Skocz do zawartości

Zdjęcie

VELOCITY RED by FilaTeam

Rx-8 odbudowa silnik mazda lakierowanie velocity red

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#1
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Witam ponownie!

 

Mówią,że od jednego RX-8 lepsze są tylko dwa RX-8. Zgodnie z obietnicą po kilku miesiącach prac chciałem przedstawić kolejnego Rexa, który został ocalony przed złomowaniem...Stało się... Pod dach trafiła Mazda RX-8 w pięknym kolorze Velocity Red A27 w poniższej specyfikacji:

 

- silnik 192 KM,

- rocznik 2005,

- przebieg coś ok 113 000 km,

- wnętrze w czarnej skórze,

- wydech custom spawany przez Kojota na podzespołach z nierdzewki i końcowego tłumika TurboWorksa,

- geometria zawieszenia ociera się o driftowóz,

 

Autko prezentuje się tak...Załączony plik  rx-8 VR.jpeg   151,17 KB   41 Ilość pobrań

 

Plany... Auto jest gruzem, więc:

- rwanie silnika i rewizja,

- blacharka- nadkola i progi,

- renowacja felg,

- akcje serwisowe,

- itd..

Po seryjnej odbudowie pierwszego Rexa, kuszą mnie również pewne "mody"... Auto ma potencjał... Mam jednak wrażenie, że nikt "normalny" tego egzemplarza nigdy w życiu by nie kupił :) ... Wszystko postaram się opisać z należytym szacunkiem do japońskiej myśli technologicznej... Wyprzedzając sceptyków... Auto obecnie już jeździ i ma się świetnie :), ale chronologię muszę utrzymać...


  • kosciukus i Maxx lubią to

#2
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1 952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Było wiele Mazd, wszystkie były piekne... Tak, lepiej jak jest wiecej :D

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#3
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1 952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio
Było wiele Mazd, wszystkie były piekne... Tak, lepiej jak jest wiecej :D

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#4
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 259 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

 Mam jednak wrażenie, że nikt "normalny" tego egzemplarza nigdy w życiu by nie kupił :) ... Wszystko postaram się opisać z należytym szacunkiem do japońskiej myśli technologicznej... Wyprzedzając sceptyków... Auto obecnie już jeździ i ma się świetnie :), ale chronologię muszę utrzymać...

Witamy Cię przyjacielu  zacnym gronie :D

Powiem Ci na wstępie że jak sądzisz że Twój rex jest gruzem to chyba mojego nie widziałeś.. i myślisz że nikt normalny by nie kupił Twojego rexa... heheh Twój w porównaniu z moim, to jest salonowy egzemplarz :D mówię serio.. zresztą zamierzam wstawić zdjęcia z moich podbojów i renowacjji plus tuning, to jest akcja typu ratowanie przed zezłomowaniem niż zdrowy rozsądek.. ale prawda co 2 rexy to nie jeden witamy w rodzinie :D 
PS: też mam 2 rexy :D



#5
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8
Dzięki za słowa otuchy ;) niebawem opis sekcji zwłok...

#6
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8
Czas rozpocząć zmagania...Załączony plik  63347B61-17B1-46AE-AED9-2DF9F07DC8CF.jpeg   127,84 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  83A71C4A-7A35-4329-9309-AF863BD31AEF.jpeg   131,36 KB   22 Ilość pobrań Auto zostało przywiezione na SOR na lawecie ponieważ silnik był w opłakanym stanie. Pozostawione prze kilka miesięcy na pastwę losu na ulicy nie dawało oznak życia... Pierwszą procedurą było naładowanie aku połączone z programem odsiarczania. Rozładowany do granic możliwości wstał i był w dobrej kondycji przez kolejne miesiące.
  • Maxx lubi to

#7
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 259 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

I tak 3ymaj :D ładne sztuki tylko trzeba o nie dbać :D

a praca przy reanimacji da Ci dużo radości :D



#8
RotorMotor

RotorMotor

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • Skądwziąc $ na mody.
Ten kolor jest taki wyblakły? Czy tylko tak zdjęcie wyszlo

#9
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Ten kolor jest taki wyblakły? Czy tylko tak zdjęcie wyszlo

Aparat tak oddaje... Kolor jak w opisie...



#10
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Kolejnym krokiem było dorobienie zapasowego kluczyka, ponieważ Mazda miał tylko jeden :( ... Z doświadczenia wolałem nie odkładać tej czynności... Tak jak w przypadku mojego pierwszego RX’a wykorzystałem kloner transponderów do 4D63. Tak to szło...

 


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 14 marca 2021 - 22:53


#11
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 259 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Kolejnym krokiem było dorobienie zapasowego kluczyka, ponieważ Mazda miał tylko jeden :( ... Z doświadczenia wolałem nie odkładać tej czynności... Tak jak w przypadku mojego pierwszego RX’a wykorzystałem kloner transponderów do 4D63. Tak to szło...

 

Ale fajna zabawka.. :D
ja mam zwykły kluczyk zapasowy, a nie wiem jak go zaprogramować :P
dobrze wiedzieć że taką zabawkę masz :D
 


  • ZeroOne lubi to

#12
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Ale fajna zabawka.. :D
ja mam zwykły kluczyk zapasowy, a nie wiem jak go zaprogramować :P
dobrze wiedzieć że taką zabawkę masz :D
 

Kluczyk zapasowy możesz dopisać do auta za pomocą np. CK-100 Programmer. Dziwne, że nie działa... Zazwyczaj są wszystkie dopisane... Ale łatwiej chyba moim sposobem... :)


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 29 marca 2021 - 20:37


#13
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

No to czas na silnik...  Z relacji poprzedniego właściciela wszystko wydarzyło się w trakcie przyspieszania przy ok 7000 tys. obr/min  z wielkim hukiem. Wyniki sekcji zwłok były następujące...Silnik został uszkodzony prawdopodobnie wadliwymi wtryskiwaczami oleju. Wszystkie przepuszczały zwrotnie. Kompresja wypychała olej do OMP i nie pozwalała na oliwienie gładzi. Taka jazda spowodowała przegrzanie, zatarcie i pęknięcie „cornera”, który dokończył dzieła zniszczenia w drugiej części silnika, która jest gorzej chłodzona. „Sieczka”- nic do ponownego wykorzystania. Do pierwszej części coś już też wleciało, bo housing miał rysy. Rotor był obrośnięty grubą warstwą nagaru i miał wklepany Apex w nietechnologiczne miejsce :). Wał posiadał rysy i w pomiarach był trochę pokrzywiony- zapewne skutek tego pęknięcia i mielenia w drugim housingu. Niech mi teraz ktoś powie, że nie warto stosować premiksu w tym typie silnika, bo za wszystko odpowiada OMP. Może to się nie zdarza zbyt często, ale nawet 50 ml dobrego smarowidła do baku uratowałoby ten silnik przez jakiś czas bez zbytniego zasyfienia... A tak, kaszanka i kolejny Rex do śmieci... Na zdjęciach wyglądało to tak: 

Załączony plik  IMG_7232.JPG   188,55 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7310.JPG   161,74 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7332.JPG   118,51 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7447.JPG   128,81 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7449.JPG   107,03 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7454.JPG   174,79 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7456.JPG   140,04 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7463.JPG   161,58 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7469.JPG   123,45 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7476.JPG   101,47 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7472.JPG   104,23 KB   15 Ilość pobrań



#14
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Po tym smutnym poście pora na coś bardziej krzepiącego. ODBUDOWA SILNIKA!!! Porozglądałem się po garażu, poszperałem po kuwetach skrywających skarby i okazało się, że kilka części do kompletu brakuje :( ... Po małym rozeznaniu, korzystając z międzynarodowego rynku, domówiłem kilka elementów:

- apexy,

- cornery,

- uszczelki płaszcza wodnego i pastę uszczelniającą,

- panewki,

- thermal pellet,

- kilka "sprężynek",

- kilka "uszczelek"... i wazelinę :)

W silniku zostało podniesione ciśnienie poprzez zgniecenie na prasie zaworu oraz 3 podkładki. Zastosowałem również  thermal pellet, ponieważ nie byłem przekonany do starego termostatu. Tak to wyszło...

Załączony plik  IMG_7557.JPG   123,8 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7559.JPG   161,13 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_39201.JPG   143,81 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_39771.JPG   124,38 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_39781.JPG   86,69 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_39961.JPG   142,14 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7558.JPG   152,13 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7550.JPG   138,47 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7560.JPG   183,22 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7566.jpg   162,71 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7567.JPG   125,97 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7575.JPG   138,34 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7590.JPG   139,33 KB   13 Ilość pobrań

Gotowy silniczek wylądował w "prawie nowym kartonie" po sercu do mojego podstawowego projektu, który znacie z innego tematu "RX-8 by FILATEAM"

Załączony plik  IMG_7591.JPG   155,29 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 17 kwietnia 2021 - 21:34

  • pezele lubi to

#15
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Zbrojenie czas zacząć... Osprzęt silnika został odrestaurowany, aby wizualnie sprostać wymogom okolicznych purystów :) . Silnik dostał sprawne "oliwiarki" i  działającą OMP... 

Załączony plik  IMG_7592.JPG   191,38 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7594.JPG   131,51 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7596.JPG   77,3 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7598.JPG   128,44 KB   16 Ilość pobrań

 

Po przewiezieniu serca do biorcy silnik został podwieszony na żurawiu, a następnie wylądował w aucie... Kolektor wydechowy zyskał bandaż termiczny...

Załączony plik  IMG_40371.JPG   161,02 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_40461.JPG   140,21 KB   6 Ilość pobrań

 

Po pierwszym odpaleniu RX-8 pojechał o własnych siłach na myjnię  :) !

Załączony plik  IMG_40511.JPG   169,23 KB   6 Ilość pobrań

 

Pozostało jeszcze wiele roboty...


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 17 kwietnia 2021 - 21:42


#16
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 259 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

Przyznam że kawał dobrej roboty  :o  :o  a remont to praktycznie chyba nowy silnik z 12k na pewno wyszło jak nie więcej.

ale teraz wiesz że silnik będzie nowy :D  :D  i nie będziesz miał myśli przwijających się w trakcie jazdy, czy Ci nie padnie silnik, czy dojedziesz itp Tylko wsiadasz i cieszysz się jazdą :)

Wiem coś na ten temat, bo sam mam nowe (używane) serducho 

Podziwiam i szanuje za determinacje :) 

Życzę dalszych sukcesów :D tym bardziej optymistycznych :D



#17
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Przyznam że kawał dobrej roboty  :o  :o  a remont to praktycznie chyba nowy silnik z 12k na pewno wyszło jak nie więcej.

ale teraz wiesz że silnik będzie nowy :D  :D  i nie będziesz miał myśli przwijających się w trakcie jazdy, czy Ci nie padnie silnik, czy dojedziesz itp Tylko wsiadasz i cieszysz się jazdą :)

Wiem coś na ten temat, bo sam mam nowe (używane) serducho 

Podziwiam i szanuje za determinacje :)

Życzę dalszych sukcesów :D tym bardziej optymistycznych :D

Nie było aż tak tragicznie, jeżeli chodzi o koszty... Miałem wiele rzeczy z wcześniejszych projektów, które zostały zakupione w pakiecie lub z  autkami. Aaaaa... raczej zdobyte jako gratis :) ... Tak, musiałem kupić parę rzeczy... Całość dotycząca silnika, to ok 2,5k ... Części w większości były sprowadzane z Japan :) . O polskich cennikach w serwisach/sklepach szkoda mówić... Jeden apex seal to ok 450 zł, corner seal 120 zł, panewki 250/310 zł itd... Więc na początek mamy już ok 4k... Zapewne o 12k nie byłoby trudno, ale nikt nie broni szukać po "świecie" okazji i normalnych cen...


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 08 kwietnia 2021 - 09:50

  • Maxx lubi to

#18
Maxx

Maxx

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 259 postów
  • Samochód:Mazda RX-8

 Zapewne o 12k nie byłoby trudno, ale nikt nie broni szukać po "świecie" okazji i normalnych cen...

 

No nie gadaj że takie grosze zapłaciłeś..?? 

 

Niezły jesteś... ale przesyłki z Japonii drogie.. (gabaretowo) poza tym musiałeś długo szukać.. i to kompletować 

Wielki szacun za robotę i za to że sam to wszystko ogarnąłeś :D 

Ja to bym sie trochę pogubił :P 

Silniczek perfekcyjny :D perfekcyjnie to wygląda :D wszystko nowe i pachnące nowością 

Silnik 192 czy 231..?

Teraz czekam na zdjęcia z konkretnym serduchem w aucie :)



#19
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

No nie gadaj że takie grosze zapłaciłeś..?? 

 

Niezły jesteś... ale przesyłki z Japonii drogie.. (gabaretowo) poza tym musiałeś długo szukać.. i to kompletować 

Wielki szacun za robotę i za to że sam to wszystko ogarnąłeś :D

Ja to bym sie trochę pogubił :P

Silniczek perfekcyjny :D perfekcyjnie to wygląda :D wszystko nowe i pachnące nowością 

Silnik 192 czy 231..?

Teraz czekam na zdjęcia z konkretnym serduchem w aucie :)

Jeżeli dobrze się szuka, to bez problemu się coś znajdzie. Przykładowo jeden APEX OEM kosztował ok 42$... Przesyłka DHL od 35 zł... Części są małe, więc wysyłają to w kopertach.

 

Dzięki za dobre słowa, ale ja tylko starałem się zrobić to zgodnie z manualem Mazdy :) ... i tak wyszło :). Kolejne zdjęcia niebawem...

 

Korzystając z okazji, że pod dachem stoją dwa RX-8 pozwoliłem sobie na kolejny filmik porównujący dwa systemy wydechowe. W szranki stanął OEM vs CUSTOM. Było trochę zimno, więc autka ładnie dymiły... :)  Oto link do zmagań: 

https://youtu.be/KVUIEK7AKa4

 


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 15 kwietnia 2021 - 08:45


#20
FILATEAM

FILATEAM

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 206 postów
  • Samochód:RX-8

Po włożeniu silnika przyszła kolej na doprowadzenie do porządku wyglądu zewnętrznego... Prace miały obejmować:

- naprawa błotników tył,

- naprawę nadkoli wewnętrznych w rejonie progów,

- naprawę progów,

- naprawę 2 ubytków w podłodze od strony progu kierowcy ( rejon nadkola przód i tył),

- naprawa zderzaka tył-,

- regenerację felg,

- lakierowanie całego auta w customowym kolorze nawiązującym do A27.

 

Na pierwszy ogień poszedł zderzak tył, który był uszkodzony w czasie cofania przez poprzedniego właściciela... Zapewne spotkał się ze słupkiem parkingowym lub czymś w tym rodzaju... Element miał zniekształcenie w rejonie czarnej listwy i pęknięty lakier. Polerka, szpachlowanie i polerka doprowadziły element do pierwotnej formy. Został zmatowiony i polakierowany podkładem. Następnie poszła Baza z A27, klar z domieszką xirallic złoto/pomarańcz x 2 oraz klar x2. Na część nielakierowaną poszedł "czarny" i również został pokryty klarem. Chciałem, aby było kilka warstw bezbarwnego. Podkreśla to głębię koloru i daje efekt "szkła z zatopionym brokatem". Całe auto będzie w ten sposób zrobione, więc miernik lakieru mnie niezbyt interesuje... Wykonam pomiary przed, aby ktoś w przyszłości nie zarzucił, że auto było wrakiem itp...

 

Tak to szło:

Załączony plik  IMG_02851.JPG   120,56 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_02881.JPG   157,17 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_02911.JPG   135,31 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_03001.JPG   188,99 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_03121.JPG   194,53 KB   12 Ilość pobrań

KOLOR LAKIERU PO POKRYCIU KLAREM...

Załączony plik  IMG_03721.JPG   132,22 KB   11 Ilość pobrań

EFEKT KOŃCOWY BYŁ TAKI ;)

Załączony plik  DODM24501.JPG   134,08 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_03451.JPG   122,48 KB   11 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik FILATEAM edytował ten post 15 kwietnia 2021 - 11:40

  • Maxx lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rx-8, odbudowa, silnik, mazda, lakierowanie, velocity red

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy