Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX-8 1.8T Rajdufka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1751 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 LP, HP & RB25DET, 323 BG KLV6, Viper GTS, Cuda TT, ZL1, 523i

95kg vs 35kg seria.

No 60kg w środku auta i dość nisko. Teraz weź pod uwagę tempo zmiany biegów i po wzięciu pod uwagę ilości przełożeń, rozkładu momentu i masy pojazdu z jedna i druga skrzynią, zrób sobie wykres wskaźnika dynamicznego auta ze zwykłym manualem 5 czy 6 biegowym i takim 8 biegowym automatem. Jak zobaczysz pole pod jednym i drugim wykresem to będziesz miał dopiero jasne jak nieważne jest to 60kg.

Kacper
W DTC normalnie można mechanicznie strzelić zee sprzegla. W 8HP można to zasymulować.

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
  • Samochód:RX8

No 60kg w środku auta i dość nisko. Teraz weź pod uwagę tempo zmiany biegów i po wzięciu pod uwagę ilości przełożeń, rozkładu momentu i masy pojazdu z jedna i druga skrzynią, zrób sobie wykres wskaźnika dynamicznego auta ze zwykłym manualem 5 czy 6 biegowym i takim 8 biegowym automatem. Jak zobaczysz pole pod jednym i drugim wykresem to będziesz miał dopiero jasne jak nieważne jest to 60kg.

Kacper
W DTC normalnie można mechanicznie strzelić zee sprzegla. W 8HP można to zasymulować.

Ale technicznie nie ma pedału sprzęgła czy jest ?

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1751 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-7 FD & FC, RX-8 LP, HP & RB25DET, 323 BG KLV6, Viper GTS, Cuda TT, ZL1, 523i
Możesz sobie zrobić sprzęgło na przycisk,jak bardzo chcesz mieć przycisk w postaci pedału to przecież nikt Ci nie zabroni. Ale to trochę jak głośniki w zderzaku imitujące dźwięk silnika.

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Możesz sobie zrobić sprzęgło na przycisk,jak bardzo chcesz mieć przycisk w postaci pedału to przecież nikt Ci nie zabroni. Ale to trochę jak głośniki w zderzaku imitujące dźwięk silnika.

Bardziej chodzi mi o to Że sprzęgło czasem przydaje się do ratowania podcinania albo kopnięcia jak za bardzo przod wypluje.

Kurde No już jakiś czas temu o tym myślałem i powiem szczerze jestem zainteresowany mocno.
Znasz kogo kto się tym zajmuje ? Wcześniej ktoś podał nazwę firmy.

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 849 postów
  • Samochód:Mazda Rx8
Normalnie mzostawiasz pedal sprzegla, dajesz sprezyne zeby mial opor i podpinasz pod to przycisk. I juz masz sprseglo na automacie. Short shifter mozesz nawet z alli zamowic. Pasuje z ktorejs z mx5

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 849 postów
Firma HTG, na fb Bartek Castelli. Masz jeszcze lamika ktory robi 8hp

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
Super to taka trochę sekwencja dla ubogich xd
Czy ktoś orientuje się jeśli chodzi o koszty.

Dobra obejrzałem filmik wiem już wszystko jeśli chodzi o ceny.
I jestem totalnie przekonany do tego rozwiązania.

Zaraz po ogarnieciu hamulców I płyty pod silnik wjezdzam z tą skrzynia

Użytkownik Kacper3D edytował ten post 01 lipiec 2020 - 22:22

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1751 postów
  • SkądŁódź
Dokładnie jak junior pisze. Lamik lub HTG.
Poczytaj sobie jeszcze o tej skrzyni DTC z BMW. Htg też to ogarnia. A to dwusprzeglowy manual, a nie automat. Całkiem inny feeling jest tych skrzyń.
Ja planuje sobie jakiś projekt bardzo mocny uliczny zrobić z ZFem na 2021.

MATi

MATi

Torque Master

• Użytkownicy
  • 5800 postów
  • SkądW-wa/Raszyn
  • Samochód:Mazda Rx-8 High Niuter

Dokładnie jak junior pisze. Lamik lub HTG.
Poczytaj sobie jeszcze o tej skrzyni DTC z BMW. Htg też to ogarnia. A to dwusprzeglowy manual, a nie automat. Całkiem inny feeling jest tych skrzyń.
Ja planuje sobie jakiś projekt bardzo mocny uliczny zrobić z ZFem na 2021.

ZFa mam w Bmw 8 biegów fajne ale szybki to on nie jest
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 849 postów
To sprawdz jak jezdza zf te od lamika 😅

piwo

piwo

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 662 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,8s; 1/4:13,806

Kacper

No odbije się to w hamowaniu skręcaniu i rozpędzaniu. Nie do odrobienia nawet przy niestratnych zmianach. Tak na prawdę to że przez chwilę się nie rozpędzamy nie znaczy że jedziemy 0 na godzinę więc 0,5s zmiana biegów to nie pół sekundową strata a dużo dużo mniej.
Nie odradzam bo mnie ten temat też bardzo interesuje ale szukałabym czegoś lżejszego. Ja wypatrzyłem już dwusprzeglowki z Alpine a110s waży tylko 62kg. No ale to skrzynia poprzeczna ale i tak dużo lżejsza od DSG vaga 75kg.

Użytkownik piwo edytował ten post 02 lipiec 2020 - 16:28

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

No odbije się to w hamowaniu skręcaniu i rozpędzaniu. Nie do odrobienia nawet przy niestratnych zmianach. Tak na prawdę to że przez chwilę się nie rozpędzamy nie znaczy że jedziemy 0 na godzinę więc 0,5s zmiana biegów to nie pół sekundową strata a dużo dużo mniej.
Nie odradzam bo mnie ten temat też bardzo interesuje ale szukałabym czegoś lżejszego. Ja wypatrzyłem już dwusprzeglowki z Alpine a110s waży tylko 62kg. No ale to skrzynia poprzeczna ale i tak dużo lżejsza od DSG vaga 75kg.

Słuszna uwaga Ale warto dodać jak zmiany biegów są kluczowe jak ważne przy dohamowaniu w rajdach jest podparcie o skrzynie biegów.
Moim zdaniem w tym wypadku duży plus w stronę automatu czuje że to może być strzel w 10
Widziałem kiedyś dohamowaniu seryjnej skrzyni klowej I sekwy różnice masakryczne.
Ten automat to takie udawana sekwencja I 3 razy tańsze dtc czy dwu sprzeglowka trochę za drogie w tej cenie wolałbym zlecić chłopaka zrobienie sekwencji z prawdziwego zdarzenia, ale no nie wszyscy składają auto do rajdów.

Tak jak mówię będę starał się włożyć tego zf I ponagrywam video dla porównania Ale to nienastapwi napewno szybciej niż 3 miesiące po za tym muszę jeszcze znaleźć I dowiedzieć się jeśli chodzi o przełożenia trza dobrać coś żeby było nie zadlugie nie wiem czy z 3.0d nie będzie za długa.

THX911

THX911

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 826 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

Słuszna uwaga Ale warto dodać jak zmiany biegów są kluczowe jak ważne przy dohamowaniu w rajdach jest podparcie o skrzynie biegów.
Moim zdaniem w tym wypadku duży plus w stronę automatu czuje że to może być strzel w 10
Widziałem kiedyś dohamowaniu seryjnej skrzyni klowej I sekwy różnice masakryczne.
Ten automat to takie udawana sekwencja I 3 razy tańsze dtc czy dwu sprzeglowka trochę za drogie w tej cenie wolałbym zlecić chłopaka zrobienie sekwencji z prawdziwego zdarzenia, ale no nie wszyscy składają auto do rajdów.

Tak jak mówię będę starał się włożyć tego zf I ponagrywam video dla porównania Ale to nienastapwi napewno szybciej niż 3 miesiące po za tym muszę jeszcze znaleźć I dowiedzieć się jeśli chodzi o przełożenia trza dobrać coś żeby było nie zadlugie nie wiem czy z 3.0d nie będzie za długa.

Co do przełożeń to chyba trzeba wtedy pchać dyfer z zetki. 
Sam myślałem nad tym rozwiązaniem - może kiedyś wpadnie - ale musiałbym to zrobić tak by została ta belka łącząca skrzynie z dyfrem - bo wydaje mi się, 

że w RX8 to robi robotę - czucie auta i prowadzenie. 

Tutaj masz fajny kalkulator przełożeń: 
https://www.blocklay...m/rpm-gear.aspx

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 849 postów
Wydaje mi sie ze ciezko by bylo spasowac ta belke sensownie. Raczej po prostu uspawac cos na wzor i polaczyc

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
Czy ktoś z was zna kogoś kto ogarnie mi to w rx8 ?
Bo mój mechanik w tym sezonie na takie roboty odpada :(

Junior111

Junior111

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 849 postów
Wyzej wymienieni lamik i htg. Kosxty ok 20k

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
Ale oni nie Chętnie robią. Oni wolą zrobić wiązka I wystroic emu A nie bawić się w wpasowywanie skrzyni A ja szukam bardziej kogoś kto mi to wrzuci w auto i dorobi jakieś łapy mocowanie itd

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1751 postów
  • SkądŁódź
W Łodzi masz Henryk Jakusik Motorsport a pod Łodzią Thunder Race.
Do tego sterownik HTG i powinno mieć to sens.

Kacper3D

Kacper3D

Bywalec

• Użytkownicy
  • 102 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój
Thunder brzmi jakoś znajomo chyba na forum jest ?

Rexsio

Rexsio

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 555 postów
  • SkądWawa

Thunder brzmi jakoś znajomo chyba na forum jest ?

Forum raczej nie czyta regularnie ale robi sporo fur (W tym moja ktora lekkiego zycia nie ma ;) ) i jak sie za cos bierze to ogarnia :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy