Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja RX8 swap 1,8t


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Howard

Howard

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • Samochód:RX8 231hp

Witam

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podpowiedzieć jak zacząć proces rejestracji.Rex już jakiś czas u  mnie,nieoclony nierejestrowany. Jest już po swapie,pali,wszystko działa.Pytanie od czego zacząć,oclić na oryginał,przegląd po tym robić na 1,8 i rejestracja? z góry dzięki za pomoc.

 

 



#2
Osa

Osa

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 226 postów
  • SkądSosnowiec
  • Samochód:RX-8 1.8T 300KM

Przy CEPIK2  praktycznie niewykonalna misja, zazwyczaj chca tone papierow od rzeczoznawcow, ktorzy tych papierow wystawic nie chca...

Do rejestracji tak wlasciwie potrzebujesz wylacznie papieru (rozszerzony przeglad) z OSKP, jednak szansa, ze to zdobedziesz nie jest zbyt wysoka.



#3
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Bardzo duży błąd że najpierw samochód nie został zarejestrowany. wtedy sprawa wygląda bardzo prosto bo idziesz do diagnosty robić dodatkowy przegląd ze zmianą pojemności.Do tego wystarczy że warsztat który ma w krs-ie mechanika pojazdowa napisze że wymienił silnik z takiego i takiego na taki i taki, opiszę dokładnie wszystkie parametry nowego silnika . Z tym wszystkim idziesz do urzędu i zrobione. Jeżeli będziesz robił oficjalnie przegląd i diagnosta zobaczy że pod maską jest inny silnik niż w dokumentach no to masz problem ponieważ wynik badania będzie negatywny. Nie wytłumaczysz tu nic bo w świetle prawa to po sprowadzeniu samochodu powinieneś go zarejestrować zanim zacząłeś go przerabiać. Jeżeli będziesz się tłumaczył że taki już sprowadziłeś to Ci powiedzą że sprowadziłeś zepsuty samochód i masz go naprawić. Opowiedziałem ci o oficjalnej drodze która tak wygląda.
Jeżeli dobrze w czytasz się w to co napisałem to dasz radę to przejść ale samochód musi najpierw być zarejestrowany jako taki jak przyjechał do Polski. Junołłotajmin ?? 😉😉😉😉😉
  • KAMiLER lubi to
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#4
Howard

Howard

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • Samochód:RX8 231hp

Bardzo duży błąd że najpierw samochód nie został zarejestrowany. wtedy sprawa wygląda bardzo prosto bo idziesz do diagnosty robić dodatkowy przegląd ze zmianą pojemności.Do tego wystarczy że warsztat który ma w krs-ie mechanika pojazdowa napisze że wymienił silnik z takiego i takiego na taki i taki, opiszę dokładnie wszystkie parametry nowego silnika . Z tym wszystkim idziesz do urzędu i zrobione. Jeżeli będziesz robił oficjalnie przegląd i diagnosta zobaczy że pod maską jest inny silnik niż w dokumentach no to masz problem ponieważ wynik badania będzie negatywny. Nie wytłumaczysz tu nic bo w świetle prawa to po sprowadzeniu samochodu powinieneś go zarejestrować zanim zacząłeś go przerabiać. Jeżeli będziesz się tłumaczył że taki już sprowadziłeś to Ci powiedzą że sprowadziłeś zepsuty samochód i masz go naprawić. Opowiedziałem ci o oficjalnej drodze która tak wygląda.
Jeżeli dobrze w czytasz się w to co napisałem to dasz radę to przejść ale samochód musi najpierw być zarejestrowany jako taki jak przyjechał do Polski. Junołłotajmin ??

Dzięki za rozwianie wątpliwości . Czyli nic na skróty i przegląd dwa razy ;) . Czy swap można robić w okresie próbnego  dowodu czy trzeba na stały poczekać? A jak celny do tego podchodzi gdy w dowodzie zagranicznym jest 2600ccm a w umowie i w typenschenie 1300,dowalają cło od wiekszej pojemności ?



#5
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Z cłem nie powinno być problemów, nawet jak płacisz przez https://puesc.gov.pl/ to podpowiada poniżej 2l jak dobrze pamiętam. Mnożenie pojemności to UK i Luksemburg, pojemność wg specyfikacji technicznej to 1308 cm3 i tyle. 


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy