Skocz do zawartości

Zdjęcie

Parowanie telefonu z radiem przez bluetooth

bluetooth parowanie telefon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Nie znalazłem odpowiedniego watku, więc zakładam nowy.

 

Nie moge sparować telefonu. Po rozmowie z Panią z radia i gadaniu "set up", "pairing options" "add phone" i skasowaniu innych telefonów (tak na wszelki wypadek) dochodzę do momentu parowania i od razu wywala błąd. Może to kwestia Xiaomi?

W M6 GH udało mi się sparować ten sam telefn.

Może update oprogramowania w radiu?

 

BTW

Nie wiem czy wszystkie polifty mają wbudowany bluetooth.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#2
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Może jakiś reset radia? Ja bym sprawdził czy działają inne telefony.



#3
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Przez odłączenie akumulatora czy jest jakaś magiczna kombinacja klawiszy?

Też o tym myslałem ale Remi Note 4 na snapdragonie, jest chyba moim pierwszym smartphonem, którego po roku nie chcę i nie mam na co zmienić, więc nawet jak sparuje coś innego to co mi z tego?

Chyba, że ktoś ma propozycję na telefon z IRdą, USB typ C, wyświetlaczem nie większym jak 6'', dobrym prockiem i przystepna ceną... 


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#4
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Jeśli w Mazdzie 6 działa to nie wina telefonu a radia. Gdzieś kiedyś czytałem czy tylko wersje us miały bluetooth w standardzie
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#5
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Nie do końca wina radia... Już trzeci raz widzę jak xiaomi się nie łączy... Cena czyni cuda...

#6
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

@kaj1990,

Po ponad 5 latach doświadczenia w elektronice użytkowej i uczestniczeniu w naprawianiu błędów w elektronice i jak i sofcie telewizorów, jestem bardzo ostrożny w takim generalizowaniu.

Cena czyni cuda u producenta z dokładnie drugiego końca skali.

W domu jest jeszcze jabłuszko, chiński szpieg oraz nokia 3100 (tak, taka ze świecąca klawiaturą). Zrobię test porównawczy i zobaczymy.

 

BTW

Osoba, która wpadała na pomysł parowania urządzeń bluetooth przez komunikację głosową, powinna za karę przez rok siedzieć w jakimś ASO i dodawać telefony klientów... 

 

@MATi

3 inne telefony były dodane do tego radia, więc zakładam, że komunikacja bluetooth działa/działała.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#7
kaj1990

kaj1990

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 535 postów
  • SkądMilicz
Spoko miałem sporo telefonów Xiaomi też się zdarzyło... Masz rację że cena czyni cuda jeśli chodzi o druki koniec skali. Dobrym przykładem jest jabłko... Ale nie powiesz mi że to że cos jest najtańsze na rynku z tych popularnych nie wiąże się z jakimiś minusami, czy nie dorubkami.

A wracając do danego przypadku na serio widziałem trzy takie przypadki że Xiaomi nie łączyło się z radia i w aucie. Gdzie inny telefon w tej samej sytuacji działał ok. Daj znać jak rozwiazesz problem jestem bardzo ciekaw.

Użytkownik kaj1990 edytował ten post 07 marzec 2019 - 14:23


#8
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Aaa ok coś źle zrozumiałem no to telefon pytanie jeszcze jaką masz wersję tego Xiaomi global czy Chiny? Z tego co widzę BT masz 4.1 czyli też dosyć świeży, możliwie że winna jest w sofcie od Xiaomi a tak btw czy ten bluetooth to działa w tym telefonie z innym telefonem czy urządzeniem np tv, konsola etc?
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#9
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Global z B20 :) Zakup był całkowicie świadomy i poprzedzony poszukiwaniami...

Bluetooth działa z:

- PCem x2,

- słuchawkami LG,

- słuchawkami Sony,

- ELM327,

- transmiterem Roidmi Xaomi i tu faktycznie czasem nie chce się łączyć, reset pomaga,

- kamerą 70mai od Xaomi.

- i kilkoma telefonami na które wysyłałem zdjęcia.


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#10
MATi

MATi

    Poweeeeer!!!!

  • Użytkownicy
  • 5813 postów
  • SkądJózefosław
  • Samochód:BMW F10 528i juesandej
Czyli albo w module auta masz zapisany inny telefon i trzeba usunąć albo musisz wejść na miuipolska.pl i szukać softu który rozwiąże problem z bt bo z tego co patrzyłem nie tylko ty masz w tym modelu ten problem
" If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling"
~Paul Walker

#11
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Telefony zapisane w radiu usunąłem poprzednim razem.

Teraz wyniki:

Nokia OK,

Huwaei P8 OK,

Iphone 6 OK,

Xiaomi Redmi Note NG

 

Xiaomi jednak nie lepsze. Będę próbował na miuipolska lub zmienię na pocophone  :P  


  • MATi lubi to

Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia


#12
yasko

yasko

    Nałogowiec

  • Moderators
  • 1571 postów
  • SkądGTC
  • Samochód:było RX-8 HP i R3

Aktualizacja.

 

Po przesiadce na Redmi Note 8 Pro telefon dodał się bez problemu.

 

Czy jest możliwość przesyłania muzyki przez bluetooth w tym radiu?


Pozdrawiam
yasko

wole umrzeć jak dziadek maleńkiego, spokojnie we śnie a nie jak jego pasażerowie krzycząc z przerażenia






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bluetooth, parowanie, telefon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy