Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poziomowanie ksenonów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny
Mam problem z ksenonami, a dokładniej mam zbyt nisko ustawione ksenony, co jest szczególnie uciążliwe jadąc wieczorem/w nocy, gdy nie mogę używać długich świateł bo samochody jadą z przeciwka - dosłownie ciężko zauważyć zakręt w nocy.
Porównałem dzisiaj pozycję ksenonów w moim rexie i Otiksa, ja miałem widocznie niżej i co ciekawsze prawy ksenon świecił jeszcze niżej - wiązki światła się nie pokrywały.

Czy istnieje jakaś możliwość, aby samemu wypozycjonować ksenony, bądź zresetować układ pozycjonujący?
Szukałem w manualu i jest tylko o wymianie elementów pozycjonujących, nie ma nic o samym pozycjonowaniu. Jeszcze teraz szukam czegoś na forum rx8club...

#2
PJ

PJ

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 131 postów
  • Skądpołudnie
Miałem podobnie w E46 pomogła wizyta na stacji diagnostycznej ustawili światła i wszystko ok.
U mnie samo poziomowanie działało. Lampy widocznie podnosiły się i opuszczały ale zdecydowanie za nisko.
www.pro-met.com.pl - apteczki, szafki rack catv, sieci internetowe,tv kablowa, kasety, drzwiczki.

RX-7 FC
E46-330D

#3
ravie

ravie

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 567 postów
  • SkądIwiny
No dokładnie u mnie jest tak samo, widać że po uruchomieniu się poziomują, ale są za nisko.. Dzisiaj się chyba przejadę do serwisu..

[edit]
No byłem w serwisie i okazało się że czujnik poziomowania ksenonów padł :roll: .. Po świętach jadę na wymianę

#4
RumbleFish

RumbleFish

    Amator

  • Użytkownicy
  • 54 postów
  • SkądKraków
U mnie to samo, czujnik. Stara wersja rdzewieje, jest droższy zamiennik heavy duty waterproof, raz wymienić i się nie bawić. Żółta lampka też nie wkurza po każdej kałuży.
Honda TwinStar 1981 17KM - 2004-2013
MotoGuzzi California Classic 2010 75KM - od 2010
Mazda RX-8 2008 231KM- od 2012 :D

#5
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Teraz ja opisze swój problem z poziomowaniem, który zaczął występować od około tygodnia. 

Zawsze po odpaleniu auta i włączeniu xenonu nie było ' startu poziomowania czyli dół i góra ' czasem jedynie o kilka cm obniżało i to tyle. Teraz praktycznie przeważnie po włączeniu xenonu światła wędrują w dół i czasem od razu powracają do maksymalnej pozycji w górze lub podnoszą się ok. co 20/30sec do góry o kilka cm i w którymś momencie stają, a czasem jest tak że obniżą się na dół i tam już zostają przez co praktycznie nic nie widać gdy jedzie się w nocy ponieważ świecą zaraz przed maską. Wtedy pomaga zatrzymanie się na poboczu i wyłączenie oraz ponowne włączenie swiateł. Wtedy albo lekko ruszą się do góry, albo pójdą na maxa lub zostają w tej pozycji co są teraz. 

Kontrolka od poziomowania na zegarach sie nie swieci. 


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#6
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Poczytaj ten temat:
http://forum.rxklub....wiateł-mijania/


  • Stolaar13 lubi to

#7
Stolaar13

Stolaar13

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 208 postów
  • SkądSieradz
  • Samochód:RX-8 1.8T

Dzięki wielkie! 

Jutro zabieram się za czyszczenie tych czujników. 

Dziś udało mi się nagrać jak to wygląda w moim przypadku gdy przy włączeniu świateł maksymalnie pójdą w dół i po chwili zaczną się stopniowo podnosić co kilka sekund. 


RX-8 1.8T RedBlack <- Zapraszam! 

Facebook -> www.facebook.com/rx8redblackPL

9ffdc762f7ace.jpg


#8
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

Odkopię. Czy czujnik z R3 pasuje P&P do '04? Ile ew. kosztuje nowy czujnik, poprawiony? Ktoś się orientował? Trudno to znaleźć. W ASO nie pytałem.

 

Pytanie bonusowe: gdzie w okolicach Kato można to ogarnąć poza ASO (zakładam zaporową cenę)



#9
muzg

muzg

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 75 postów
  • Samochód:RX8

Jeśli mówisz o całym układzie do poziomowania z tyłu, tego co jest spięty z wahaczem to ja zamawiałem w aso UK i wyszedł mnie w przeliczeniu jakieś 300PLN bez żadnych rabatów.

Na złomie niestety wszystkie były blee



#10
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP
Przepraszam, chodzi o światła przednie

#11
muzg

muzg

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 75 postów
  • Samochód:RX8

A ja niby o których napisałem?


  • Hookie lubi to

#12
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Tylko przenie światła mają automatyczne poziomowanie, co jest wymagane prawem.

Światła są jedne, ale aby układ poziomowania widział co się dzieje z autem czujniki są 2: w przednim lewym i tylnym kole.

 

Nie miałem okazji montować czujnika z R3, ale z tego co mówił Gronek nie jest P&P i trzeba przelutować wtyczkę. 


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#13
Darko

Darko

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1347 postów
  • SkądGniezno
  • Samochód:Rx 8 HP
Pytanko chodzi o blaszkę-mocowanie wachacz a popychacz od poziomowania zenonow czy tak powinna wyglądać pytam bo przy uderzeniu pękła i pogiela się jest pospawana ale nie wiem czy to ten kształt

Załączone pliki



#14
Hookie

Hookie

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:RX-8 '04 HP

Jakby co to w ASO czujnik poziomowania (z montażem) kosztuje 1600 złotych z RABATEM. xD 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy