Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda Mx-30

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

stanus

stanus

Gaduła

• Użytkownicy
  • 357 postów
  • Samochód:rx-8
Co myślicie o nowej Mx? Dobry krok marki czy marnowanie czasu inżynierów i fabryk?

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1560 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i

Stylistyką nadwozia mi nie pasuje. Wnętrze spoko.
Ja wogóle nie lubię SUV'ów
Cieszą mnie tylne drzwi nawiązujące do RX-8
Cieszę się ze na niektóre rynki ma być hybrydą z Wanklem.
Uważam że za 150tyś zł z domową ładowarka znajdzie znacznie więcej nabywców niż Mazda polska zakłada.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Wojtex16

Wojtex16

Maniak

• Moderators
  • 3046 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Konkurencja ma coraz więcej samochodów elektrycznych, więc Mazda nie miała wyjścia wypuszczając samochód elektryczny.

Wygląda spoko. Drzwi otwierane jak w BMW i3 w którym miałem już okazje jeździć.

Producent podaje że na pełnej baterii 200km. Trochę przegięli moim zdaniem. Myślę, że w normalnych warunkach latem to będzie 160-170km a zimą pewnie 110-120km do przejechania. Cena dla mnie za wysoka trochę jak na auto typowe do miasta, a na trasę to się nie nadaje.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1341 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Niby mazda mówi że mogli zastosować większą baterię ale wtedy ekologia tego auta przekroczyła by wartości mazdy 3 w dieslu. Najważniejsze jest to że ruszy silnik rotacyjny i to może być małym korkiem.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6811 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Kasztan na baterię
  • Boris86 lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

kaj1990

kaj1990

Gaduła

• Użytkownicy
  • 379 postów
  • Skądmilicz
Boże nie wierzę co czytam.... Wiem że to motoryzacja ale zakładać dyskusje o takim gownie? Prawie takie samo coś jak Eclipse SUV..

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1424 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78

też mi smutno, że największa kasa jest w tych gównianych wozidłach SUV i crossover <bleh>

Kacpes

Kacpes

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 160 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Kiedyś ludzie chcieli się wyróżniać, być sobą, mieć przyjemność z jazdy. Każdy chciał czegoś innego. Teraz po latach prania mózgu wieloma czynnikami każdy chce tego samego, dla tego wszyscy kupują suvy.
Co do mx-30, mx miało być czymś innym, tak samo jak supra była siłą a jest robiona jak robiona (nie nei mam nic do auta ale do nazwy), corvetta czy eclipse. A wpakowuje się suva i "macie brać nic lepszego nie dostaniecie" dobrze, że jest to model mx-30 nie mx-5.
Prawda jest taka, że jest jeden przykład gdzie producent posłuchał fanów, ford probe miał być fordem mustang, tylko ford posłuchał wtedy fanów. Wtedy pr cokolwiek znaczył, teraz jest sztucznie tworzony, a ludzie nic nie sprawdzają "bo przecież te rzeczy mądrzy ludzie tworzą, przecież są nazywani ekspertami"... tia....
Jeżeli chodzi o koncept samego auta, ja nie widzę sensu. Sam silnik wankla jak będzie w ludzkim koszcie tak do 12k za parę lat to będzie można quada, czy gokarta wstawić (o ile nie będzie posiadał wielu ograniczeń konstrukcyjnych). Ale ogólnie samochód elektryczny, meh.

wnu90

wnu90

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 12 postów

SUV-y to się do niczego nie nadają, czy to elektryczne czy spalinowe ;) Pomimo tego na plus ogólna linia karoserii (wyłączając prześwit i te paskudne plastykowe nadkola). Serio uważam, że to jest ładnie narysowane auto, jak na swój segment. Ma fristajldorsy. No i na plus fakt, że pojawi się też wersja z wanklowym extenderem.

Ogólnie jednak - czekam na coś fajniejszego :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy