Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomarańczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
509 odpowiedzi w tym temacie

Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests

Tak jak mówiłem wcześniej - na żywo jest PIĘKNA. NA zdjęciach tego nie widać :(

też tak myślę Kabi :mrgreen:

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1205 postów
  • SkądRzeszów
  • Samochód:Sherman
Nie robiłem żadnych zdjęć póki co, ale opiszę co jest teraz na tapecie w pomarańczce.

Tylny zderzak dostanie dokładkę, nie będzie to 100% Mazdaspeed, tylko podróbka. Dlaczego tak? Bo szkoda by mi było pociąć na kawałki oryginał za 5 tysi. Mam zamiar zrobić za pomocą dokładki jeden cały, nowy zderzak, bez żadnych szparek i widocznych elementów „dołożonych” Albo wyjdzie coś ekstra albo kaszanka, zobaczymy. Później okaże się czy zostaną aktualne końcówki wydechów czy trzeba je będzie zmniejszyć. Nadkola zostaną odrobinę przemodelowane z racji szerszych opon, itd.

Przedni zderzak dostanie nowy lakier ale najpierw znikną zaślepki spryskiwaczy i miejsca na śrubę od holowania.

Do oklejenia idą ponownie maska, klapa i spojler, wzór karbonu na pewno zostanie ale na innym materiale.

Z mechanicznych zmian zostanie założona skrzynia 5 biegowa, jeszcze nie wiem na jakim sprzęgle ale na pewno z nowym kołem zamachowym MS. Nowy dolot MS i przy okazji wymienię świece, cewki, paski itp.

Co we wnętrzu? Zamontowałem zamiast zmieniarki czytnik płyt CD z MP3, kolejnych kilka elementów dostanie nową strukturę.

To tak z grubsza co się będzie zmieniać w przeciągu najbliższych 3 tygodni. Złożyć wszystko muszę przed Tuning Show Kraków który odbędzie się 7-8 maja, jak ktoś będzie w okolicach to zapraszam, Mike, tym razem się pokaż :)

Co później. Mam skompletowane już prawie wszystkie fanty odnośnie audio, ale jest przy tym dużo więcej grzebania więc zostawiam to na potem. Jedna tylko rzecz mnie od tego odciąga. Zważyłem wszystkie podzespoły, czyli. Dwa wzmaki, 2 suby, 2kpl głośników do środka, przewody, kondensator, zasilacz, zabudowa bagażnika itd. i wychodzi grubo ponad 100 Kg. Czyli tak jakbym cały czas jeździł ze sporych wymiarów pasażerem. Pomarańczka jest mega sztywna i fajnie się ją prowadzi ale z pasażerem czuję troszkę inną trakcję. Niby ta masa się trochę porozkłada, ale… Coś za coś.

Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
zobaczymy co da się zrobić ;) czekam na fotki i mam nadzieję że zobaczę ją na żywo i w tym roku :D

Retro

Retro

Poganiacz Tłokowców

• Użytkownicy
  • 2277 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX

Zamontowałem zamiast zmieniarki czytnik płyt CD z MP3

A co konkretnie zamontowałeś ?

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03

majk

majk

Bywalec

• Użytkownicy
  • 121 postów
  • Skądślask racibórz
boletz, z czego może sie włanczać abs,dsc,i hamulec ręczny z tego że mam do wymiany klocki i tarcze bo tam już nic nie ma??

lukx

lukx

Amator

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • SkądPL > UK

mam do wymiany klocki i tarcze bo tam już nic nie ma

to na co czekasz?

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1205 postów
  • SkądRzeszów
Goły tyłeczek:
Dołączona grafika

Przedni zderzak, gładziutki jak...
Dołączona grafika

Graty do zabudowy audio, nie ma jeszcze wszystkiego, np. gwizdków bo są przerabiane, będzie to wyglądało mniej więcej tak: w przednich drzwiach po jednym głośniku i gwizdku, w tylnych to samo, na tylnej półce dwa głośniki i 2 gwizdki plus jeden sub do grania "ładnie" nie do dudnienia. Na klapie dwa głośniki plus dodatkowa jednostka sterująca Alpine z monitorem, w bagażniku 2 suby i wzmacniacze w ładnej zgrabnej wannie. 6J6B-79-AGXB - to jest numer katalogowy bebechów które zostały wsadzone zamiast seryjnej zmieniarki, zamiast niej jest teraz jedna kieszeń na płyty audio odtwarzającą także format mp3

Dołączona grafika

Za ciekawszych nowych modyfikacji: dolot i koło zamachowe Mazdaspeed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dolot MS już na miejscu, trochę przysłania chłodnice ale myślę że nie będzie tragedii.
Wiedziałem że jak coś jest marki Mazdaspeed to należy się spodziewać produktu najwyższej jakości ale nie spodziewałem się dołączonych środków do czyszczenia filtra na jakieś kilka lat.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ravie

ravie

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny
Pięknie wygląda zestaw do audio :D .. A zawsze byłem fanem dobrze zrobionego car audio ;) ..

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1205 postów
  • SkądRzeszów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dokładka tylnego zderzaka. Wygląda fajnie, nawet bardzo. Udało się zrobić tak jak chciałem. Jeden minus, mam za duże tłumiki i trochę je widać. Dokładka skraca trochę tył z wysokości ale za to odrobinę go poszerza. Ogólnie efekt zamierzony.

Pettit Racing Supercharger, czyli kompresor. Firm produkujących takie cuda do ósemki jest kilka. Przeczytałem setki jak nie tysiące postów odnośnie porównań turbo – kompresor. Pisałem już rok temu że coś takiego założę ale wyszło jak wyszło. Dosłownie kilka dni temu dostałem maila że nie mają na miejscu, jak tylko się pojawi to jeden pędzi do mnie.
Cobb. Nwet jeśli niewiele da przy aktualnym setupie to posiadając go razem z kompresorem / turbo, można duuużo więcej wykręcić. W piątek hamownia i będę wiedział ile kucy zostało.
Później zrobię wszystkie testy (różne style jazdy) które jednocześnie zapisywane są za pomocą Cobba. Następnie generujemy plik który wysyłamy do Mazdamaniac i czekamy na gotowego flasha. Wgrywamy i albo się cieszymy albo nie. Zobaczymy.

clark

clark

Amator

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • SkądRzeszów
Mam nadzieje że wkoncu będzie szybsze od seryjnego Rx-a 231 ps :)

Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
chłopie to, co ty robisz z tym samochodem mnie przeraża!!!! dokładka zderzaka wygląda przepięknie jak dla mnie. Nie będzie mnie w krk w maju.... chyba się potnę z radości.... bo na prawdę chciał bym ją widzieć na żywo, jak dla mnie pięknie, trudno jest poprawić wizualnie ten model, ale twoja ósemka jest świetnym dowodem na to że można to auto zrobić jeszcze lepszym i piękniejszym. Kawał dobrej roboty, wielkie brawa dla Ciebie.

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1205 postów
  • SkądRzeszów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Raptor

Raptor

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1392 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM
Boletz - postojówki boczne stealth ?

sig2.jpg

Retro

Retro

Poganiacz Tłokowców

• Użytkownicy
  • 2277 postów
  • SkądWuWuA
To nie postojówki tylko obrysówki

Marco7

Marco7

Gaduła

• Użytkownicy
  • 449 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:GTI P mk7
To nie obrysówki tylko kierunkowskazy :mrgreen:

ravie

ravie

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny
Ja tam chce zobaczyć i może kiedyś usłyszeć to car-audio :P

Retro

Retro

Poganiacz Tłokowców

• Użytkownicy
  • 2277 postów
  • SkądWuWuA

To nie obrysówki tylko kierunkowskazy :mrgreen:

To chyba zależy z jakiego kontynentu ;)

mlody

mlody

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 655 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX-8 R3 Conversion
Tez takie kierunki czekaja w domu na zalozenie. ciekaw wlasnie bylem jak to wyglada. super sie prezentuje, caloksztalt rowniez wymiata.

boletz

boletz

Władca slotów

• Administrator
  • 1205 postów
  • SkądRzeszów
4 bieg, koło zamachowe i sprzęgło seryjne, reszta jak w opisie.

Pierwsza próba: 196, 1
Druga próba: 202,7
Trzecia: 199,1

3 bieg

Pierwsza próba: 212,1
Druga próba: 211,5
Trzecia próba: 216,8

Były wyniki powyżej 220 ale w momencie odcięcia paliwa było mocne szarpnięcie i uznało to jako błąd. W sumie to bawiliśmy się kilka godzin.

Osobiście jestem mega zadowolony. Nie bawiliśmy się w wyłączanie kostki od ABS’u, tzn. nie chciał mi się DSC wyłączyć. Układ dolotowy jest aktualnie MS, ale mam wrażenie że troszkę gorzej od seryjnego ciągnie, może coś spaprałem przy montażu, albo ECU się buntuje. Mam wrażenie że mieszanka jest zbyt bogata.

W pierwszej wolnej chwili podepnę w końcu Cobba.

sasiad

sasiad

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • 665 postów
  • SkądGdańsk
boletz, to moce na silniku czy kołach?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy