Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceramizaotr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Właśnie wymieniłem olej i wlałem ceramizator do mojego dieselka, podobno zmniejszy tarcie, zwiększy kompresję, wydłuży życie silnika i zmniejszy spalanie. Powiem wam w sumie już nie długo czy działa ponieważ w weekend zrobię ok 700km później wracając do DE 900 a potrzeba przejechać ok. 1500km aby w pełni działał, niemniej mega mnie to ciekawy czy na wankla by zadziałało <_<



#2
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Szkoda czasu😂

#3
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Szkoda czasu

W sensie wankla?



#4
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Nie wiem w jakim programie to oglądałes czytałeś słuchałes.. Kiedyś miałem silnik na którym prowadziłem eksperymenty... Nie nie wankla... Ale żaden ceramizer moto szajs nie uchroni od tego jak zbliża się remont... Śmiało możesz spróbować... Cudów nie ma

#5
arkadzik

arkadzik

    HajPałer Streeetporteed

  • Użytkownicy
  • 1036 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Na silnik wankla ze względu na konstrukcje nie zadziała. Zwiększa kompresje poprzez wytworzenie ceramiki na gladziach cylindra. Tutaj tego nie uświadczysz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6
kosciukus

kosciukus

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 141 postów
  • SkądWrocław
  • Samochód:RX8 HN

Temat był kilka razy poruszany ale w skrócie w wanklu prędzej zaszkodzisz niż pomożesz.



#7
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Nie wiem w jakim programie to oglądałes czytałeś słuchałes.. Kiedyś miałem silnik na którym prowadziłem eksperymenty... Nie nie wankla... Ale żaden ceramizer moto szajs nie uchroni od tego jak zbliża się remont... Śmiało możesz spróbować... Cudów nie ma

:huh: Dlaczego uważasz że mój samochód z przebiegiem 50 tyś zbliża się ku remontowi  :lol: , może mało wierzę w tvn turbo czy na osi, ale w miłośników 4 kółek tak i skoro tam testy również potwierdziły działanie to postanowiłem sam to sprawdzić z uwagi na niski koszt zakupu i jednoczesne zyski które mam nadzieje uzyskać, skoro może to ogólnie pomóc silnikowi to czemu nie?



#8
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
M4k fajnie... Zobacz czasami na tle czego nagrywa Michu? Pomyśl chwilę pokazuje to za co płacą... Nie wiem czy Twój silnik zbliża się ku remontów, chcesz przedłużyć jego życie kup dobry olei tankuj na sprawdzonych stacjach

#9
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

M4k fajnie... Zobacz czasami na tle czego nagrywa Michu? Pomyśl chwilę pokazuje to za co płacą... Nie wiem czy Twój silnik zbliża się ku remontów, chcesz przedłużyć jego życie kup dobry olei tankuj na sprawdzonych stacjach

Spokojnie ja nie z januszy, a tamto i tak sprawdzę, z resztą na wielu kanałach wykazali w różnych testach że ta powłoka rzeczywiście realnie zmniejsza tarcie i poprawia "szczelność" silnika. Wiesz kiedyś przy pierwszym swapie w RX8 chciałem to zrobić po januszowemu i wyszło do du... Teraz w aucie co 15k mam zmieniany olej nie najtańszy... Tankować w DE ciężko na kiepskich stacjach paliwo jest po prostu lepsze a nawet jak jestem w PL to tankuje na shel. Wybacz ale wyczułem takie typowe polskie podejście bo jak coś może pomóc to musi chodzić o zdychający silnik bo remont kupa kasy... Wiem też że wielu tutaj nadal mierzy się na swapy najlepiej za 10k czy inne cuda wianki byle tanio, ale to nigdy ale to nigdy nie działa a chytry płaci 2 razy.



#10
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Nie posadzam Cię o nic kolego. Spokojnie. Mówię że wlalem kilka takich środków zgodnie z instrukcją i nie działały ;p wiedziałem co zrobię później z nim ;p

#11
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Miałem kiedyś BMW do upierdalalala.... nastał moment, że 2 bieg w skrzyni zaczął czasem zgrzytać.
Wlany zgodnie z opisem ceramizer zadziałał.

Do silnika nigdy nie lałem.


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#12
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy
Ogólnie z tego co wiem są ceramizery, ceramizatory i różne firmy te produkują. Możliwe że jedne działają a drugie nie.

#13
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Masz nalatane 50 tyś przebiegu i w jakim celu chcesz zapodać ceramizer? Zapobiegawczo przed czym? Mogłeś napisać w pierwszym poście że masz taki przebieg to nie było by spiecia😉 a jeśli chodzi m4k noo wiarygodny kanał. Oglądałem jeszcze w tamtym roku do póki nie zaczęli cisnąć bzdur. Podpowiedź mi bo mam problem czasami. Które paliwo na stacjach w DE to 98?

#14
arkadzik

arkadzik

    HajPałer Streeetporteed

  • Użytkownicy
  • 1036 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Produkty typu ceramizer, ceramizator czy Ceratec maja taka sama zasadę działania . Kiedyś jak się kupowało ceramizer były dwie dawki w jednym opakowaniu. Teraz już dają jedna , a w opisie dla aut ze znacznym zużyciem zalecają 2 dawki. - kasa .
W skrzyni np w Rx nie pomoże zbytnio ceramizer (jeżeli chodzi o świst łożysk ) ale dwusiarczku molibdenu , to może by się sprawdziło - ahhh odbiegłem od tematu ....

Wracając jednak do tematu ceramika w wanklu . Nie ma sensu , nie ma tu logicznego zastosowania , tak jak pisałem w poprzednim poście. Housingow Ci nie uzupełni z rys żeby wzrosła kompra jak w silniku. Czy pomoże zabezpieczyć Panewki ? Myśle ze nie , szybciej wyżej wspomniany molibden, który zmniejsza tarcie między elementami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#15
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1346 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
I o to wszyscy pytają czy ceramizer polepszy uzupełni rysy w haousingach
Na moje hmmm nie

#16
arkadzik

arkadzik

    HajPałer Streeetporteed

  • Użytkownicy
  • 1036 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Nie uzupełni bo olej na housingu nie pracuje poza tym co podadzą dla smarowania smarowniczki a to nie wystarczy niestety dla polepszenia stanu housingu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#17
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Które paliwo na stacjach w DE to 98?


Super+ pisze na dystrybutorach, E10 95 super 95 i super+ 98 przykład z stacji JET

Użytkownik Piccardo edytował ten post 11 sierpień 2019 - 07:59


#18
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

Super+ pisze na dystrybutorach, E10 95 super 95 i super+ 98 przykład z stacji JET

Zazwyczaj mijam Aral i tam próżno szukać napisu 98. Raz sprzedawca spytany o owe paliwo wzruszył ramionami.

#19
Piccardo

Piccardo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 819 postów
  • SkądNiemcy

Zazwyczaj mijam Aral i tam próżno szukać napisu 98. Raz sprzedawca spytany o owe paliwo wzruszył ramionami.


Tam bywa 95 i 100 W zależności od stacji, ale ogólnie na każdym dystrybutorze jest napisane ile oktan jest.

#20
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Ok. Porobie foty następnym razem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy