Skocz do zawartości

Zdjęcie

TimonRC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1451 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Ja miałem dwa silniki złożone na tym i z mojej wiedzy po kilku latach dalej jeżdżą, ale pewnie nigdy nie dostały takiego wpierdzielu jak gronka torówka, więc nie wiadomo jak by się zachowały wtedy.

https://www.ebay.co....14-befb2fa8d81a

Z Grekami śmieszna sprawa. Sprzedają Viton w kolorach w których nie występuje Viton.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • Samochód:RX8

Ja mam i nie narzekam ;p Gronek pisał że się topią na wydechu;p

chetnie bym porównal  ale nie mam ani kawaleczka nawet starej zurzytej 

wydech wydechem wydech jako tako ma niby dóza temperature ale w którym miejscu  jak ktoś obejzy jaki kolwiek filmik z katowanym silnikiem nie rozgrzewa się wydech do czerwoności przy samym początku kolektora  a jakis kawalek za nim  tak jak to ma miejsce z plomieniem  z zapalniczki jego najwyzsza temperatura nie jest u podstawy lecz a końcu płomienia ,korpus silnika jest caly czas chłodzony przez  uklad chłodzacy i płyn chłodzacy w nim się znajdujacy który osiaga temperature do 130 stopni ekstremalnie do 150 -180 stopni to już naprawdę dużo  czyli ta temperatura na korpusie jest przez ten płyn cały czas na bierząco odbierana chyba ze juz płyn chłodniczy nie daje rady  a korpus jest wykonany se stopów aluminium wlasnie poto żeby te temperatury łatwo odprowadzać jak radiator .

teraz z innej beczki błonki osłonowe chroniące od ognia może i tak ale weżmy pod uwagę ze  cylinder housing  jest na styk praktycznie złożony z  płytą boczną dlatego musi być równa żeby jedna płyta dobrze przylegała do 2 na upartego nie potrzeba by było tam zadnej uszczelki po dobrym skręceniu gdyby nie woda która tamtędy przepływa i jeśli którać plyta lub housing będzie troszkę odbiegać od idealności to ta woda wejdzie do komory spalania poto jest ta uszczelka żeby temu zapobiec  .nie ma możliwości żeby ta uszczelkę jaka by nie była ciśnienie wydmuchlo jak tlokowcu bo po prostu nie ma jak nie ma gdzie  w tlokowcu uszczelka jest płaska jak szczelina miedzy 2 płaszczyznami w wanklu jest dozo grubsza od tej szczeliny i znajduje się w rowku 2-2,5 mm uszczelki ie przeciśnie się przez szczeline której prawie ze po prostu niema

A jeszcze idąc dalej jak to się dzieje ze tloki które nawet nie sa chłodzone woda na które działa pierwszy wystrzal mieszanki ogień itp. ma w sobie na uszczelnieniach bocznych gumowe uszczelki oringi którym się nic nie dizeje  nie topią się to one powinny wlasnie dostawać największe temperatury i obciążenia bo tam ich nie ma co chlodzic poza olejem a te w korpusie tak plaszcz wodny ???

tak samo zastanowil się kiedyś ktoś z was poco na filmikach z you tube goście smarują rowek zewnętrzy chousinga  sylikonem  przy tej odnodze , albo poco sa uszczelki gumowe na sróbach skręcających korpus przecież w tych srobach nie ma zdnego ciśnienia z silnika chyba ze korpus jest nieszczelny bo go ktoś sle zlozyl 

Poprawiam swój błąd ten silikon na odnogach ma zapobiec ewentualny przeciek oleju od strony miski olejowej 

idąć jeszcze dalej vitonowa uszczelka  to uszczelka przeznaczona do pracy do 200 stopni celciusza 

a więc jak ona wytrzymuje w silnikach od Greków ?? i w waszych :) tak daje to troszkę do myslenia 

Użytkownik TimonRC edytował ten post 15 sierpień 2019 - 09:47

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 322 postów
  • Skądmilicz
Poszukam jak mam stary to Ci wysle

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów

Poszukam jak mam stary to Ci wysle

z góry dzienki :)

FILATEAM

FILATEAM

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • Samochód:RX-8
Timon, ten rowek w odnodze housinga smaruje sie aby doszczelnic komorę złożona z miski olejowej i dolnej części silnika. Bez sylikonu olej mógłby be problemu zapackac dół silnka bo miedzy odnogami nie byłoby zadnego uszczelnienia. Mogłoby sie to zdarzyć np. w czasie mocnego przechyłu nadwozia lub ostrego driftu...

Użytkownik FILATEAM edytował ten post 15 sierpień 2019 - 21:48

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6687 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
A olej to nie chłodzi? Masz natrysk oleju na denko rotora. Rotor wypełniony olejem. Oringi rotorowe też w większości z dostępnych na rynku to gówno. To częsta awaria w wanklu przez co sra olejem. Rowki smaruje się zeby uszczelki nie wypadły w trakcie składania. Możesz użyć wazeliny. Widzę już kilka osób zapisuje się do szlifierza 😂😂😂
Można pisać i mówić ale widzę, że człowiek to taka istota, że musi się poparzyć żeby uwierzyć że ogień jest gorący 🙃
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów

A olej to nie chłodzi? Masz natrysk oleju na denko rotora. Rotor wypełniony olejem. Oringi rotorowe też w większości z dostępnych na rynku to gówno. To częsta awaria w wanklu przez co sra olejem. Rowki smaruje się zeby uszczelki nie wypadły w trakcie składania. Możesz użyć wazeliny. Widzę już kilka osób zapisuje się do szlifierza
Można pisać i mówić ale widzę, że człowiek to taka istota, że musi się poparzyć żeby uwierzyć że ogień jest gorący

tak jest masz racje 100 procentową ale to uczy myslenia rozwiązań i zastanawiania się nad tym gdzie sie popełniło błąd i jak go rozwiazać polepszyc . nie eksperymentujesz nie uczysz sie  stoisz w miejscu  albo się nawet uwsteczniasz , nie zaplacisz za swoje bledy nie nauczysz się , clowiek się cale zycie uczy nawet najlepszy fachowiec 

cytuje :

A jeszcze idąc dalej jak to się dzieje ze tloki które nawet nie sa chłodzone woda na które działa pierwszy wystrzal mieszanki ogień itp. ma w sobie na uszczelnieniach bocznych gumowe uszczelki oringi którym się nic nie dizeje  nie topią się to one powinny wlasnie dostawać największe temperatury i obciążenia bo tam ich nie ma co chlodzic poza olejem

napisałem o oleju 

Użytkownik TimonRC edytował ten post 15 sierpień 2019 - 15:09

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów

teraz coś innego wywazanie tloków walu kola zamachowego   nie na specjalistycznych maszynach jakbyście to zrobili ja juz to robiłem w innym silniku  są 2 sposoby statyczny i dynamiczny mozna zrobić to na maszynie  z czujnikami i samemu  waga elektroniczna lozyska na zasadzie wzajemnego rownowazenia sie mas pomysły ?

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów

teraz coś innego wywazanie tloków walu kola zamachowego   nie na specjalistycznych maszynach jakbyście to zrobili ja juz to robiłem w innym silniku  są 2 sposoby statyczny i dynamiczny mozna zrobić to na maszynie  z czujnikami i samemu  waga elektroniczna lozyska na zasadzie wzajemnego rownowazenia sie mas pomysły ?

zadnej wypowiedzi pewnie będą po do daniu zdjęć 

pchwale się wam co dziś nabyłem 

Załączone pliki

TimonRC

TimonRC

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów

zadnej wypowiedzi pewnie będą po do daniu zdjęć 

pchwale się wam co dziś nabyłem 

to jak wiecie cos o wywazaniu wałów cylindrów  zespołu całego ?

gronek no powiedz cos jak to się robi  ty na pewno wiesz jak to zrobić robisz to na codzień

Użytkownik TimonRC edytował ten post wczoraj, 17:42

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 528 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,8s; 1/4:13,806
Nie wiem czy ci coś szybko odpowie
https://m.facebook.c...25938&source=48

Użytkownik piwo edytował ten post wczoraj, 19:28

• Boris86 lubi to

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1451 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD3s, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Na youtubie masz sporo filmów z wyważania Eshaftów. W Polsce raczej nikt tego nie robi.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy