Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koło dojazdowe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE
Witam
Po dzisiejszym kapciu stwierdziłem że poświecę 30-40 % pojemności bagażnika na koło dojazdowe.Szukałem takiego kółka ale kiepsko z tym wymiarem .Czy ktoś próbował jazdy z dojazdówką ??
Myślałem o kole z mazdy 6 tyle że one ma 15 cali i nie wiem czy się zmieści na zacisk hamulcowy ,a inna sprawa jak się to będzie zachowywało na kole o kilka centów niższym.

#2
Biszkopt

Biszkopt

    Pasjonat

  • Użytkownicy
  • 816 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki
temat chyba był poruszany, dojazdówka musi mieć 17 cali, bo na zacisk nie wejdzie. Znajdź jakąkolwiek, która będzie z odpowiednim rozstawem śrub i otworem centrującym. Szerokość mało ważna, bo to i tak na krótki dojazd do 80 kmh czy jakoś tak.

www.studiodrugiplan.pl - fotografia produktowa


#3
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE

temat chyba był poruszany, dojazdówka musi mieć 17 cali, bo na zacisk nie wejdzie. Znajdź jakąkolwiek, która będzie z odpowiednim rozstawem śrub i otworem centrującym. Szerokość mało ważna, bo to i tak na krótki dojazd do 80 kmh czy jakoś tak.


Tego się obawiałem,znalazłem tylko jedną z JEEPA ale trzeba by pierścień dorabiać bo ma 71,6 na centrującym.

#4
cysio102

cysio102

    Entuzjasta

  • Użytkownicy
  • 601 postów
  • SkądW-wa
  • Samochód:RX-8 40th Anniversary
Ubezpieczenie kòł kosztuje około 20 ziko, cena koła to około 200 zł minimum 17 cali. Czyli 10 lat jazdy z ubezpieczeniem. Ale przy najniższym ubezpieczeniu dystans pomocy drogowej to około 100 km od miejsca zamieszkania. Czyli jeżeli nie jezdzisz daleko to nie opłaca się kupować kola. Jeżeli jest odwrotnie to ubezpiecz się z opcją długiego dojazdu lub kup kolo. Widziałem takie które zajmują mniej miejsca w bagażniku a jak potrzebujesz to je pompujesz ale kosztują około 400 ziko czyli kolo + pompka pod zapalniczkę.

#5
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE

Ubezpieczenie kòł kosztuje około 20 ziko, cena koła to około 200 zł minimum 17 cali. Czyli 10 lat jazdy z ubezpieczeniem. Ale przy najniższym ubezpieczeniu dystans pomocy drogowej to około 100 km od miejsca zamieszkania. Czyli jeżeli nie jezdzisz daleko to nie opłaca się kupować kola. Jeżeli jest odwrotnie to ubezpiecz się z opcją długiego dojazdu lub kup kolo. Widziałem takie które zajmują mniej miejsca w bagażniku a jak potrzebujesz to je pompujesz ale kosztują około 400 ziko czyli kolo + pompka pod zapalniczkę.


Dzięki,sprawdzę czy jest opcja dokupienia takiego ubezpieczenia do posiadanej polisy w PZU, a jak nie to poszukam gdzie indziej.
Masz jakiegoś linka do tych kół żeby zobaczyć jak to wygląda i gdzie kupić ???

#6
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

Dzięki,sprawdzę czy jest opcja dokupienia takiego ubezpieczenia do posiadanej polisy w PZU

Jest taka opcja bo mam wykupione w PZU właśnie. Nawet jak braknie Ci benzyny to też obowiązuje ;-)

#7
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE

Dzięki,sprawdzę czy jest opcja dokupienia takiego ubezpieczenia do posiadanej polisy w PZU

Jest taka opcja bo mam wykupione w PZU właśnie. Nawet jak braknie Ci benzyny to też obowiązuje ;-)

A jak z kosztami w PZU ???

#8
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE

mariusz_w4, Sa oryginalne dojazdowki do rx8 wraz z mocowaniem w bagazniku. Proponuje polowac na ebay.


Wczoraj kombinowałem z kołem o JEEPA i pierścieniem centrującym,ale poszukam jeszcze oryginału jak sugerujesz.

#9
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
Mam w swojej taki oryginał i jest super ... prawie nie zabiera miejsca
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#10
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE
Gronek a masz może foto jak to w bagażniku wygląda ???

#11
Wojtex16

Wojtex16

    Maniak

  • Moderators
  • 3 161 postów
  • SkądKatowice
  • Samochód:Była już RX-8

A jak z kosztami w PZU ???

Wysłałem ci PW.

#12
Gronek

Gronek

    Wanklowy Maniak

  • Moderators
  • 7 167 postów
  • SkądŚladów / Warszawa
  • Samochód:BridgePorted RX8 HP,
W sumie to mam rozpórkę do bagażnika mazdaspeeda i może będę się pozbywał tego zestawu.
W sumie to już on sam robi jako usztywnienie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Rotary Engine Vehicles Service.
Obsługa, Naprawa i Modyfikacje pojazdów z silnikiem Wankla
www.rotaryengines.pl  5O8 * 279 * 238
mail:  tomek(at)rotaryengines.pl

#13
Kazayoshi

Kazayoshi

    Amator

  • Użytkownicy
  • 70 postów
  • SkądJaworzno

Czy ktoś próbował jazdy z dojazdówką ??

Ja próbowałem i zakończyło się to mandatem ;p

#14
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE

Czy ktoś próbował jazdy z dojazdówką ??

Ja próbowałem i zakończyło się to mandatem ;p


A co za szybko było ?

#15
Kazayoshi

Kazayoshi

    Amator

  • Użytkownicy
  • 70 postów
  • SkądJaworzno

A co za szybko było ?

Nie, miśki wyjechały za mną bo tablica rejestracyjna była wg nich nieczytelna i to było podstawą do zatrzymania, ale na miejscu przetarłem blachy i nagle znalazł się kolejny powód: tylna prawa opona miała inną szerokość/bieżnik niż lewa i nic nie pomogło tłumaczenie że gumę złapałem 40 minut wcześniej.
Chcieli również skasować dowód rejestracyjny, ale po chwili rozmowy odpuścili.
Niebiescy mają limity i ich cisną żeby wyrabiali swoje, więc skoro dojazdówka (inna niż reszta opon zamontowanych w aucie) jest nie zgodna z warunkami wymaganymi do dopuszczenia pojazdu do ruchu to wożenie jej dla mnie nie ma sensu.

#16
mariusz_w4

mariusz_w4

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 17 postów
  • SkądKATOWICE


A co za szybko było ?

Nie, miśki wyjechały za mną bo tablica rejestracyjna była wg nich nieczytelna i to było podstawą do zatrzymania, ale na miejscu przetarłem blachy i nagle znalazł się kolejny powód: tylna prawa opona miała inną szerokość/bieżnik niż lewa i nic nie pomogło tłumaczenie że gumę złapałem 40 minut wcześniej.
Chcieli również skasować dowód rejestracyjny, ale po chwili rozmowy odpuścili.
Niebiescy mają limity i ich cisną żeby wyrabiali swoje, więc skoro dojazdówka (inna niż reszta opon zamontowanych w aucie) jest nie zgodna z warunkami wymaganymi do dopuszczenia pojazdu do ruchu to wożenie jej dla mnie nie ma sensu.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w
sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego
wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262)

gdzie § 11. punkt mówi
"Dopuszcza się w celu krótkotrwałego użycia wyposażenie pojazdu w koło
zapasowe, o parametrach odmiennych niż parametry stosowanego normalnie koła
jezdnego, o ile koło takie wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu -
na warunkach określonych przez wytwórnię pojazdu."

Tylko RX-8 chyba nie miał na rynek EU przewidzianej dojazdówki.

#17
Kazayoshi

Kazayoshi

    Amator

  • Użytkownicy
  • 70 postów
  • SkądJaworzno

"Dopuszcza się w celu krótkotrwałego użycia wyposażenie pojazdu w koło zapasowe, o parametrach odmiennych niż parametry stosowanego normalnie koła jezdnego, o ile koło takie wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu -na warunkach określonych przez wytwórnię pojazdu."

Dobrze wiedzieć, że jednak można, tylko pojawia się pytanie: czy taka dojazdówka jest jakoś specjalnie oznaczona?
Moja akcja miała miejsce dobrych parę lat temu i nie mam pojęcia czy koło dojazdowe było oryginalne.

#18
HATAK

HATAK

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • SkądŁÓDŹ
Gronek.
Sprzedajesz może tą dojazdówkę?
HATAK

#19
Retro

Retro

    Poganiacz Tłokowców

  • Użytkownicy
  • 2 278 postów
  • SkądWuWuA
  • Samochód:RX-8 GT, Evo IX
Jak ktoś sprzeda dojazdówkę ze sprawnej RX-8 to chyba jest niepoczytalny ;)

Proponuję poszukać na allegro albo z jakichś rozbitków / anglików.
Wyposażenie to było dodatkowe, jako opcja za ekstra kasę więc obstawiam, że najłatwiej będzie dostać z pukniętego auta zza granicy. Jemu się już raczej nie przyda :P

Rotary Inside | Hurt paliw płynnych | Usługi Informatyczne

Była RX-8 GT | Jest Lancer Evo IX P03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Seo katalog stron darmowy