jazdy tym odkurzaczem wtedy były niesamowite zwłaszcza że prawko wtedy robiłem na maluchu. Najlepsze było to że w tym czasie, zresztą do tej pory tak jest to na naszych drogach rodzynek nie mówiąc już jaką sensację wzbudzała na kieleckich wioskach w tym czasie ;-)
Mijały lata, kolejne szkoły, studia, praca no i postanowiłem, że jako staruszek zbliżający się do 30tki czas sobie kupić taka samą. Oczywiście na początku chciałem ją odkupić od wuja, ale do tej pory ją ma i przejechał już grubo powyżej 200 tyś. i sprzedać nie chce. Poszukiwania mojej trwały w sumie od wiosny do jesieni 2004 i byłem już umówiony z Niemcem na spotkanie i brązowo złota zadbana SA z końca lat produkcji miała być moja. Niestety jakiś inny /!#!&*/ niemiec sprzątnął ją na 2 dni przed moim przyjazdem. Drugą opcją awaryjną była FC turbo notabene w podobnej cenie. W sumie FC nie brałem tak bardzo pod uwagę bo były jednak średnio dużo droższe. W końcu jednak pojechałem. Właścicielem okazał się grek, który po prostu codziennie dojeżdżał nią do pracy, na wakacje itd. W środku zastałem niezły chlewik... ;-) przetarty z dziurą boczek siedziska, wytarte poszycie fotela, śmieci itd.... nie zachęcało to niestety ale jego asem w rękawie było to iż pod kątem serwisowym nie żałował na nią pieniędzy. Miał ją przez 9 lat i z tego okresu wszystkie rachunki, faktury i to większość z ASO Mazdy. W ciągu roku robił nią od 5 do 10 tyś. km więc średnio po każdych 7 tyś. była w serwisie gdzie przy prawie każdej wymianie oleju i innych czynnościach wymieniali też świece, a przed sprzedażą wymienił sporo części nawet sprzęgło, tłumki.... Biorąc to wszystko pod rozwagę, przejechaliśmy się i... zdecydowałem się. Najlepsza była jazda do Polski, gdzie 1000km z moim kumplem Grzesiem w BMW zrobiliśmy expresowo 170-180 na autostradach. Znowu poczułem się jak wtedy w wieku 17 lat. Po powrocie wymontowałem fotele, oddałem do tapicera, który wymienił poszycie, gąbki, sprężyny, wyczyściłem wszystko w środku i od razu zrobiło się przyjemniej. I to by było na tyle... ckliwych opowieści, a z suchych faktów... to wersja europejska z ostatniego roku produkcji 1991 turbo, 200 KM, wyposażenie: elektryczne szyby i szyberdach, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, tempomat, ABS, klima, no i najważniejsze... właściciel niepalący ;-))) Zatem pełna seria bez jakichkolwiek modyfikacji, jedynie kierownicę zmieniłem na mniejszą, zamontowałem nowe końcówki wydechu i specjalne urządzenie włączające światła drogowe na 50% mocy bez ich wysuwania, tak że świecą przez przezroczyste plastiki w zderzaku jako światła dzienne. Oprócz normalnego serwisu, wymiany płynów, oleju co rok, dodatkowo tej jesieni został zakonserwowany cały spód, póki jeszcze nic się tam nie zaczęło dziać. Samochód rocznie przejeżdza mało bo ok. 3000km i jest samochodem rekreacyjnym, do przejażdzek, wypraw na zloty... No dobra, a teraz trochę fotek... wystarczy tej weny twórczej...
Na pierwszym zdjęciu... sierściuch Antonio, który uwielbia polegiwać sobie pod nią. Trochę czasu mi zajęło zanim przestał obsikiwać mi opony :lol:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • pezele lubi to

#2
Kojot Garage

Kojot Garage

    kojot garage

  • Użytkownicy
  • 799 postów
  • SkądCentrala
  • Samochód:EUNOS COSMO 347 szt BMWe30 WANKEL
pogratulować sliczna sztuka mało takich po polsce śmiga

#3
Magik

Magik

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 158 postów
  • Skądzabrze
pięknista! nie ma co :-D

#4
Pit

Pit

    RotaryXperimental

  • Administrator
  • 656 postów
  • SkądNiemcz
  • Samochód:FD3S
Piękne i szybkie auto Janusz! :) Brakowało go tutaj.

#5
pudel

pudel

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 182 postów
  • SkądKraków
Ech... Piękna jest!

#6
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC
Śliczna...

#7
Rondello

Rondello

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra
Pierwsza klasa! Classic! :mrgreen:
Rx7 Turbo II Powered by type-R

#8
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX
Od niedawna też mam u siebie "Rotary Inside" :P

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03


#9
jacus88

jacus88

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • SkądDrezdenko
no jest laleczka piękna

#10
Janusz

Janusz

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 83 postów
  • SkądOpole
  • Samochód:Rx-7 FC Turbo
Miałem zrobić uaktualnienie w czerwcu, ale z braku czasu, a potem urlopu robię to teraz. U mnie też zrobiło się przelotowo, stare tłumiki i końcówki poszły do kosza, ale pozostałem przy dwóch kwasiaczkach bo wizualnie mi się podoba no i ten dźwięk ;-) Kto był w Kamieniu w lipcu słyszał :-P
Teraz jak jadę ludzie patrzą i pytają zapewne... "Co on tak się cieszy za kółkiem?" :mrgreen:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#11
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
Super! Też bym taką chciał. Wydech bardzo ładnie się prezentuje. Gratuluje :)

#12
Prot

Prot

    Amator

  • Użytkownicy
  • 60 postów
  • SkądWN
No elegancko jest ;-)
Build not Bought...//One point three liter piston eater

#13
pudel

pudel

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 182 postów
  • SkądKraków
Super ten wydech! Brzmienie i wygląd bomba!

#14
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC
Ale ładne te wydechy...

#15
Janusz

Janusz

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 83 postów
  • SkądOpole
  • Samochód:Rx-7 FC Turbo

Witam serdecznie kolegów i koleżanki. Z racji wieku i celem dodania dostojności mojej Madzi w tym roku postanowiłem, iż stanie się "ruchomym zabytkiem techniki" usmiech.GIF

735f3b49998807fa.jpg


  • adamsud, eXe i Sopel_XL lubią to

#16
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Wow, kurde jaki odkop :) fajnie, ze nadal jeździsz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Janusz lubi to

#17
pezele

pezele

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 583 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Było: Prelude H22, RX8 13B, RX8 K20Z4. Jest INFINITI G37S coupe + Suzuki SV1000N

oby jak najwięcej takich klasyków na naszych drogach 



#18
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Domyślam się że przebiegi raczej niewielkie rocznie robisz. Jak dobrze pamiętam, to żółte tablice dają za min 80% oryginału więc wielki szacun za to auto :)



#19
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Janusz, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili ... :). Jeden post raz na sześć lat ... To się nazywa szacunek dla słowa. Wezmę z Ciebie przykład.

Samochód zasłużył na takie wyróżnienie. FC w wersji turbo są stanowczo niedoceniane. Wszyscy się ślinią na temat FD ale osobiście coraz bardziej myślę o FC. Samochód dużo bardziej wyjątkowy od rx-8.

Dbaj o siebie i o samochód. 


  • eXe i Janusz lubią to

#20
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Przepiękna. Aż mi się smutno zrobiło że nie mam kiedy się za moją zabrać.....
  • eXe lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy