Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX8 problem z odpaleniem

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 LP
Witam.
Mazda od kilku dni stała nie odpalana na zewnątrz pod domem. Ostatnio podczas próby odpalenia nie chciała zakręcić i przygasały kontrolki oraz światło w kabinie. Wyjąłem Aku i go naładowałem. Dziś po włożeniu naładowanego Aku do samochodu, przy włożeniu kluczyka zapaliły się zegary lecz przy przekręceniu kluczyka zabrało cały prąd. Teraz po włożeniu kluczyka nawet nie zapalają się zegary. Czy to wina akumulatora czy może być jeszcze inna przyczyna?

Wysłane z mojego CPH1917 przy użyciu Tapatalka

Darko

Darko

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1220 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Podmien aku i daj znać czy coś się zmieniło A jak będzie bez zmian to bedziemy dalej szukać

Użytkownik Darko edytował ten post 25 listopad 2019 - 10:10

GMAgrzesiek

GMAgrzesiek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 809 postów
  • SkądMazowsze
  • Samochód:RX-8/ Cebra sc33
Popraw i solidnie przykreć klemy. Rozłączylo na klemie jak nawet kontrolki nie zapalają.

Kacpes

Kacpes

Dyskutant

• Użytkownicy
  • 167 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:RX8 lp 2006

Ostatnio patrzyłem rx z dokładnie takimi samymi obiawami, Tak jak porzedmówca mówi klemy, poruszaj, jak się zapali cokolwiek (operacje przeprowadzać z wyłączonym zapłonem). to wyjąć aku wyczyścić porządnie, jak jakiekolwiek będą problemy dalej lepiej wymienić się nie bawić.
Chyba, że to nie będzie to kolejny krok czyszczenie mas.

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • Samochód:Smoluch RX-8 231km, SAAB 900 turbo krokodyl, Audi TT Quattro

Ja bym obstawiał aku. Najtańszy multimetr w markecie budowlanym kosztuje 15zł instrukcja obsługi na youtube. Tak chyba najszybciej się dowiesz czy trzeba szukać dalej. 

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa
Sprawdzę wszystko jutro. Multimetr mam. Dam znać jutro czy coś pomogło.

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa
Aku sprawdzony multimetrem. Jest ok. Klemy zostały porządnie wyczyszczone i przykręcone. Prąd w aucie jest. Gorzej z odpaleniem. Czy Aku jest za słaby i spróbować kablami od drugiego auta czy może rozrusznik? Chyba że są jeszcze jakieś inne przyczyny?

Link do odpalania: https://streamable.com/0lh8w

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 300 postów
  • SkądCzarna Wieś Kościelna
  • Samochód:Mazda RX8 HP 231km? Czorna / VW Passat B5 1.9TDI Kombi
Sprawdź podłączenie rozrusznika. Może tam nie łączy?

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • Samochód:Smoluch RX-8 231km, SAAB 900 turbo krokodyl, Audi TT Quattro
Kable uziemiające , tzw. masy. Spróbuj sprawdzić czy są czyste, nie skorodowały itd. Znajdziesz je jeśli się nie mylę pod plastikiem od filtru powietrza i osłoną akumulatora. Przykręcone do belki. Pewnie jest jeszcze milion innych mas w tym aucie.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1371 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

Moim zdaniem prąd jest, rozrusznik słychać. Szukał bym problemu z nabiciem kompresji. Rozrusznik/nieszczelność. Może spróbuj powoli na lince odpalić. Lub jeśli masz wątpliwości co do baterii zamienić tylko na próbę odpalenia. Przebieg masz ciekawy, wiesz coś na temat tego czy był otwierany silnik?

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa
Przebieg ciekawy. Nowy silnik w maździe przy 100k przebiegu. Wiec ten ma na przelocie około 70 tys.

Użytkownik Pucek1910 edytował ten post 26 listopad 2019 - 13:39

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 300 postów

Przebieg ciekawy. Nowy silnik w maździe 100k temu. Wiec ten ma na przelocie około 70 tys.

Jeśli 100k temu to ma chyba 100k. xD

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Jeśli 100k temu to ma chyba 100k. xD

Sorry. Chodziło że przy 100k bym wymieniony całkowicie.

kamilg123

kamilg123

Gaduła

• Użytkownicy
  • 320 postów
  • Samochód:Mazda rx-8 HP
Zapłon do wymiany a jak nie pomoże to silnik złom.

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 300 postów
Chłopaki. To się troszkę chore zaczyna robić. Chłop napisał że mu kręcić nie chce. A wy już mówicie że auto do wymiany. xD

Najlepiej podłącz się kablami do innego odpalonego auta i spróbuj zapalić.
1. Jeśli zakręci znaczy że Aku do dobrego ładowania lub wymiany.
2. Jeśli nie zakręci sprawdź połączenie aku-->rozrusznik, nie jestem pewien na 100% jak jest w maździe ale powinien iść stały + i stała masa. Sprawdzić czy połączenia są w porządku.
3. Mogły się szczotki zawiesić, w tym wypadku proponuje użyć młotka 300g. Oczywiście z uczuciem.:)
4. Może rozrusznik się zablokował ale to powinieneś usłyszeć że nie da rady obrócić.

A dopiero jak będzie kręcił możesz się brać za remonty silnika. xD

PS. Jest możliwość że silnik stoi dęba ale możesz spróbować zakręcić kołem pasowym czy się obraca. Powodzenia. ;)

Pucek1910

Pucek1910

Amator

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • SkądWarszawa
Dobra problem zaczyna być klarowny. 
Otóż, przy tych wszystkich próbach w pewnym momencie zaczęło strasznie czuć paliwo wokół samochodu. 
I na myśl przyszło od razu zalanie silnika. I zacząłem grzebać w pamięci czy była jakaś sytuacja która mogła by do tego doprowadzić. I wszystko zaczęło się składać w całość. Jak mazda była już odstawiona i gotowa do "zimowego snu" moja kobieta potrzebowała auta, a ja akurat miałem jeden przy sobie. Więc chciała jechać mazdą. Zdążyła ledwo odpalić auto i przyjechałem ja, więc z automatu zgasiła silnik. I summa summarum od tamtego momentu magda nie chciała zapalić. Akumulator też był mocno wyeksploatowany więc zacząłem szukać tam problemu, ale w końcu mam i skutek i przyczynę już znaną.

Zrobiłem pierwsze dwa sposoby z DIY: Zalanie silnika z tego forum które przygotował Wojtex16.
Zaczęło się robić lepiej i było czuć że chce już zakręcić, ale niestety się nie udało. 
I teraz kolejnym krokiem jest wykręcenie świec. Lecz tu pojawia się problem, ponieważ nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś to już robił i może mnie pokierować? 

I też chce podpiąć dla bezpieczeństwa drugi samochód kablami, żeby aku nie stanął. I teraz pytanie, bo ile mechaników tyle opinii. + do +, a - do - czy do masy? Jeśli do masy to gdzie najlepiej podłączyć kabel - w RX8?

Ale dzięki również za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi. 

Użytkownik Pucek1910 edytował ten post 26 listopad 2019 - 15:37

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1577 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Na filmie widać że silnik nie stoi dęba tylko bardzo wolno kręci. Albo słabe aku, albo cienkie podłączenie rozrusznika, albo rozrusznik śmieć.

Jak Chcesz się dobrać do świec w celu zrobienia suszenia przez kręcenie silnikiem z wykreconymi świecani to nsjlatwiej najpierw zdjąć przednie lewe koło i masz wtedy wszystko na wierzchu.
Grzechotka, łącznik przegubów, dwie długie przedłużki i nasadowy do świec i jesteś w domu.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

MizuNeko

MizuNeko

Gaduła

• Użytkownicy
  • 300 postów

Sorki. U mnie filmik nie odpalił się na tel. Więc z opisu pisałem..
Ale problem się chyba już rozwiązuje.

Co do świec to najlepiej koło (lewe przednie) zdjąć. I widać świece. Jak dobrze pamiętam to potrzebna była końcówka łamana do niektórych świec.

Jak Chcesz się dobrać do świec w celu zrobienia suszenia przez kręcenie silnikiem z wykreconymi świecani to nsjlatwiej najpierw zdjąć przednie lewe koło i masz wtedy wszystko na wierzchu.
Grzechotka, łącznik przegubów, dwie długie przedłużki i nasadowy do świec i jesteś w domu.

Cewek nie trzeba odłączyć dla pewności? Jeśli zamierza kręcić bez świec.

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1577 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 Pandem LP & HP, 323 BG KLV6, Soarer, Viper GTS, 523i
Lepiej czujnik położenia wału to nie działają ani cewki ani układ paliwowy.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1371 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8

tak czy siak jak wszystko jest ok to zalać się nie zaleje. Jeżdżę codziennie tym autem i w różnych sytuacjach, nawet nie myślę o tym aby nie gasić na zimnym i nic się nie dzieje. Na filmie kręci jako tako. A pamiętasz kiedy elementy zapłonu były wymieniane? Dojście do rozrusznika też jest dość proste.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy