Skocz do zawartości

Zdjęcie

[RX-8] Mazda RX-8 2.0T ~400HP - Daily Car

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

Derfflingeru

Derfflingeru

Gaduła

• Użytkownicy
  • 321 postów
  • SkądGdańsk
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8 Turbo 370 Hp

Siemanko :) 

Dużo zmian w moim życiu i powoli chociaż dalej mam mieszane uczucia myślę nad sprzedażą mojego rexa. Po głowie chodzi mi kolejny projekt, a mieszkanie na chwilę obecną pochłonęło mój budżet na drugie sportowe auto  <_< 

W sumie do sprzedaży podchodzę na luzie i chyba z nadzieją, że jednak nikt nie zadzwoni  :lol: 

Cena dla forumowicza 47.000 zł :)

Załączony plik  21E42B82-2FC5-450D-81F4-6271D6B88A7A.jpeg   130,18 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  0AD8981E-242C-4803-B760-E831DA208DB2.jpeg   144,3 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  382FA0D5-E0E0-4CFA-9061-83541C8DB41F.jpeg   143,25 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  1F55DA5F-E6EB-4A62-8E75-2C8522E69B35.jpeg   139,41 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  post-1900-0-53167200-1547200802_thumb.jpg   43,83 KB   8 Ilość pobrań

*** Lista modyfikacji ***

*Silnik*

- Motor 1.8 Turbo AGU - zrobiony stroker na 2.0 + zakuty ( oczywiście zrobiony przy tym pełny remont, silnik od tego czasu przejechał około 40.000 km)
- Turbo K04-064 hybryda (regenerowana 3 miesiące temu) + Nowa twarda gruszka
- Auto wystrojone w Tune-Up'ie Legitymuje się mocą 380 hp i 470 Nm (wstaje jak wściekłe od samego dołu ;) )
- Swap przeprowadzony w profesjonalnej firmie w Kołobrzegu zajmująca się tylko swapami Rexów
- BOV HKS SSQV 4
- Cały nowy układ wydechowy 3 cale, przelot, zakończony dwoma tłumikami magnaflow
- Nowa pompa paliwa bosch 040
- Wtryski 525cc
- Kute korbowody Techo5
- Sterownik Motronic
- W aucie zmontowane również LPG na sterowniku LPG-Tech (Całość na dwóch reduktorach, 0 spadków mocy ;) )
- Sprzęgło nowy dwumas + sprzęgło obite kevlarem
- Duży IC'ek od Fimica
- Nowa chłodnica oleju Turboworks + nowe zakute przewody

*Nadowozie*
- Auto profesjonalnie oklejone niebieską brokatową folią od Mactac + Doklejone na nią racingowe oklejenie
- Alufelgi Nowe JR-11 9.5 cala Et20 + nowe opony letnie Pirelli Pzero 255/35 18
- Racingowa duża lotka oklejona folią carbon
- Zestaw dokładek, spliterów, dyfuzorów od TimeAttackCustoms (oklejone folią carbon)
- Lampy przód przemalowane na czarno, zmienione soczewki na bixenon, dołożone ringi RGB (świecą jako postojówki)
- Lampy tył LED sprowadzane z USA, repliki poliftowych R3
- Przyciemnione szyby tył

*Zawieszenie/Hamulce*
- Swap hamulców na 4 tłok Mercedesa W220 V8 AMG Brembo + tarcza 345x32 nacinana + nawiercana
- Przewody w stalowym oplocie Helli
- Tył tarcze nacinane
- Część zawiasu w poli
- W tym roku przeprowadziłem w całości konserwację podwozia
- Zregenerowana maglownica

*Środek*
- Środek w całości zmieniony na czarny, łącznie ze słupkami oraz podsufitką
- Dołożone zegary doładowania, ciśnienia oleju, temp. oleju wraz z dedykowanym daszkiem.
- Cały tunel, radio, daszek i kilka innych elementów pomalowana hydrografiką w carbon.
- Wymienione wszystkie głośniki w aucie w systemie BOSE
- Auto wygłuszone od podłogi, aż po dach - wliczając w to grodź od wewnątrz i zewnątrz

Garażowana, jeżdżę nią na co dzień jako dailycar. Wykorzystywana zgodnie z jej mocą ;) Spalanie przy ciężkiej nodze w Gdańsku lpg 17/100, trasa około 12-13/100 km. Wystrojona w całości na 100 oktanowej benzynie i na takiej jeździ. Potencjał do 500hp. Do setki mamy poniżej 5 sek, także całkiem okey ;)

Mazda zachowała wszystkie właściwości jezdne oryginalnej mazdy przy dużo większej mocy. Wszystkie systemy, kontrole trakcji itd. działają. Mazda ma wbity w dowód nowy silnik czyli 1.8 T - chyba jako jedna z niewielu, gdyż byłem pierwszym użytkownikiem, który się tego podjął.

Na wszystkie części, naprawy posiadam faktury (jest ich pewnie gurbo ponad 150) z chęcią okaże je potencjalnemu nowemu właścicielowi ;)

Gościnnie brałem udział w garażu marzeń na yt ( tam można zobaczyć mazdę bez racingowego oklejenia)

Link do otomoto : https://www.otomoto....l-ID6BTEdy.html

Użytkownik Derfflingeru edytował ten post 10 maj 2019 - 07:59

• ziomecka342 lubi to

Sopel_XL

Sopel_XL

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 635 postów
  • SkądSulejówek
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8t

ostatnio zastanawiałem się czy jak skończą Ci się pomysły na modyfikacje to sprzedasz auto  :P miałem jednak nadzieje, że jak już taki projekt zrobiłeś to trochę skorzystasz z tego co oferuje i pobawisz się na torach

• Derfflingeru i ziomecka342 lubią to

Derfflingeru

Derfflingeru

Gaduła

• Użytkownicy
  • 321 postów
  • SkądGdańsk
  • Samochód:Mazda RX-8 1.8 Turbo 370 Hp

Pomysłów mam jeszcze kilka :D 

Wcześniejszy mój plan był prostszy - odłożona kasa na drugie autko, coś dużego, z dużym silnikiem i w automacie. Brzmi jak plan idealny - dwie bestie w garażu.
Natomiast druga połowa szybko zweryfikowała mój pomysł i "kupiliśmy" mieszkanie  :lol: 

Trochę szkoda mi sprzedawać rex'a, ale takiego smaka narobiłem sobie na kolejny nabytek, że nie wyczekam chyba kolejnego roku odkładnia kasy...
Aczkolwiek gdzieś z tyłu głowy mam nadzieję, że jednak nikt nie zadzwoni i rex zostanie ze mną :)

• ziomecka342 lubi to

miirage

miirage

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Chyba idziemy podobną drogą. Niedlugo w moim garażu zawita też coś dużego w automacie z dużym silnikiem :) Na razie miejsce na mojego RX jeszcze jest więc zostaje :)

• Derfflingeru lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy