Skocz do zawartości

Zdjęcie

Swiecace immo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190

Witam kupilem madzie pare dni temu wszystko bylo okej.Do czasu gdy pojechalem sie przejechac z kolegami , weszlismy do domu na 20min do kolegi po powrocie madzia dziwnie pracowala jakby sie dusila obroty spadaly,jednak odjechalem lecz po kilkuset metrach trzymania na obrotach zgasla.W mysl ze wracam albo z tarcza albo na tarczy czyli laweta albo da rade,po probach krecenia kazalem sie koledze pchac,udalo sie mazda obudzila serducho chociaz nie rowno i tylko na wyzszych obrotach.Dojechalem tak 4km nie swiadomy ze wydech plonie przyspieszalem by dojechac szybciej,pod domem okazalo sie ze z rur plomien byl na 2m,weszlem w kanal i ugasilem katalizator w ostatnim momencie.Nastepnego dnia sciaglem kata i krecilem odpalila ale ja glupi szybko zgasilem nie swiadom co robie.Po kolejnych probach odpalenia probowalem odpalic z gorki,zalapal mial okolo 1tys obr mrugalo immo i zero reakcji teraz nawet nie kreci i ciagle mruga immo.Po vagach dopierio raczkuje w tematyce rexa.Co to moze dolegac mojej madzi?     Pozdrawiam;)

            



#2
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

No gościu z takim podejściem to boje się pytać jakie masz doświadczenie z vagami i jak wyglądały po Twoich naprawach.

Zobacz bezpiecznik "ENGINE"  Jak wszystko płonęło to możliwe, że przytopiła się wiązka na skrzyni i tam gdzieś zwarcie robi. 


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#3
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Nie zablysnalem tym dojazdem ale bywa.Rozumiem gościu twój odbiór tej sytuacji kiedyś trzeba zdobyć wiedzę,dziękuję ze tak znana postać jak Gronekk w świecie mazdy udzielą mi wskazówek dzięki sprawdzę to wieczorem ;)

#4
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Bezpiecznik w komorze silnika engine jest okej,wieczorem może uda sprawdzić mi się wiazke

#5
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Nie zrozum mnie źle 😉 Wiem co się dzieje z piecami palonymi na siłę z liny i na popych. Jak puści wieniec zębaty to armageddon.
jeżeli bezpiecznik jest ok to znaczy, że nie widzi kompa lub komp nie ma zasilania. Popatrz jeszcze bezpieczniki egi comp 1 i 2. One też wywalają jak jest zwarcie. To oczywiście diagnozy online czyli wróżby z mysich jelit i fusów ale wszystko składa się w tą stronę po tym jak opisałeś sprawę z gaszeniem kata. Tam idą kable od drugiej sondy i jak się potopiła wiązka to plus od grzałki masuje i wywala bezpieczniki.
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#6
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Mądre z mojej strony to nie było więc rozumiem twoje zażenowanie tym co zrobiłem ;)
Ogólnie mazda odpalila wtedy powiedzmy na pych z góry lecz ciągle to imo się swiecilo potem już zero reakcji tylko cyka.Więc raczej wieniec okej.
Z kablami trafiłeś w punkt od sondy są wtyczki przypalone i dodatkowo jeszcze na skrzyni są potopione lecz bezpieczniki okej.Ogarne te spalone kabelki i zobaczę co będzie.Jutro sprawdzę kompa jakie błędy ma.
Ogólnie Właśnie tak to wygląda jakby komputer nie żył. Dziękuję za wskazówki miłego weekendu kolego życzę; )

#7
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
A tam jest katalizator? Zagladałeś do środka? Jeżeli było zawarcie a bezpieczniki nie puściły (co dziwne) to obawiam się, że komp to już tylko z nazwy został. Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki dokładnie. Powyjmuj i sprawdź bo czasami są zaśniedziałe. Jak komp dead to trzeba kodować drugi
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#8
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Właśnie wczoraj wybilem środek bo już nie był w całości słychać było przesypywanie jak nim obracalem.
Kable były przypalone Ale zwarcia nie zrobiły przynajmniej bezpieczniki były całe.Całe szczęście moja głupota nie wykonczyla komputera:D
Siedziałem cała noc przy Madzi i wkoncu pojawiło się w niej życie kreci reaguje,poruszyłem kolumna kierownicza i jakby po tym zaczęło czytać kluczyk lub mam takie dziwne odczucie,bezpieczniki też wszystkie wyjmowalem sprawdzałem ale tylko od klimy był spalony.Teraz jak sądzę po lekturze forum zalalo rexa paliwem,co teraz,wyjac bezpiecznik od pompy paliwa i kręcić czy konieczny demontaż świec i czyszczenie ?
Na hol najszybciej by przepalil Ale jednak wolę cały wieniec zebaty

#9
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Pętla przy stacyjce może nie łączyć i temu kluczyka nie widział. Jak zalany to gaz w podłogę i kręcisz. Tak odcinasz paliwo. Aku naladuj na maxa. Tak kilka razy zrób a potet kręć i jak zacznie załapywać to lekutko gazem pomagaj. Tylko lekutko bo jak do końca wciśniesz to znowu odetniesz paliwo. Jak odpali to podtrzymuj na 3-3.5 tyś aż zacznie równo chodzić. Potem zostaw chwilę niech się dobrze rozgrzeje. Ta procedura jest na forum. Trzeba szukać 😁
http://forum.rxklub....alanie-silnika/
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#10
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Właśnie cały czas świeciła kontrolka nad stacyjka.Rakieta odpalila ale pracy jej serducha bym nie nazwał poprawną ,strzelala parskala po czym wydech zaczął robić się cały czerwony.Wygląda to na duze ilość paliwa pchanego w wydech,dzisiaj może uda mi się sprawdzić błędy to będą jakieś konkrety.Wiem że cewki swiece kable mogą tu stwarzać problem,jakie najlepiej gronku kupić i na co uważać?

#11
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Cewki oem , kable niebieskie ngk bron boże czarne i świece ngk. Zmierz kompre
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#12
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Czyli kable ngk niebieskie i swiece ngk ?
Dzisiaj lub jutro to zalatwie bo jeśli tylko cewki swiece kable do wymiany to będę cieszył się rexem inaczej trzeba myśleć nad swapem
Dzięki ;)

#13
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Wykonałem pomiar wg zaleceń i pokazał maksymalnie 100 psi w szczycie ale utrzymywalo się na poziomie 85 psi podczas kręcenia
Będzie jeszcze żył?

#14
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Nie jest źle. Na obu rotorach ?
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#15
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Tak na obu
Podepne w piątek komputer będę wiedział więcej
Świece ngk będą dobre ?

#16
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Będą dobre. Tylko tak jak pisałem kable obu nie czarne bo to gówno straszne
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#17
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
Wine były cewki,po wymianie silnik ożył 😀
Zrobiłem około tysiąca kilometrów, zauważyłem że silnik nie równo pracuje na jalowym,reset przepustnicy może pomóc?

#18
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Może pomóc. Komputer się adaptuje nawet 160 km więc na spoko.
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#19
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1347 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Przykład Mój

Pojawiła się:
Nierówne praca silnika
Zamówiłem wszystkie klamoty do zapłonu
Wpierw przyszły kable niebieskie zamontowane - wciąż lipa
Nastepnie cewki dużo lepiej ale wciąż lipa
Ostatnie dotarły świece i po wymianie wszystkich elementów zapłonu
Jest tak jak wcześniej czyli równa praca i zapierdala tak jak zawsze (nie licząc 3ch tygodni jak nierówno pracował silnik)
A i w moim przypadku reset przepustnicy nie pomógł

Użytkownik Darko edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 18:33


#20
ADrian1995

ADrian1995

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 19 postów
  • Samochód:rx8 2007 190
U mnie zero reakcji na próbę resetu przepustnicy pedał Twardy.Darko u siebie masz katalizator?
U mnie po wycięciu jak zapale rakietę na minutę w garażu to szczypie w oczy,nie wiem czy duża ilość paliwa nie spalonego czy normalna norma emisji spalin naszych japońskich rakiet 😂
Jak u was wygląda sytuacja ze spalaniem bo ja od momentu gdy kupiłem mazde wychodzi mi 15-20 baki znikają w momencie 🤣




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy