Skocz do zawartości

Zdjęcie

Adapter OBD 2 Bluetooth , opinie i aplikacje

obd2 obd bluetooth elm 327

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
100 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

Jest to urządzenie dość tanie ale niezwykle przydatne dla każdego użytkownika .

Pomijając możliwość odczytu i kasowania błędów własnym telefonem mamy dostęp do informacji o spalaniu, temperaturze płynu chłodzącego, AFR i wiele innych.

Jaki jest największy plus dla przeciętnego kierowcy ????

Podłączenie pod komputer, zczytanie błędów i ich usunięcie to koszt od ok 50 pln w górę.

Koszt adaptera to ok 60 + przesyłka (+/-) ...  Zatem przy pierwszym błędzie już nam się zwraca.

Mając numer błędu możemy skonsultować ze swoim warsztatem co w trawie piszczy (szczególnie w przypadku RX-ów często wasz "ulubiony" i zaufany warsztat znajduje się bardzo daleko)

Do tego należy zainstalować odpowiednią aplikację

Ja używam na Androidzie chyba najpopularniejszej  czyli Torque Pro...   wersja Pro jest płatna ale do odczytania wystarczy darmowa.

 UWAGA !!!!!

Opisy błędów w poszczególnych programach mogą się różnić.  Najważniejszy jest numer błędu (np. P0111)  .  Pod jednym numerem może kryć się kilka usterek. Błędy są dokładnie opisane w instrukcji serwisowej i ważna jest ich interpretacja. W tej instrukcji jest także opisane krok po kroku co i jak po kolei sprawdzać. 

 

Nie mniej łatwiej jest odczytać numer błędu i sprawdzić choćby na forum co pod nim się może kryć.

 

Szczególnie wygodne dla osób wyleczonych z katalizatora gdzie nie zawsze pomaga emulacja sondy ....  można na bierząco kasować błąd katalizatora i przy okazji sprawdzać czy nie wyskoczyło coś nowego.

 

 

HAMOWNIA OBD

Ja z mojej strony mogę powiedzieć że używając adaptera OBD SCAN Bluetooth ELM 327, telefonu z niższej półki (dokładność GPS ma znaczenie ) oraz wyżej wymienionej aplikacji wpisałem wagę auta oraz wszystkie potrzebne informacje i po wykonaniu przyspieszenia w sposób opisany w programie otrzymałem wartość 220 koni. Następnie za 3 godziny hamownia pokazała 221,3.  Następne auto tak samo i pokazało obd 199 koni a hamownia 201 więc poglądowo całkiem wymiernie.

Przydatne do mierzenia przyspieszenia :)

 

 

Jakich programów używacie np. na iPhone ????

 

 

 


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#2
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Wszystko to prawda co pisze nasz master Gronek. Od siebie tylko dodam, że wspomniany komplet (adapter OBDII plus Torque Pro) różnie współpracują z różnymi samochodami. Na plus można jeszcze dodać, że po wprowadzeniu parametrów samochodu (i połączeniu internetowym telefonu) program kontaktuje się z bazą danych i informuje o ewentualnych przyczynach dla konkretnej marki. Często bowiem taki sam symbol błędu oznacza różną przyczynę dla różnych marek.

iPhone to zło !!!!!!!



#3
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Do mazdy polecam Scan XL Mazda, łączy się nie tylko z komputerem silnika ale również z ABSem i poduszkami.

Najprostszy dongle na obd z bluetoothem - ELM327 kosztuje ok 30-40zł wersja mini która jest praktycznie nie widoczna to koszt ~50zł. W przypadku sprzętu Appla skaner obd musi być wifi bo po BT nie poleci. Wersje z Wifi mocno się grzeją i sporo prądu ciągną dlatego mają wyłącznik zasilania. 

Jak ktoś chce dogłębniej grzebać w ECU polecam Tactrix Openport 2.0 z softem Epifan ecuEdit. Więcej na temat tego kombo w temacie "mazdaEdit - czyli grzebiemy w mapach zaplonu"



#4
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Do mazdy polecam Scan XL Mazda, łączy się nie tylko z komputerem silnika ale również z ABSem i poduszkami.

 W przypadku sprzętu Appla skaner obd musi być wifi bo po BT nie poleci.

Scan XL Mazda występuje tylko w wersji komputerowej, prawda? Przynajmniej ja taką wersję posiadam. Na telefon nie znalazłem tego produktu.

Apple w swojej polityce przyjaźni do klientów nie dopuścił możliwości współpracy poprzez BT  urządzeń innych niż produkty tegoż Apple. Pisałem: iPhone to zło !!!!!!!!! :)



#5
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

Tak, Scan XL jest tylko na PC.

Co do produktów Appla to możemy porozmawiać w innym temacie bo zawsze ciekawe dyskusje się wywiązują. ;)



#6
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Gronek są różne ceny adapterów, ja z przesyłką kurierską pobraniową dałem aż 46zł i śmiga aż miło :)

Torque to według mnie najlepszy program na androida :)



#7
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

póki co połączenia OBD II ELM327 i torque pro góruje. Niestety zawsze kiedy byłem w miejscu gdzie powtarzalnie bym mógł sprawdzić czasy do setki i moc, to brakowało zasięgu, ale za to dziękuję operatorowi komórkowemu ;)



#8
Sqad

Sqad

    AWA

  • Administrator
  • 2 645 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:Citroen C-Crosser '09, Kymco Downtown 125 '15

A do czego Ci zasięg GSM? tu satelity są potrzebne :P


  • Gronek lubi to

#9
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,

A do czego Ci zasięg GSM? tu satelity są potrzebne :P

bo chciał zadzwonić i się pochwalić :)  Nic nie kumasz ech....

 

lokalizacja po nadajnikach ???  czy masz może wersje darmową co wymaga połączenia z netem ??


Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#10
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

zdu ma chyba ten sam problem co ja czyli jak nie ma zasięgu i nie działa internet to telefon nie pokazuje nic na gps :(



#11
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback
No wlasnie play daje dupy bez zasiegu... nie jestem w stanie nic zrobic

#12
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

zrób Jump do T-Mobile :P 


" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#13
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

MATi że tak zapytam w t-mobile nawet bez zasięgu gps działa w androidzie?



#14
HCL

HCL

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 533 postów
  • SkądPoznań
  • Samochód:Nissan Juke 1.6dig-t 230km/320nm

No ja też latam na ELM bluetooth + torq pro oraz scantool i wszystko gra :> Jeszcze na torq nie hamowałem ale muszę spróbować :P



#15
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

No wlasnie play daje dupy bez zasiegu... nie jestem w stanie nic zrobic

Może wielkim fachowcem nie jestem, ale koledzy piszą rzeczy dla mnie niezrozumiałe. Co ma do rzeczy gps i zasięg sieci operatora. Przecież wiele nawigacji samochodowych (z wbudowanymi mapami) doskonale działa bez przesyłu danych. Prędzej bym widział problem w aparatach kolegów. Fakt, że dostęp do sieci pozwala na szybszą lokalizację, ale można funkcjonować bez niego. Dzięki sieci (raz na jakiś czas - do miesiąca) telefon pobiera dane GPS EPO (lub jakoś podobnie o ostatnich przebiegach satelit). Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zewnętrzny GPS, z którym łączymy się przez BT poprzez aplikacje (np. Bluetooth GPS). Testowałem, fajnie działa. Sygnał GPS jest silny i stabilny.



#16
zdu

zdu

    Nadworny Rotary Grafik

  • Użytkownicy
  • 1 610 postów
  • SkądWarszawa
  • Samochód:3-cylindrowy hatchback

w tym rzecz, że powinno działać, a nie działa... wszystko włączone adapter, dane w roamingu i nic. Nie wiem czy to wina telefonu czy oprogramowania, ale niestety. Jak jadę gdzieś z GPSem w telefonie to jest spoko i nagle zero kresek i połączenie przerwane, pokazuje tylko to co zaciągnął do pamięci.



#17
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

 Jak jadę gdzieś z GPSem w telefonie to jest spoko i nagle zero kresek i połączenie przerwane, ..

Zero kresek czego? Chodzi Ci o sygnał sieci czy gps? Oczywiście sygnał z gps również (w trudnym terenie) zanika. Z moich doświadczeń wynika jednak, że najczęściej w takich sytuacjach "winny" jest smartfon. Naprawdę spróbuj z zewnętrznym odbiornikiem gps. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Telefon zużywa mniej energii korzystając z bt niż z gps.

Kupiłem kiedyś jakiś chiński klon Samsunga Note 3. W tym smartfonie nic nie działało dobrze. Sygnał gps do d..py, BT zrywał co chwilę, wi-fii  (porównywalnie z innymi smartfonami) zawsze słabiutkie.



#18
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Zdu, skoro piszesz o roamingu to chyba chodzi Ci o dostęp do sieci za granicą. Może w tym tkwi problem, że nie masz uruchomionej usługi roamingu? Z drugiej strony piszesz o podłączonym adapterze (chodzi o OBDII ?). Może po prostu BT Ci szwankuje. Tutaj jednak przyczyny trzeba szukać albo w adapterze, albo w smartfonie.



#19
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5 813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej

MATi że tak zapytam w t-mobile nawet bez zasięgu gps działa w androidzie?

Tak
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#20
eXe

eXe

    Klubowa Maskotka :)

  • Użytkownicy
  • 2 682 postów
  • SkądWłoszczowa
  • Samochód:20B

Adamie zdu pisze o roamingu ponieważ sieć Play działa na zasadzie roamingu, ciągnie zasięg z plusa, t-mobile i orange, do tego często się samoczynnie przełącza że nie ma zasięgu, u mnie jest jeszcze problem z tym że czasem nie chce się zalogowac do innej sieci i mimo że ustawię ręcznie jaka sieć to i tak ciągle zmienia jak nie mam zasięu z tej sieci :/

MATi ja już myślałem że coś mam popsute w telefonie a tu takie rzeczy, masakra jakaś, chyba jednak też przejdę do t-mobile ponieważ u mnie z tego jest najlepszy zasięg :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obd2, obd, bluetooth, elm 327

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy