Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płyn Hamulcowy na szybki tor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów
  • Samochód:Smoluch RX-8 231km, SAAB 900 turbo krokodyl, Audi TT Quattro
Jako, że na zwyczajnej ulicy nie mam większego znacznie płyn hamulcowy, na torze ma kolosalne. Ja testowałem co prawda nie w mazdzie a w audi tt Motul RBF 600. Skończyło się to przypaleniem seryjnych tarcz i klocków. Wolę czuć bicie tarczy niż pedał wpadający w podłogę.

Tak, że pytanie jest co zalać na tor ? Czy musi być to motul czy może ktoś ma coś bardziej budżetowego i równie dobrego np ATE Typ200 Performance? Heble seria. Szybki tor znaczy do hamowywanie z 170 do 40km/h.

Użytkownik Ikki edytował ten post 12 grudzień 2019 - 09:08

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1465 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Motul jest dość tani. Z droższych castrol SRF 😁

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów
Ło Panie ! 60funtów za litr ! Musi być dobry.

Ravi

Ravi

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 517 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX-8 2004 HP

Jak Motul to jest jeszcze RBF660.

Na innym nie jeździłem ale są osoby, które na jednym płynie przejechały 3lata+ upalania i dalej działał. ;D (na motulu)

• Ikki lubi to

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6947 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Motul rbf 660 jest naprawdę świetniy tylko ma jedną wadę że trzeba go wymieniać co najmniej raz w roku ponieważ bardzo mocno absorbuje wodę. 600 już mniej ale też pasowałoby zmieniać go częściej niż zwykły płyn. Chyba wszyscy na forum z najszybszymi czasami jeździmy na 660
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów
Też rodzi się pytanie czy lać super płyn do seryjnych tarczy i klocków? Ale tego nikt pewnie nie sprawdzał co pierwsze się podda płyn czy klocki i tarcze.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1465 postów
  • SkądHorst
No raczej że płyn. Prosta zasada. Płyn gotuje się od czego? 😉

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów
Płyn gotuje się od pracy, którą wykonuje. Jak jest stary ma dużo wody w sobie, gotuje się sporo szybciej. Zębów na torze nie zjadłem, jestem można powiedzieć nowicjuszem. Ale zdążyłem się przekonać, że jak ma się stary albo słaby płyn to pedał potrafi wpaść w podłogę. A jak płyn jest ok. To potrafią się zeszklić lub pokruszyć klocki albo zwichrować tarcze. Chodziło mi o znalezienie optymalnego balansu cenowego pomiędzy płynem za 100zł za pół litra i takim motulem 600 który znalazłam za w przeliczeniu ok. 50zł. RX ma być zdroworozsądkowy, pod każdym względem autem do nieodpowiedzialnych zabaw.

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1465 postów
  • SkądHorst
Wyatarczy gorska droga. Bez umiejętności szybko weryfikuje układ hamulcowy. To może określ jakiś budrzet i dobierz w miarę możliwości.

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów

Płyn w miarę jak najtańszy byle działał jak należy. Pisząc oględnie, po co mi płyn za milion złotych, który wrze w temperaturze 400 stopni, jeśli seryny układ hamulcowy klocki i tarcze poddaje się przy temperaturze płynu np. koło 300. Płyn i tak mocniej się już nie nagrzeje, przez przegrzanie pozostałych komponentów, które zmuszą cię do zakończenia jazdy. Wiec po co przepłacać jak za połowę ceny można mieć ten sam efekt. 

Chłopaki napisali że  Motul 660 robi robotę, zastasnawia mnie po prostu czy Motul RBF 600 o gorszych parametrach i o 1/3 tańszy nie sprawdził by się równie dobrze. Może ktoś eksperymentował ?  

stanus

stanus

Gaduła

• Użytkownicy
  • 398 postów
  • Samochód:rx-8
Jak nie chcesz przepłacać to i na motulu 5.1 pojezdzisz

zdu

zdu

Nadworny Rotary Grafik

• Użytkownicy
  • 1449 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Mazda RX78
Nie bardzo rozumiem oszczędność 20 funtów, jak chce się pojechać na szybki tor.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

MATi

MATi

Torque Master

• Użytkownicy
  • 5752 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter
Ebc Bf 307+ mogę polecić tor miasto jest ok
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1465 postów
  • SkądHorst
Wiesz żeby zrobić 300 stopni to wystarczy kilka razy zahamować z ok 60km/h do zera. Jeśli masz już klocki np stop tech, ferrodo z serii DS czy hawk tam już masz temperatury które mogą znieść ok 600 stopni. A to nie są jakieś super hiper drogie klocki. Tak więc masz już odpowiedź po co taki i płyn. Warto też wymienić przewody.

Gronek

Gronek

Wanklowy Maniak

• Moderators
  • 6947 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Seryjne heble działają na torze bardzo sprawnie. Mając dobry klocek i tarcze można spokojnie wygenerować temperatury, które zagotują zwykły płyn. Na seryjnych heblach też nie ma z tym problemu. Padło pytanie o płyn na szybki tor i padła odpowiedź na podstawie kilku lat doświadczeń na szybkich torach. Zalej sobie cokolwiek i sprawdzaj albo skorzystaj z doświadczenia. Jak pojedziesz jak trzeba i na piątym albo szóstym kółku bedziesz miał beton zamiast hamulca to teorie oszczednościowe prysną. No ale zostanie kilka szekli w sakiewce. Tyle wygrać 😍😍🤜💪
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

pezele

pezele

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 552 postów
  • SkądWLKP
  • Samochód:RX8 K20Z4

Jak nie chcesz przepłacać to i na motulu 5.1 pojezdzisz

Również polecam Motula 5.1

Zalałem ponad 3 lata temu

4 amatorskie wizyty na Poznaniu wytrzymał

Efektywność cały czas taka sama (na seryjnych hamulcach) ale na wiosnę zaleje nowy dla przyzwoitości 

Użytkownik pezele edytował ten post 13 grudzień 2019 - 08:17

Ikki

Ikki

Amator

• Użytkownicy
  • 63 postów
Panowie nie szalejmy. Rozumiem że żyć trzeba umić, a nie kitrać jak frajer. Jednak wychodzę z założenia,że jeśli chcesz napić się piwa to nie musisz kupować całego browaru. Tak, że nie chcąc wyważać drzwi otwartych na oścież zadałem pytanie o najlepszy płyn w tym miejscu bo ufam waszemu doświadczeniu. A mieć 20 szekli, albo nie mieć 20 szekli to już razem 40 sekli. Po za tym w dalszym ciągu rozmawiamy o płynach premium . Pytanie jest tylko czy zalać coś od Ferrari czy od zwyczajnej bmw M3 wystarczy.

A drążę temat i nie przyjmuje wszystkiego za dogmat, ze względu na doświadczenie z audi i fiesty st 240koni mojego znajomego. Gdzie zalany był "najtańszy" Motul Racing i współpracy odmówiły inne komponenty niż płyn hamulcowy i zalanie czegoś droższego nic by nie zmieniło.

Reasumując dotychczasowe dywagacje do Mazdy RX8 z seryjnym układem hamulcowym nie trzeba zalewać płynu, którego wrzenie zaczyna się przy temperaturze przekraczającej 325 stopni Celsjusza (Motul rbf 660).

Dla zainteresowanych Motul rbf 600 wrze przy 312 stopniach.
Castrol react srf 330 stopni.
Motul rbf 700 336 stopni
Motul 5.1. 272 stopnie.
Oczywiście są to wartości na sucho.

Użytkownik Ikki edytował ten post 13 grudzień 2019 - 10:17

Reaper

Reaper

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1465 postów
  • SkądHorst