Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda Mx-8 vel rotarymiata

#revservice mx8 rotarymiata kartofle pisemko wunkiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

pinky

pinky

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 155 postów
  • Samochód:Mx-8 vs Rx8 vs Rx7

Chciałbym wam przedstawić auto które już troszkę jeździ i niektórzy je znają, a ci którzy nie widzieli nie wiedzieli zapraszam do lektury.

Każda historia ma swój początek a ta miała taki ;) Wszystko zaczęło się w wakacje 2016r i trwa nadal.

rLgTL69l.jpg

Złamana noga, dużo czasu na ściągnięcie internetu na dyskietki i wymyślanie głupich projektów. Jak wiemy podłoga rx8/mx5 nc są do siebie tak bardzo podobne że testmule mx5 z 2005 roku wyglądał tak ;)

UzHpOz9h.jpg

Zacząłem szukać odpowiedniej sztuki pod budowę i tak wpadł mi w ręce NC z 2005 z silnikiem 1.8 z obraną panewką. W komisie wyglądał jak 7 nieszczęść ale jak się okazało buda w stanie perfekcyjnym bez śladów napraw, wspawanych ćwiartek czy tony szpachli. Idealny przykład że niemiec płakał jak sprzedawał ;)

Dyf0tQol.jpg

Zanim zebraliśmy się mentalnie z Gronkiem do budowy zaczęliśmy od dogłębnej analizy sytuacji możliwości możliwych komplikacji żeby nie robić na przysłowiową pałę a mieć wszystko zaplanowane i nie być niczym zaskoczonym.

bnGrLGwl.jpg

vy1JsVIl.jpg

1VuzNcul.jpg

Jak widać w komorze z silnikiem L8 było dosyć ciasno, ale jak wyjęliśmy i porównaliśmy je poza autami wiedzieliśmy że mamy sporo miejsca ;) Kolejnym krokiem trzeba było znaleźć dawcę napędu więc wyciągnęliśmy z krzaków rx8 r3 z 2009r z nalotem 38tyś km i zaczęliśmy rozkręcać.

Yv40Tspl.jpg

objwOEIl.jpg

ju4BtlZl.jpg

Z tego zestawu pobraliśmy silnik ze skrzynią, układ hamulcowy i stabilizatory. Dyfer został spieniężony $$$$ aby sfinansować dalej crazy swap ;).

GjFLFvfl.jpg

Wjęchał silnik z sankami LHD, ósemkowym wspomaganiem i układem chłodzenia.  Silnik z sankami siadł tak jakby wóz był pod niego projektowany.

oysdrNWl.jpg

Potem przyszedł czas na adaptację pozostałych elementów heble, staby zawieszenie itp.

RFHRetml.jpg

Kiedy mechanicznie mieliśmy wszystko gotowe zaczęła się walka z "makaronem"

8Rm19kxl.jpg

Wielkie podziekowania dla szwagra Wojciecha z pomoc w ogarnianiu tego tematu i odpaleniu wszystkich systemów. Od momentu wjechania na podnośnik do momentu odpalenia i pierwszych jazd minęły nie całe dwa tygodnie w efekcie czego uzyskaliśmy jeżdzące mx5 z wankielem.

PjBQCcul.jpg

q6v3zYel.jpg

W międzyczasie przechodziliśmy przez róże problemy i choroby wieku dziecięcego od elektryki, problemów z abs/dsc, dziwnym zachowaniem na drodze problemy z temperaturą oleju cała lista przebojów ale efekt finalny jest na teraz więcej niż zadowalający. Mamy przed sobą jeszcze sporo pracy ale to już tylko aby było jeszcze lepiej. Od pierwszego odpalenia do dzisiaj samochód po Polskich drogach i torach zrobił 6tyś km, został zalegalizowany i zarejestrowany z właściwą jednostką napędową (normalnie w dowodzie jest pojemność 1308cm i 170kw). Poniżej ostatnie zdjęcia z 2019r Tor Poznań i Autodrom Jastrzomb.

1935AgGl.jpg

M08Eelpl.jpg

3d7m192l.jpg

ufff chyba o niczym nie zapomniałem.

...międzykontynentalny przemytnik

MizuNeko

MizuNeko

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 245 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 19.TDI Kombi
Bardzo ładny projekt. Gratki. Jeździ i cieszy użytkownika. Co jest najważniejsze..
Ale i tak zdjęcie bliźniaków jednojajowych bezcenne. ;P

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

stramer

stramer

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 735 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC

Wiedziałem że wcześniej czy później to zrobicie :) Good job.

• Boris86 lubi to
533 533 720

piwo

piwo

Gaduła

• Użytkownicy
  • 476 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m55,74; 1/4:13,806
Buda MX5 jest o ile lżejsza od rx8?

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6586 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Braapster 😘
  • TommyJr lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

pinky

pinky

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 155 postów

Buda MX5 jest o ile lżejsza od rx8?

seria rx8 1364kg zważone, mx 1162kg 

• Boris86 lubi to

TommyJr

TommyJr

Gaduła

• Użytkownicy
  • 464 postów
  • Samochód:Mazda RX8
Super projekt.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Dexell

Dexell

Mistrz ciężkiej metafory

• Użytkownicy
  • 1112 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

Mój system został rozjechany. Zadzwoniłem do Gronkowkowca żeby wyjaśnić, a on nawet nie zakleszczył się na długopisie, jechał z ust. Uklepał argumenty pokazujące że mnie nie jest stać... w związku z tym odjechałem tramwajem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karol Ty nie jesteś jak klocki Lego, więc będziesz Mój 

• MATi lubi to
Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! .....dzisiaj pamiętam tylko, ...że otworzyłem im drzwi

pinky

pinky

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 155 postów

Mój system został rozjechany. Zadzwoniłem do Gronkowkowca żeby wyjaśnić, a on nawet nie zakleszczył się na długopisie, jechał z ust. Uklepał argumenty pokazujące że mnie nie jest stać... w związku z tym odjechałem tramwajem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karol Ty nie jesteś jak klocki Lego, więc będziesz Mój 

Ciesze się niezmiernie że mogłem ci zaimponować ;) Miata silnik ma już dotarty więc używana jest zgodnie z założeniami ;) Co do klocków i posiadania pamiętaj że zawsze masz malutki "koncik" w moim alkoholowym serduszku.

Dexell

Dexell

Mistrz ciężkiej metafory

• Użytkownicy
  • 1112 postów
  • SkądLDZ
  • Samochód:Pienkny HP

Powietrze zmienia kolor, na Twói własny jak masz .....Karol ....cdn

Wczoraj odwiedzili mnie koledzy z RXklubu !!! .....dzisiaj pamiętam tylko, ...że otworzyłem im drzwi

Wojtex16

Wojtex16

Maniak

• Moderators
  • 2983 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Mazda RX-8 40th Anniversary Edition
Widziałem ma żywo. Super auto :)

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 285 postów
  • Skądmilicz
Projekt super 😉 to jest położone na seryjnych łapach z rexa?

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5666 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Pamiętam jak stała w szopie
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

pinky

pinky

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 155 postów

Pamiętam jak stała w szopie

Przed MC na jastrzębiu też tam stała ;) Teraz z drugim podnośnikiem łatwiej jest cokolwiek przy swoich wozach zrobić.

aZFRqY9l.jpg

Ravi

Ravi

Gaduła

• Użytkownicy
  • 318 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Heh. Pod zderzakiem ma "K" jak Karol. :D 

• MATi lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0