Skocz do zawartości

Zdjęcie

Red rex-8 231km - W GAZIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
Witam, w koncu prezentuje mojego rexa
Rok produkcji grudzien 2005r. 231km, pierwszy wlasciciel sprowadzil z salonu w niemczech przez warszawe, doczekala z nim przebiegiu 33tys
Zdjecia sa jeszcze sprzed lakierowania oraz dolozeniu akcesorii i reszty bajerow
Dołączona grafikaDołączona grafika

zdjecie z zlotu toyoty celiki oraz moje autko pierwsze po prawej cieszace sie najwiekszym zainteresowaniem :D
Dołączona grafika

fotki instalacji:
Dołączona grafikaDołączona grafika

Zdjecia od dolu zrobie jak wjade na jakis podnosnik, ogladalem wczesniej ale musze przyznac ze ladnie zrobili.

W piatek jade do warszawy na targi Inter Carsu gdzie bedzie ekipa co montowala mi instalacje, beda mi robili dostrojenie komputera, zmiane polozenia plywaka(zbyt wczesnie pokazuje rezerwe), po powrocie obicie butli tapicerka w car audio, oraz na koncu hamownia i sprawdzenie czy i zapewne ile ubylo

Spalanie bardzo przyjemne :D 5-10% wiecej pali mi gazu niz pb98, ale tankowanie za powiedzmy 100zl zamiast 250 to mowi samo za siebie

Koszt kompletny instalacji to 3500zl wiec smieszne pieniadze, moc wydaje mi sie odrobine mniejsza na malych obrotach ale mozliwe ze odwrotny efekt plecebo lub wymaga dostrojenia, z minusow to auto wibruje na cieplym silniku w czasie postoju, i jest dziwny odglos swisto-ocierania sie przy dziurawej nawierzchni, obiecali ze mi sprawdza co i jak, oczywiscie za free. Narazie nie moge polecac montowania u konkretnej firmy co mi robila, chce miec pewnosc by moj krolik doswiadczalny byl zadowolny by nikt nie byl rozczarowany - stay tuned ;)

#2
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
no to pierwszy gazownik na forum ;) czekamy na relację jak zachowuje się ten silnik na podtlenku LPG ;)

#3
sasiad

sasiad

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 665 postów
  • SkądGdańsk
Pokaż fotki instalacji! :)

#4
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
właśnie, właśnie i ile to kosztuje, i jak jedzie na gazie? jest różnica?? ile gazu Ci pali?? :P

#5
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
edit

#6
Czerwski

Czerwski

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 346 postów
  • SkądGdynia
fajnie ze taki RX sie znalazł na forum, nie raz odbywały sie kłótnie o montowanie tej instalacji, w końcu sprawdzimy w praktyce :P

na końcu hamownia i sprawdzenie czy i zapewne ile ubylo


to tez było dość kontrowersyjne pamiętam, zobaczymy ;) a czujesz różnice?

#7
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
tak jak pisze, moze komputer nie dostrojony, moze mi sie wydaje ze slabiej, zobaczymy w przyszlym tygodniu, mam wydruk sprzed modyfikacji takze bedziemy wiedziec wszystko od kazdej strony co i jak :)

#8
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC
No i bardzo ladnie.
Jaka pojemność butli?

#9
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec

No i bardzo ladnie.
Jaka pojemność butli?

50L, wejdzie jakies ~48

#10
anubis88

anubis88

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 169 postów
  • SkądŚląsk
  • Samochód:Rx-8 231hp+LPG+Porting+Sohn Adapter
Szorstki, u mnie wołają za instalacje 4000zł w tym masz zawartą gwarancje na 2 lata ogólnie jestem za gazem ale jak to się ma tutaj w naszym aucie trudno ocenić.

#11
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
tez mam gwarancje 2 lata, mialem przejsciowe problemy, jeden maly ze cos od zalozenia instalacji odzywalo mi sie od czasu do czasu, niepokoilo mnie ale czekalem do kontrolnej wizyty po 1k km, jednak przed tym popatrzyl moj mechanik i okazalo sie ze przewod byl nie przytwierdzony i uderzal o skrzynie, po korekcie igla. duzy stres spowodowal jednak u mnie bardzo glosne uderzanie czegos o cos jakby w siniku, juz myslalem ze silnik nie dozyje kontroli, dolalem z 150 a pozniej 300 ml oleju i jak reka odjal, jak nowka sprzed ingerencji instalacji, wniosek - je wiecej oleju. ale wszystko jest super od wczoraj i nie mam prawa na nic narzekac poza delikatnymi wibracjami w czasie postoju ktore beda skorygowane w niedziele w wawie po podpieciu pod komputer :)

#12
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
Delikatne wibracje na postoju to norma, jak obroty spadają poniżej 1000.

#13
jakubc

jakubc

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • SkądPoznań
@Szorstki:
I jak wrażenia? Byłeś na hamowni?

Jakiej klasy i firmy masz instalacje gazową? Ciekawe ile k km sceptycy dają Twojemu silnikowi;-)

#14
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
pożyjemy zobaczymy, najlepiej jak wypowie się użytkownik, bo nie ma co się sugerować opinią internetu, czy innych źródeł.
Szorstki, powiedz jeszcze, czy bardzo czuć gaz po odpaleniu na zimnym silniku?

#15
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
samochodu nie mam juz 3 tygodnie, mialem stluczke... odbieram we wtorek :(
@mike nie bylo czuc bardzo, ale wszystko moze byc wrazeniem

#16
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
coś narobił?? ;/

#17
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
ja?! :D babcia 59lat wjechala mi w tyl boku z podporzadkowanej, i to w najbardziej skandalicznym momencie bo akurat jechalem przepisowo! delikatna blacharka w sumie, aso w katowicach sie zajelo i wyliczylo 20 tys :P odbior we wtorek

Dołączona grafika

#18
Czerwski

Czerwski

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 346 postów
  • SkądGdynia

aso w katowicach sie zajelo i wyliczylo 20 tys odbior we wtorek

ile przepraszam? xD

#19
Szorstki

Szorstki

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 272 postów
  • SkądŻywiec
27 tys w gwoli scislosci po aktualizacji wyceny, wszystkie elementy nowe :D nawet dokladka boczna ktora ma jedna malutenka ryske od strony kola bedzie montowana nowa, uzasadnienie - przy demontazu do lakierowania klej ktory ja trzymal na miejscu nie bedzie tak dobrze sprawowal swojej roli, a zamiennikow nie stosuja bo nie daja na nie gwarancji, drugi przyklad to naklejke ktora mamy do ochrony czesci nadkola przed kamieniami/zwirem, koszt nie orginalnej 25zl w aso, orginal 950zl! i dostepne tylko w kompletach :P normalnemu klientowi pewnie by wyliczyli jakies 10-12 tys ale jako ze ubezpieczyczalnia to napychaja kabze ile moga, warto wspomniec o aucie zastepczym ktore mam juz 3 tygodnie, autko w klasie rexa, 2010r. pytalem w wypozyczalni dniowy koszt wypozyczenia - 420zl ROFT
no i bede staral sie jeszcze o zwrot za obnizenie wartosci auta, takze jak dla mnie bajka. oczywiscie z ubezpieczenia sprawcy

#20
Gość_Mike_*

Gość_Mike_*
  • Guests
to co dostałeś na zastępstwo?? 370Z?? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy