Skocz do zawartości

Zdjęcie

demontaż, wymiana poduszek silnika #sprawdzenie stanu

poduszki slnika do wymiany podpory silnika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

Patrząc na konstrukcje to mocowanie mogłoby być trochę lepiej zrobione, tzn poduszki powinny być bardziej pod silnikiem.


Użytkownik Tomas edytował ten post 11 listopad 2019 - 13:17


#22
RumbleFish

RumbleFish

    Amator

  • Użytkownicy
  • 54 postów
  • SkądKraków
Potwierdzam, poduchy od TMsk rewelacja, poprawa w każdym zakresie.
Honda TwinStar 1981 17KM - 2004-2013
MotoGuzzi California Classic 2010 75KM - od 2010
Mazda RX-8 2008 231KM- od 2012 :D

#23
domino1236

domino1236

    Amator

  • Użytkownicy
  • 34 postów
  • Samochód:Mazda RX8

te mieksze czyli powinny bardziej komfortowe ;)
Ale to wszystko zależy od stanu tych na aucie.
Niestety RX8 ma to do siebie że drga, patrząc na konstrukcje to mocowanie mogłoby być trochę lepiej zrobione, tzn poduszki powinny być bardziej pod silnikiem.

Mógłbyś odświeżyć linki z pierwszego posta ? Ostatecznie jakiego rodzaj poliuretanu używałeś do poduszek i gdzie go można kupić ? :) Na moje poduszki chyba też już nadszedł czas.



#24
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

Ostatecznie jakiego rodzaj poliuretanu używałeś do poduszek i gdzie go można kupić ? :) Na moje poduszki chyba też już nadszedł czas.

Ja kupowałem w Niemczech w większej ilości.
Gdyż te ogólnie dostępne w kraju tj.masy wypełniające lub rzekome poliuretany nijak miały się do rzeczywistości, mianowicie aby się to dobrze związało (po zmieszaniu), to substancja powinna się rozgrzać. Kupiłem bodajże z 3 źródeł i żadna z nich nie miała takiej reakcji chemicznej.


Użytkownik Tomma edytował ten post 27 maj 2020 - 10:51


#25
Łysy

Łysy

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8
Witam,
Silnik po wymianie tulei tylnej belki lata jak poeany więc postanowiłem wymienić poduchy ale że nie mam tyle pieniędzy chce to zrobić sposobem tutaj opisanym. Mam pytanie odnośnie wiercenia tych dziur, z której strony to wiercic? Od góry czy od dołu? Może durne pytanie ale chcę się upewnić 😅

Od dołu tzn mam na myśli tam gdzie ta miękka guma 😁

#26
SuNNNy

SuNNNy

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 140 postów
  • Samochód:RX-8 2005 HP

https://www.youtube....h?v=WiS7I5hmroo

 

Wszystko w filmiku.


Użytkownik SuNNNy edytował ten post 26 maj 2020 - 12:36


#27
Łysy

Łysy

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8
No właśnie też go znalazłem juz stoją i twardnieją. Dzięki!

#28
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

https://www.youtube.com/watch Wszystko w filmiku.

Sęk w tym iż  23.10 i 30minuta jest jasna informacja iż aby zaszła odpowiednia reakcja wiążąca, środek ten powinien się nagrzewać.

A z ogólno dostępnych środków poliuretanowych w Polsce jakie testowałem w przeszłości, a testowałem z kilku różnych źródeł. Wszystkie niby poliuretan na karatach/etykietach, ale żaden z nich nie miał opisywanej reakcji chemicznej tzw.grzania. Na szczęście udało mi się załatwić z zagranicy, ale to były większe ilości.

Tak że jeśli komuś uda się taki środek kupić w kraju (który się rozgrzewa) to chętnie się dowiem nazwę i gdzie można takowy zakupić. Czasem by mi się jeszcze przydał ;)


Użytkownik Tomma edytował ten post 27 maj 2020 - 11:19


#29
Łysy

Łysy

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Samochód:RX-8
To fakt, ten mój w ręce nie parzył 😅 może trochę zmienił ciepłotę albo po prostu rękoma ugrzalem xD druga sprawa to mieszanie w butelce chyba nie jest dobrym pomysłem bo pełno takich mikro bąbelków się zrobiło 🤔 jak już to może po prostu czymś wymieszać

#30
Tomma

Tomma

    Nałogowiec

  • Użytkownicy
  • 1902 postów

Finalnie temat poduszek ogarnięty profi i kompleksowo, więc koniec z półśrodkami (używanymi/regeneracją).
Jeśli w twoim aucie poduszki są zużyte i do wymiany, to zapraszam na pw.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy