Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się jeszcze studiować?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

odyn

odyn

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Samochód:RX

Jak w temacie, tyle się teraz o tym mówi - czy opłaca się jeszcze studiować? Jakie profity można wyciągnąć ze studiowania? Jakie kierunki mogą zagwarantować bezproblemowe znalezienie pracy?

Dostrzegam pewne przywileje studenckie, bo jest ich trochę - np konta bankowe: https://www.konto-st...studenckich.php

Ale zastanawiam się, jak to wyglada w praktyce.

Użytkownik odyn edytował ten post 01 listopad 2019 - 15:41

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1341 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Serio pytasz??

arkadzik

arkadzik

HajPałer Streeetporteed

• Użytkownicy
  • 1005 postów
  • SkądBIA
  • Samochód:Rx8 HP
Hmm mimo młodego wieku . Taaa jasne. Już 25 strzeliło to powiem ze swojej perspektywy . Miałem propozycje pracy na stanowisku kierowniczym ale wymagali ode mnie wyższego wykształcenia . Studiuje zaocznie . Musisz przygotować się na koszta rzędu 3-6 tys za rok akademicki . Pomnóż to przed 3 minimum zależnie od rodzaju studiów .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1560 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
To zależy czy pytasz tylko o wariant materialny, czy o coś więcej i o to jakim typem człowieka jesteś.
Czy bez wykształcenia rozkręcisz własny biznes na tyle, żeby nigdy nie żałować, że tych studiów nie zrobiłeś? A może jesteś specialstą w jakiejś branży na tyle, że nikt nie pyta o twoje wykształcenie tylko interesują pracodawcę twoje ponadprzecietne umiejętności w danej dziedzinie?

Nie raz nasłuchałem się, że nieładnie rzecz ujmując kiedyś ogół klasyfikował ludzi wg wykształcenia, a teraz wg sukcesu finansowego.

Ja się cieszę ze skończonych 3 fakultetów uczelni państwowych. Jestem z nich dymny mimo, iż nie pracuje dla nikogo na etacie i tak naprawdę chyba nikt ich odemnie nigdy nie wymagał, ale to znowu kwestia mojego charakteru i tego że nie lubię mieć nad sobą żadnego "szefa" i być obligowany godzinami pracy.

Czasem rozważam powrót na uczelnie jeszcze raz w postaci pisania doktoratu z wolnej stopy.
Po co? Jak to mówi mój przyjaciel. Chyba tylko z próżnej chęci posiadania.

Są na świecie chyba dwie osoby, które są dla mnie na tyle dużym autorytetem, że chętnie na jakimś etapie rozważył bym bycie ich pracownikiem.

Użytkownik Boris86 edytował ten post 17 październik 2019 - 10:39

• ziomecka342 lubi to

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Ravi

Ravi

Gaduła

• Użytkownicy
  • 478 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Jak w temacie, tyle się teraz o tym mówi - czy opłaca się jeszcze studiować? Jakie profity można wyciągnąć ze studiowania? Jakie kierunki mogą zagwarantować bezproblemowe znalezienie pracy?

Pytasz bo nie chce Ci się studiować i szukasz wymówki czy coś się za tym kryje?

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1424 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78

Borys, czy chodzi o Horacio Paganiego i Christiana Koningsegga? ;)

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1560 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
U got me :D

odyn

odyn

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 13 postów

Normalne pytanie - tak m się przynajmniej wydaje.

Jak mam skończyć jakiś kiepski kierunek, stracę 5 lat i będę wpunkcie wyjścia, to chyba lepiej nie iść na studia.

Jak to u was wyglądało? Jakie kierunki pokończyliście (o ile pokończyliście)? I czy był jakiś profit związany ze studiowaniem?

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1341 postów
  • SkądHorst
W takim razie możesz podjąć próbę zbadać rynek i oszacować mniej więcej na jakie zawody będzie popyt kiedy skończysz edukację. Myślę że żaden kierunek nie daje Ci gwarancji zatrudnienia. W każdym bądź razie podejście masz słabe. Jesteś przed maturą czy już po?

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1560 postów
  • SkądŁódź
Pewnie są dziedziny które podobają Ci się i do których Ci bliżej. Podejdź do tego tak, żeby w przyszłości robić coś co nie będzie dla ciebie pracą do wyrobienia. A bardziej robieniem czegoś co lubisz, a przy okazji formą robienia pieniędzy.

Przecież nie zostaniesz medykiem, prawnikiem, inżynierem, artystą, architektem czy polonistą dlatego że Ci tak napisało kilku kolesi na forum Mazd z Doritos w silniku:D

Nie zaczynaj nawet kierunku który Cię nie interesuje bo wtedy w międzyczasie stracisz zapał i nie dobrniesz do końca. I wtedy to dopiero będą stracone lata.

ziomecka342

ziomecka342

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów

Ja się cieszę ze skończonych 3 fakultetów uczelni państwowych. Jestem z nich dymny mimo, iż nie pracuje dla nikogo na

Są na świecie chyba dwie osoby, które są dla mnie na tyle dużym autorytetem, że chętnie na jakimś etapie rozważył bym bycie ich pracownikiem.

Taką postawę szanuję :-)

Użytkownik ziomecka342 edytował ten post 17 październik 2019 - 15:03

Fandorin

Fandorin

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów

Jak lubisz fizyczną pracę to po co ci studia masz fach w łapie to się dorobisz ale jak jesteś z tego pokolenia które do wymiany żarówki w domu wzywa elektryka to idź na studia. Kierunki zawsze na topie to informatyka, budownictwo, ( takie które sobie kończysz szybko bo masz inż. i już pracujesz). 

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6811 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
E tam . Do szkoły gupki hodzo bo nic nie umiejo i sie óczyć muszo.
  • MATi i Ravi lubią to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1341 postów
  • SkądHorst
Kurła kiedyś to było lepi jak ociec z madkom łuczyć sie kazały to ino człowiek zaradny był, a tero to nawyt somsiad po złości nie robi i swojego młodego na juniwersytety nie ganio co by rehabilitowany zostoł znachor.

MATi

MATi

Torque Master

• RA
  • 5737 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Ja robiłem 2 kierunki i oba po drugim roku zostawiłem ze względu że z ojcem weszliśmy w pewien biznes i tak zostało obecnie nie narzekam na ten wybór ale może za kilka lat być różnie mimo wszystko trochę żałuję że nie dokończyłem lepiej mieć 2 niż żaden ale z drugiej strony lepiej mieć stałe źródło dochodu niż tylko 2 kierunki na koncie
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1560 postów
  • SkądŁódź

Warto. 
"Miej coś czego nie da się zdjąć "  :)

elber

elber

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Samochód:dacia

Pewnie, że tak, ale nie każdy kierunek

Kacpes

Kacpes

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 160 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Są też kilka rodzajów pracodawców. Jeden będzie patrzył na to, że masz papier, inny jaki, ostatnich interesują umiejętności.

Słyszałem o ludziach po elektronice robiących w budownictwie, o humanistach robiących gry komputerowe. Ludziach po studiach, którzy skończyli na budownictwie.

Patrząc wstecz, nie powtórzyłbym studiów. Dla mnie koło mojej uczelni powinien stać oddział szpitala psychicznego, aby studenci na bierząco mogli się leczyć. 
Jednak, może to tylko "moja" była uczelnia? Jeżeli tak, to tak warto skończyć studia. Można się nauczyć podstaw i mieć szerszą wiedzę. I ma się papier, a niewiadomo gdzie może być potrzebny.
Ale na pewno opłaca się pójść na studia, poznać odpowiednią ilość ludzi, którzy mogą być po tym przydatni. Nawet jako pracownicy, jak się rozkręci własny bizness.

rekin

rekin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 19 postów

Mimo wszystko warto studiować, mimo tego, że poziom edukacji moze nie należy do najwyższych, ale jest to jednak coś co ułatwia później karierę.

To jest zawsze indywidulana decyzja.

Takie kierunki jak np medycyna, informatyka (branża IT), raczej są w stanie zapewnić pracę i godna płacę.

Studia to również okres licznych preferencji, zniżek, rabatów, korzyści jak np stypendium.

Wprawdzie student jest ubezpieczony zdrowotnie, to jakąś formę dodatkowego ubezpieczenia mimo wszystko warto wybrać.

Porównanie można zrobić np tutaj - link.

Użytkownik rekin edytował ten post 30 październik 2019 - 09:41

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy