Skocz do zawartości

Zdjęcie

RX-8 na daily czy swap swapa?

Depresja Diesel Głupie pomysły RX-8 Renesis Swap Daily

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: RX-8 na daily czy swap swapa? (2 użytkowników oddało głos)

Co zrobić?

1. RX-8 Daily (2 głosów [100.00%])

Procent z głosów: 100.00%

2. Swap swapa w Toyocie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

3. Swap renesis do MiTO (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

KanonierGolonka

KanonierGolonka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądBiałystok
  • Samochód:Toyota Starlet EP91, MiTo

Cześć wszystkim!
 Pragnę zasięgnąć porady właścicieli oraz osób bardziej doświadczonych z RX-8/Renesisem.

Wankiel wiruje za mną przez ostatnich kilka lat, chciałem na pierwsze auto RX-8, nie wyszło, na drugie również, na trzecie również. Powiedziałem KONIEC, jak nie kupię to Pan Feliks będzie mnie nękał do końca życia. Stąd moje pytanie oraz wydaje mi się, że dość nietypowa sytuacja z drugim autem jako niekończącym się projektem.
Aktualna sytuacja wygląda tak: Kupiłem 1,5 roku temu Alfę MiTO w dieselu i jestem niezadowolony z osiągów/niezawodności/spalania. Nie idzie, brzmi jak betoniarka, powoduje chroniczną depresję po każdym uruchomieniu (ogólnie z wyglądu mi się podoba ale silnik to katastrofa). Mam również drugie auto w postaci jeszcze nieodpalonej Toyoty Starlet po swapie na 4A-FE (odpalenie na dniach jak wszystko pójdzie zgodnie z planem [na pewno coś pójdzie nie tak ale jeszcze się łudzę])

Moje pytanie brzmi: Co WY byście zrobili na moim miejscu?
Opcje, które biorę na poważnie pod uwagę:
1. Sprzedać alfę i kupić RX-8, najprościej i raczej będzie wszystko działać.
2. Kupić sam silnik renesis i swapować drugi raz toyotę. Wiązało by się to ze zrobieniem adaptera do skrzyni biegów, nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać :)
Opcja której nie biorę na poważnie pod uwagę to swap renesisa do mito. Na poważnie nie biorę tylko dlatego, że przekładka z diesela na benzyny będzie uciążliwa z powodu układu paliwowego.

Czego oczekuję od samochodu:

- Dobrej odpowiedzi na gaz

- Liniowej, przewidywalnej mocy w dużym zakresie obrotów

- Dobrego brzmienia

Przed swapem miałem w Toyocie zamontowane ITB z GSX-R 750. Człowiek nie docenia natychmiastowej reakcji na gaz dopóki jej nie utraci :)
Aktualnie mocno chylę się w kierunku RX-8 na daily, ze względu na stosunkowo niewielki koszt zakupu. Ze zwiększonym spalaniem nie miał bym problemu w aucie, którym się dobrze jeździ.

Generalnie akcję planuję na koniec wiosny/początek lata 2022.

Jeżeli post jest nie w tym miejscu co trzeba to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednią lokalizację :)

Użytkownik KanonierGolonka edytował ten post 07 wrzesień 2021 - 13:04

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1879 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, 323 BG KLV6, 300ZX, Viper GTS, Cuda TT, Skyline R32, 523i, 325i E30 Cabrio
Która to generacja starlet?

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

KanonierGolonka

KanonierGolonka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądBiałystok

Która to generacja starlet?

P9, ostatnia, najnowsza

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1879 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, 323 BG KLV6, 300ZX, Viper GTS, Cuda TT, Skyline R32, 523i, 325i E30 Cabrio

W starej tylnonapędowej starletce miało by to ogrom uroku. Kupuj RX-8 :D

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1879 postów
  • SkądŁódź
Natomiast jeśli naprawdę zależy ci na:
"
-Dobrej odpowiedzi na gaz

- Dobrym brzmieniu
"

To polecam 1GZ-FE V12 z poprawionym dolotem, wydechem i ultra lekkim zamachem :)

... Po ponad 100 sportowych autach w życiu, od ponad roku w tych 3 kategoriach kocham ten silnik.

Reaguje na gaz tak ze masz wrażenie że wskazówka obrotomierza ma za duża bezwładność i troszkę zaniża, w praktycznie pełnym zakresie obrotów generuje 400-480Nm prawie plasko jak stół, a brzmi jak włoskie super/hipercary :)

Kocham

Użytkownik Boris86 edytował ten post 08 wrzesień 2021 - 09:21

KanonierGolonka

KanonierGolonka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądBiałystok

Co do uroku to stare starlety były w RWD. Osobiście mocno preferuję FWD i dlatego w ogóle zastanawiałem się nad ponownym swapem w tojocie.

Brzmienie akurat tego V12 mi nie robi, wolę zdecydowanie 4 gary w ITB. Albo 3 gary, albo 5 garów. Ewentualnie OM606 MB, chyba jedyny diesel który mi się podoba.

Dobra odpowiedź na gaz musi być koniecznie. Ten sekundowy lag w alfie mnie rozbraja za każdym razem. Wciśnięcie gazu jest porównywalne z wysłaniem wniosku z tłumaczeniem na włoski do jednostki napędowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku silnik ospale decyduje się na zwiększenie prędkości obrotowej. W toyocie wystarczyło pomyśleć o przyspieszeniu. To jest właśnie główny powód sprzedaży alfy.

Na rx szykuję ~15 na zakup i 10 na części na dzień dobry. Oczywiście auto będzie naprawiał najgorszy rzeźnik na podliasiu (ja), czyli na samej robociźnie będzie sporo oszczędności. Jak do tej pory robiłem wszystko sam więc i z mazdą sobie raczej poradzę. Cytując Clarksona: Come on, how hard can it be?

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1879 postów
  • SkądŁódź
O kurcze... 3,4 albo niedoważone 5 garów, albo jeszcze diesel to pierdzący hałas, a nie brzmienie :)

4 to dobrze brzmią... Ale wolnossace rotory :)

KanonierGolonka

KanonierGolonka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • SkądBiałystok

3 garowce z całej tej paczki którą wymieniłem podobają mi się najmniej, chyba że ten z wartburga w dwutakcie, ale to jakiś ewenement. OM606 brzmi dosłownie jak japońska 6 cylindrowa benzyna na wyższych obrotach. 5 garów brzmi dziwnie... gładko? Nawet nie wiem jak to określić słowami. Według mnie każda ilość rotorów brzmi dobrze :D

A co do 4 garowców to zostawię tutaj tylko to: https://youtu.be/zRH_ct0J4JA?t=31

4 gary muszą być w ITB żeby brzmiały rozsądnie, innej opcji nie widzę.

Wiadomo, każdy ma inny gust, nie każdemu musi się podobać to samo.

yasko

yasko

Nałogowiec

• Moderators
  • 1534 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Czego oczekuję od samochodu:

- Dobrego brzmienia

Hej,

1. Dobra na tyle ile pozwala `200 KM, bo 230 KM to żadna seria nie ma

2. Jak najbardziej, moc bardzo liniowo narasta i nie ma probemów z trakcją jak przy starych dużych turbo

3. Uweilbiam ten dźwięk odkurzacza kręconego do odcinki, gdzie większość pasażerów auta mysli że już 2 razy powiniennem zmienić bieg

4. Z tym jest różnie, w HP do 4-5 tys. nie za wiele się nie dzieje, potem jest OK. W LP dół jest dużo lepszy.  

Nie widzę sensu swapować renesisa do innego auata jak buda RX jest super tania a własciwości jezdne na bardzo wysokim poziomie. 

Jest watek w spotkaniach z podlasia - zagadaj tam a może znajdzie się ktoś kto Cię przeiwieżie/ da się przejechać HP i LP, a wtedy sam sobie odpowiesz na te pytania.

Dla mnie RX był bardzo szybkim autem, do momentu jak moje daily nie dostało więcej mocy - teraz ma 260 KM i 400 Nm. Mam wrażenie, że jest szybsze niż RX przynajmniej na prostej.

Gdzieś po głwoie chodzi zakup RX z automatem na drogie dojazdy do pracy....

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Depresja, Diesel, Głupie pomysły, RX-8, Renesis, Swap, Daily

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy