Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy Wankiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Kanra

Kanra

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • SkądŁomża

Cześć.

Jestem dość świeżym i młodym kierowcą no i jak w temacie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego wankla, a konkretniej mówiąc rx ósemki. Nie śledziłem rynku w poprzednich latach przez co narodziło się kilka pytań, za których wyjaśnienie byłbym bardzo wdzięczny :) Po pierwsze jaka jest aktualnie średnia cena za dobrze utrzymaną solidną sztukę ósemki? Zdaję sobie sprawę, że słowa "dobrze utrzymana" są tutaj kluczem i coraz mniej jest takich egzemplarzy, ale jeśli ktoś z was miałby takową  i chciał ją sprzedawać to ile by za nią wołał? Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na to https://www.otomoto....a-ID6Ejw9q.html. Zastanawiam się czy pomijając wszystkie części customowe  44 klocki to fair cena. Dodakotowo mechanik ze mnie żaden, przeczytałem faq i będę wiedział na co w szczególności zwracać uwagę, ale wciąż boję się, że najważniejszej rzeczy nie będę w stanie samemu dobrze sprawdzić czyli kompresji. No a pozostałe pytania to między innymi: czy ciężko będzie mi się przerzucić z typowego miastowego fwd i na co przy tym modelu zwracać szczególną uwagę poza olejem i jego temperaturą, aby silnikowi było jak najlepiej. Z góry dzięki za pomoc

Boris86

Boris86

Boss of Snake Pit

• Użytkownicy
  • 1932 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

po 1. Kompresja nie jest w żaden sposób najważniejszą rzeczą. Powielany mit osób bez pojęcia staje się bezsensowną mantrą.
Silnik który jest przez 150 tyś prawidłowo użytkowany może pokazać 6,5-7 bar i dalej jeździć, potem na drugi dzień może zgubić apexa. Równie dobrze silnik świeżo po remoncie może też pokazać 6.5 bar a potem zrobić kolejne 100tyś km.

7-12 tyś to cena budy bez silnika
15-23 tyś to ceny zazwyczaj aut które są sprawne trzymają się kupy, ale ich przebieg mimo prawidłowego działania sugeruje że silnikiem warto się zaiteresować.
30-40 tyś to zazwyczaj cena auta po rewizji silnika lub z silnikiem nowym niedawno włożonym
50+tyś to już poliftowe sztuki po 2009 roku które są na dobrą sprawe innym autem
80-100tys to polifty ze świeżym piecem

Widełki mocno rozbieżne bo różne auta są w różnym stanie ogólnym, róznych rocznikach, różnych wyposażeniach.

Rx-8 to bardzo przyjemne auto w obsłudze, pozostawione w serii zawieszeniowej jest bardzo daily friendly, ma niewielki moment obr i na dobrych oponach nie jest w najmniejszym stopniu nieprzewidywalna.

P.S w ogłoszeniu masz auto Stolara. Kolegi z duzym pojęciem i doświadczeniem w RX-8. Genialnego kierowcy.

Użytkownik Boris86 edytował ten post 01 lipiec 2022 - 20:17

• Kacpes lubi to

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kupię

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy