Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mazda RX-7 FD 13B-REW '92 LHD Europa

fd3s rx7 lhd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
jes123

jes123

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 96 postów
  • SkądToruń

*
Popularny

Witam.
Długo zabierałem się do napisania tematu bo po prostu mi się nie chciało :) no ale już to auto posiadam z 8 lat to by wypadało. Zwłasza że w tym roku auto przeszło konkretną metamorfozę

sporo informacji będę starał się umieszczać na profilu, tutaj niestety dość ciężko się umieszcza zdjęcia

https://www.facebook.com/biedarx7/

 
Opis:

Mazda rx-7
Rok: 1992
Silnik: 1,3 239

 

Co zrobione:

- nowy lakier (oryginalny montego blue)
- regulowana zawieszenie mazdaspeed (wysokość oraz twardość)

- felgi ssr sp3 18"

- dokładka przedniego zderzaka '99 spec

- halogeny (w oryginale mazda ich nie posiadała)

- cała zwiecha w poliuretanach

- masa wymienionych starych i zniszczonych elementów wnętrza i elementów zewnętrznych na nowe oem mazdy tj. klamki, uszczelki, ramiona wycieraczek, szyba czołowa etc.)

- nowy cały układ klimatyzacji wraz z czynnikiem (mój model miał ten stary)

- wydech i tłumik końcowy z wersji jdm (thx piotruś)

- emblematy z nowym logo mazdy

- no na koniec standard czyli mazda przeszła kompletny remont silnika ^^

 

Trochę historii (przewiń dalej jeśli nie chcesz czytać):

Do kupna mazdy rx7 zbierałem się w sumie od 2000 roku. Sama marka mazda wpadła mi w oko w sumie trochę dzieki ojcu, który bardzo dobrze wspominał swój model 626, trochę też przez pierwszą część gry need for speed (uwielbiałem jeździć w grze właśnie zółtą mazdą rx7). Prawdopodobnie to sprawiło że zacząłem w internecie szukać różnych informacji na temat mazdy ... no i trafiłem na pewien artykuł na stronie MotoMagazynu: "Mazda RX-7 (FD) - wampir z Wanklem"  - tak do dzisiaj pamiętam tytuł, a sam artykuł znałem prawie na pamięć (czytałem pewnie z 50 razy).

Tutaj macie jego kopię na stronie klubu mazdaspeed: http://www.mazdaspee...mpir-z-wanklem/

... i jestem pewny że to ten artykuł sprawił że zacząłem bardzo pożądać mazdy rx7 III generacji.

 

Jednak był 2001 rok i bardzo ciężko było sprowadzić takie auto z zagranicy (wtedy były cła, podatki etc.), a w polsce ten model był ciężko dostępny. Zresztą sam koszt rx7 był dla mnie jako dwudziestoparolatka nadal bardzo wysoki (ok 30.000-40.000 + opłaty z tego co dobrze pamiętam) i niestety nie miałem aż tyle kasy (miałem coś koło 16tys.).

.... więc kupiłem mazdę 626 z 1992 roku z comprexem na pokładzie, jednak w 2004 weszliśmy do unii znieśli cło i inne opłaty więc szybko pojechał do niemca i kupiłem mazdę mx-6 2.0 z 1993 roku.

 

.... jednak cały czas przeglądałem ogłoszenia i śliniłem się na rx7.

 

Pamiętam w 2004 roku w Bydgoszczy w pewnym komisie  (to było jakieś 2-3 miechy po tym jak kupiłem mx6), zobaczyłem pierwszy raz w życiu na żywo czerwoną rx7 LHD. Wsiadłem, odpaliłem to była wtedy dla mnie magiczna chwila. W 2004 roku handlarz cenił ją na 62 tys zł, nie pamiętam w jakim była stanie czy to była europa czy też usa .... czy była ulepiona. Pamiętam tylko, że wsiadłem, odpaliłem i nacisnąłem lekko pedał gazu wtedy cała buda się zatrzęsła, a silnik wydał taki specyficzny ryk, tak wtedy już wiedziałem "muszę mieć to auto!"

Niestety nie było mnie na nie stać .. jakieś 2 miechy wcześniej wydałem ciężko uzbierany hajs w wysokości 22 tys na mazdę mx6 :)

 

Lata od 2004 roku przeznaczyłem na przeglądanie allegro, otomoto, mobile.de i fapaniu na ogłoszenia z mazdami rx7. W międzyczasie kupiłem mieszkanie wykończyłem je ... jednak cały czas szukałem tego auta. Ceny u szkopa niestety były wysokie, na rx7 trzeba było wydać ok 11-16 tys euro (w przeliczeniu na PLN było to nadal ok 50-60 tys zł, pamiętajcie 2004-2008 był nieco wyższy kurs euro do pln), szczerze po cichu liczłem że cena tych aut lekko spadnie - nic z tego!

Jako że uświadomiłem sobie że jednak ciężko mi będzie kupić rx7 za taki hajs od  szkopa, zacząłem się łamać i pomyślałem "być może kupię angola i zrobię przekładkę". Na podobny pomysł wpadł w tym samym czasie Piotruś i kupił czerwoną mazdę rx7 fd rhd z krakowa (serio kilka dni zastanawiałem się czy jej też nie kupić). Pamiętam że jakiś czas po tym zadzowniłem do niego i zapytałem czy może też nie zrobić przekładki ... Piotruś kategorycznie powiedział że to jest gra nie warta świeczki, i że wyjdzie dużo więcej niż kupno oryginalnej lhd - i miał rację!

 

cdn.

 

02.jpg

04.jpg

05.jpg

03.jpg

01.jpg



#2
piwo

piwo

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 770 postów
  • SkądMarki
  • Samochód:Opel Speedster; tor Poznań:1m48,4s Łódź 59,3 na semislicku; 1/4:13,806
O cię sune. Masakra. Kocham.

#3
THX911

THX911

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 834 postów
  • SkądStarachowice / WWA
  • Samochód:RX8 K20K

Piękna! 



#4
Raptor

Raptor

    Zapaleniec

  • Użytkownicy
  • 1 408 postów
  • SkądSłomniki - okolice
  • Samochód:RX8 & Mazda 3 BM
Masakra. Gratuluję

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

sig2.jpg


#5
miirage

miirage

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 832 postów
  • SkądGdynia
  • Samochód:RX8 HP 2005 USA :)

Wow and wow. Szkoda by mi było taką jeździć, trzymałbym dla potomności. piekna



#6
TommyJr

TommyJr

    Zdradziecka Morda

  • Użytkownicy
  • 682 postów
  • Samochód:Mazda RX8
Sweet ride...

#7
przemaS

przemaS

    Gaduła

  • Użytkownicy
  • 376 postów
  • SkądWłocławek
  • Samochód:Mazda RX-8

Oj coś czuję że muszę się przejechać do Ciebie na mini spot :D



#8
Dariusz548

Dariusz548

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 216 postów
  • SkądTychy
  • Samochód:RX-8/ SAXO 1.4 i jest zabawa
No gratulacje!!! Wspaniała historia ;) A fura!!! SZACUN coś pięknego.
Mój RX-8 ma podobny kolor :)


PS.
Wrzuć jakieś foty do konkursu na kalendarz co Gronek robi. Bo może namieszać :D :ph34r:

#9
adamsud

adamsud

    Boss of all Bosses

  • Użytkownicy
  • 3 051 postów
  • Skąddolnośląskie
  • Samochód:BMW 645Ci, VW Jetta A6, BMW e46 328i

Jezu kochany - trochę emocjonalnie to napiszę. CUDO. jes123, tak skromnego forumowicz na tym forum nie pamięta. Ludzie tutaj często chwalą się nowym akumulatorem a Ty taki rarytas chowałeś tyle lat pod pierzyną. Doskonale pamiętam Twoje dotychczasowe skromne posty. Jednak konsekwencja i upór pozwoliły Ci osiągnąć tak wspaniały efekt. Chyba najfajniejsze FD na forum (sorry PIT, soryy Borys). Nie chcesz sprzedać? Poważnie pytam.


  • Boris86 lubi to

#10
Mikuada

Mikuada

    vel Dikej

  • Użytkownicy
  • 738 postów
  • SkądNamysłów
  • Samochód:Ósema
uwibiam takie historie jak zakochuje sie w danym modelu, przenosi sie to na cala marke i skrupulatnie osiaga sie swoj cel :) piekna fd i zawsze chorowalem na ten model, niestety poki co nie moge sobie pozwoloc ale one nie tanieja, ciagle leca do gory... teraz my mozemy fapac do tych zdjec :P

#11
Reaper

Reaper

    Nałogowiec

  • Validating
  • 1 626 postów
  • SkądHorst
  • Samochód:mazda rx8
Ja napiszę tylko jedno, wrzucaj zdjęcie do kalendarza. Napewno w nim będziesz.

#12
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1 952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Jesus :) Piękna jest :)
 


CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#13
SkylinR

SkylinR

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 192 postów
  • SkądNS
  • Samochód:RX8 HP - 2JZ

Aż zapiera dech w piersi :P piękność !
Gimme more :P Dawaj zdjęcia bo mało. 
Swoją drogą były wersje LHD? Myślałem cały czas, że RX7 3gen nie była po naszemu dostępna i w grę wchodziła tylko przekładka. Pokaż zdjęcia środka jak wygląda :D

Gratuluję spełnienia marzenia :) mam nadzieję, że i mnie się kiedyś uda, choć ceny cały czas rosną xP



#14
Mikuada

Mikuada

    vel Dikej

  • Użytkownicy
  • 738 postów
  • SkądNamysłów
  • Samochód:Ósema
oczywiscie ze byla, a niby na jakich czesciach przemladke robic? :P

#15
Boris86

Boris86

    Boss of Snake Pit

  • Użytkownicy
  • 1 952 postów
  • SkądŁódź
  • Samochód:RX-8 LP, HP & V12, EUNOS COSMO, 323 BG KLV6, 300ZX STROSEK, Viper GTS, Cuda TT, 523i, 325i E30 Cabrio

Już były o tym rozmowy, łącznie 12 tyś z hakiem wersji LHD, z czego niewiele ponad 800 europejskich.


  • SkylinR lubi to

CZĘŚCI DO MAZDY RX-8 i silników RENESIS 13B MSP :) Szukasz? --> Pisz!
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESORÓW EATON--> info PW.


#16
SkylinR

SkylinR

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 192 postów
  • SkądNS
  • Samochód:RX8 HP - 2JZ

No nie! Całe życie w kłamstwie... no to teraz odkryłem świat na nowo xD A co do części słyszałem kiedyś, że ktoś tam zrobił przekładke na częściach z corvetty :x nie wiem ile w tym prawdy.

https://www.mobile.d...249871363.html 
Cena  niezła xD. Niemniej 650 kuca musi nieźle wciskać w fotel :D



#17
jes123

jes123

    Bywalec

  • Użytkownicy
  • 96 postów
  • SkądToruń

dzięki wszystkim za miłe słowa, jednak nie wszystko jest takie piękne na jakie wygląda. Postaram się w najbliższym czasie opisać dokładną historię bez ściemy jak wygląda życie posiadacza rx7 :) nie jest usłane różami


  • SkylinR lubi to

#18
SkylinR

SkylinR

    Dyskutant

  • Użytkownicy
  • 192 postów
  • SkądNS
  • Samochód:RX8 HP - 2JZ
Czekamy z niecierpliwością 😁 dużo osób na pewno chciałoby kupić tą bestyjkę. Więc warto dowiedzieć się jakby to było gdy się uda odłożyć i kupić legendarnego FD3S 😍

#19
stramer

stramer

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 762 postów
  • SkądKraków
  • Samochód:RX-7 FC

Perełka jakich mało.

Aż przyjemnie popatrzeć...


533 533 720

#20
kermit001

kermit001

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 825 postów
  • SkądWarszawa
Mega. Poka jakieś zdjęcia środka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fd3s, rx7, lhd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy