Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak sprawdzić czujnik położenia wału?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
185 odpowiedzi w tym temacie

#41
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
tak sobie teraz mysle ze jak bylem ostatnio na regulacji gazu to podobno cos robili z przepustnica, czyscili bo byla zawalona nagarem, niestety nie bylo mnie przy tym bo auto stalo u nich dwa dni, mozliwe ze rozregulowali? tylko czemu jest reakcja na sprzeglo?

#42
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC
Normalnie też bym od razu wskazał na przepustnice gdyby nie to sprzęgło. Aż mnie to zaciekawiło...
A jak delikatnie wciśniesz gaz to się stabilizują obroty?
Na LPG masz to samo?

#43
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
stramer, tak jak wcisne troche gazu to sie stabilizuja obroty, na lpg mam to samo
KajaK, do gazownikow mam 513km w jedna strone :P

#44
Gentoo

Gentoo

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 146 postów
  • SkądWarszawa
mi to wygląda na problem z prądem ;-)

jak już ktoś zauważył wciśniecie sprzęgła = zmniejszenie obciążenia na silniku. Spróbuj do tego jeszcze włączyć klimatyzację i zobacz jak na to zareaguję, powinny bardziej skakać obroty. Skoro sam piszesz, że alternator już pada, to być może madzia ma momentami za mało prądu i dlatego komputer zwiększa obroty.

Zmierz napięcie ładowania.

#45
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
wlaczenie/wylaczenie klimy nic nie zmienia
wczoraj sprawdzilem przeplywomierz - czysciutki, przepustnica - nowka, podlaczylem pod kompa zaden blad nie wyskoczyl, wymienilem nawet olej ktory byl stosunowo czysty, sprawdzilem napiecie akumulatora - naladowany, zresetowalem kompa(odlaczylem akumulator), wyjechalem ze stanowiska z warsztatu i bylo super, wrocilem do domu, wylaze z auta by otworzyc garaz i slysze ze silnik znowu wariuje... nie mam pomyslu juz na to

#46
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
mam podobnie jak na filmie, tylko że jakby delikatniej i znacznie rzadziej. Szczególnie było to widoczne zimą. Nie wiem czy gaz ma na to jakiś wpływ ;\

#47
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
zab9k, masz gaz w swoim?
tez tak dzisiaj sie zastanawialem, kajak pisze ze nigdy czegos takiego nie widzial, moze dlatego wlasnei ze nie widzial reksa co tyle przelatal na gazie

#48
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
Szorstki, Nie mam gazu właśnie.

O ile mnie pamięć nie myli, to objawy pojawiły się po wymianie sprzęgła na nowe Exeddy, w zimie. Dotyczy to tylko zimnego silnika.

KajaK, to zapraszam do Nowego Sącza, ciut bliżej :D

#49
RumbleFish

RumbleFish

    Amator

  • Użytkownicy
  • 54 postów
  • SkądKraków
Hmm, pamiętam, że kiedy czytałem o diagnostyce tych aut "na oko i ucho" przed kupieniem, i czytałem by zwracać uwagę na takie falowanie przy starcie, wpadłem na youtube na test na zimno i ciepło 15min po zgaszeniu, że to tak się podobno identyfikuje wyrypany silnik (acz mam SZCZERĄ nadzieję, że się mylę).




Tutaj filmik, jak to wygląda, trochę inaczej w każdym razie. Może to coś wniesie, a najlepiej - wykluczy. Kto się zna na autach pewnie to lepiej zidentyfikuje. Ja miałem niedawno takie świrowanie przy odpalaniu po miesięcznym postoju, ale się więcej nie powtórzyło, gdy wtrysk nabrał świeżego paliwa i silnik się przesmarował na luzie, tak przynajmniej bym myślał. Objaw pewnie specyficzny nie jest... Jeśli moc nie pada, a silnik nie wydaje dziwnych dźwięków, to powinno być ok. Choć z tego co rozumiem z konstrukcji, spadek mocy nie będzie duży, bo wtedy to wwala do sąsiednich komór, a nie do skrzyni.

A co do sprzęgła, to zauważyłem, że na wysprzęglonym mi ciut śwarniej zapala, obracanie dodatkowym kawałkiem skrzyni na pewno dokłada oporu, może to odpowiada za to, że musi sobie to kompensować chwilowym dodaniem gazu. W zimie gdy przesmarowuję motor zapaleniem na 10min to u niego norma, jeśli ssania nie trzymam przez minutę (temperatura w garażu -15 do -25 ostatniej zimy).

P.
Honda TwinStar 1981 17KM - 2004-2013
MotoGuzzi California Classic 2010 75KM - od 2010
Mazda RX-8 2008 231KM- od 2012 :D

#50
jkucmida

jkucmida

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • SkądSopot
Czy ktoś z forumowiczów zna dobrego mechanika który zna się na silnikach wankla z okolic trójmiasta? Takiego, że sam bez obaw oddał by swoją mazde w jego ręce :)
jk

#51
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
KajaK, co do dzialania wtryskiwaczy paliwa to okazjonalnie raz na tydzien - dwa uzywam benzyny, w tym miesiacu tankowalem za jakies 300zl pb98 wiec wydaje mi sie ze to nie to, na hamowni niby dobry wynik(199km), pozatym to nie mam zadnych innych problemow, czy to z odpalaniem(cieply/zimny) czy w czasie jazdy, moze zauwazylem ze troche rzuca przy zmianie biegow
ale masz racje, bede musial sie umowic na zmierzenie kompresji
tak na marginesie to docisk sprzegla ledwo zipie jako ze jest od nowosci a przebieg juz 60kkm, ale watpie by to mialo jakis stosunek do tego co sie dzieje

#52
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
Film z mojego startu :)



Widac delikatne falowania momentami przy niewciśnietym sprzęgle(np. 1:18).

Do znawców rozrusznik nowy/stary? :)


Chciałem też zapytać o dzwięk z wciśnietym / niewciśnietym sprzegłem (pod koniec filmiku 1:46)

#53
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
zab9k, ten dzwiek to masz lozysko oporowe, wielokrotnie poruszane na forum, a co do falowania to takie male ze nie zauwazalne :)
kajak problemu olac nie oleje, byle gdzie stane na miescie z wlaczonym silnikiem to musze sprzeglo wciskac bo naprawde slychac jak te obroty skacza a wstyd straszny ze takie autko a tak wariuje, pozatym jestem bardzo uczulony na detale, a ten problem jest calkiem nie tak malo zauwazalny, pozatym nawet jako uzytkownik martwie sie ten samochod jak i o wlasny portfel ;)

#54
Marco7

Marco7

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
Hej, rozrusznik wydaje mi się że masz starego typu - ale jeszcze ładnie odpala. Co do falujących obrotów to nic szczerze nie zauważyłem...
Zmiana dźwięku przy wduszonym i nie wduszonym sprzęgle to może być odgłos łożyska, bywa że jest trochę głośne w RX-8.

#55
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
Szorstki, akurat wtedy nie falowały tak jak czasem gdy na zewnątrz robi się około 15*C lub mniej, wtedy wyglada to bardzo podobnie jak u Ciebie.

Marco7, no właśnie, a niby mam samochód z 2005 roku, mało tego, remonotowany by Kojot Garage, przez Kajaka, też mi się wydawało że brzmi raczej jak starego typu, ale może więcej osób się wypowie :)

#56
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz
Rozmawiałem z Gronkiem mówi że to łożysko w skrzyni jakieś atakujące czy coś;) podobno normalne.Ale u Ciebie pewnie też oporowe jest kiepskie.

#57
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
Ja stawiam, że już kończy mi się skrzynia biegów, jednak 113k robi swoje

#58
konrad278

konrad278

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądRawicz
Tak tak to skrzynia to w nim właśnie jest to łożysko

#59
zab9k

zab9k

    Amator

  • Użytkownicy
  • 72 postów
  • Samochód:350z & RX8
A tak z ciekawości, ktoś orientował się ile kosztuje nowa skrzynia w ASO?

#60
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
zab9k, powiem tyle ze duzo, wez sobie z robitka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy